İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Webmaster
 3. Google Adsense Hesabı Nasıl Açılır ?

Google Adsense Hesabı Nasıl Açılır ?

featured

İnternetten para kazanma sanatlarından en güvenilir ve kaliteli yöntem Adsense’dir. Adsense ; tık başı gelir elde edilen sistemlerden, dünyada en çok  kullanılanlardan birisidir. Güvenilir kılan özelliklerinin başında arkasında Google gibi dünya arama motoru devinin olması ve kurallar ve  politika sözleşmesindeki titizliğidir.

Hesap açabilmek için ve reklamla gelirleri kazanabilmek için kendinize ait bir siteye ihtiyacınız vardır. Site açmak için belirli bir ücret  karşılığında gerekli eklentileri sağlayıp web sayfası oluşturmanız gerektiği gibi aynı zamanda ücretsiz olarak site açabilirsiniz. Ücretsiz site açabilmek için Google’nin alt sayfası olan blogspot, blogger yada başka ücretsiz servis sağlayıcılarından blog açarak başvuru yapabilirsiniz. Diğer ücretsiz servislerden farklı olarak, Google ücretsiz blog servislerini tercih etmeniz, Adsense başvuru onayında size +1 olacaktır ;)

Ücretsiz blog açmak ve Adsense başvurusu yapabilmek için Google hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Google ana sayfasında yer alan ücretsiz Google hesabı oluştur butonuyla kendinize hem Google hesabı, hemde diğer servis sağlayıcılarından yararlanma imkanı yaratabilirsiniz.  Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra, ürünler kısmında Adsense ve diğer Google hizmetlerine de kayıt olabilir ve giriş yapabilirsiniz.

Güvenli ve Kolay Google Adsense Hesabı açmak için aşağıdaki maddeleri dikkate alınız.

– Google ana sayfasına girerek ilk olarak kendinize bir hesap oluşturun ve doğrulama yapın.

– Oluşturduğunuz hesaba kullanıcı bilgileri ile giriş yaparak Hesap Ayarları > Ürünler > Blogspot sekmelerini izleyiniz.

– Blogspottan ücretsiz olarak kendinize istediğiniz alan adıyla ilgili blog oluşturarak kişisel düzenlemelerinizi yapınız.

– Oluşturduğunuz sitenize günde 1-2 özgün yazı girerek güncelliği ve hit almasını sağlayınız.

– Daha sonra Google Adsense sayfasından site bilgileriniz ve kullanıcı bilgileriniz vasıtasıyla başvuru yapabilir, onay sürecini bekleyebilirsiniz.

Not: Yapılan en çok yanlışlardan birisi açtığınız site arama motorları tarafından indexlenmeden ve ziyaretçi grafiği oluşmadan önce yapılan başvurular genellikle içerik yetersizliği nedeniyle reddedilmektedir. Başvuru yapmadan önce siteniz en az 1 hafta yayın hayatında olmalıdır ve içerisinde tavsiyem 10 adet özgün yazı bulunması başvuru sürecini hızlandıracaktır.

Hangi Siteler Kabul Edilmez!

 • Yetersiz içerik bulunduran
 • Telif hakkı kapsamında içerik bulunduran
 • Crack/Key vb. içerik bulunduran
 • İllegal içerik bulunduran
 • ***** video/fotoğraf bulunduran
 • Sadece giriş sayfası olan

Siteler ile yapacağınız başvuru, yüksek ihtimal kabul edilmeyecektir. Kabul edilse de, ödeme alamayacaksınız.

Bol Kazançlar (=

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. 2 sene önce

  Lütfen yardim edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir