1. Ana Sayfa
  2. Webmaster
  3. E-Ticaret Sitesi Kuracaklara Tavsiyeler

E-Ticaret Sitesi Kuracaklara Tavsiyeler

featured

Satış ve pazarlamanın internet ortamına taşındığı son yıllarda artık neredeyse tüm firmalar; e-ticaret sitesi kurarak, ürünlerini çok daha fazla sayıda müşteri ile buluşturmayı tercih ediyor.

Ancak; kaliteli ve sağlam bir e-ticaret altyapısına sahip olan firmalar; her geçen gün müşteri sayısını ve kar oranlarını yükseltirken; e-ticaret kurallarına hakim olmayanlar maalesef ki istedikleri satış rakamlarına bir türlü ulaşamıyor.

Bu yazımızda yakın bir zamanda e-ticaret sitesi kurmayı planlayan girişimci adayları için e-ticaret sitesi kurarken nelere dikkat etmeleri gerektiğinden kısaca bahsetmek istiyoruz.

İşte, e-ticaret sitesi kuracaklara altın niteliğinde tavsiyeler:

  • Alan adınızı iyi belirleyin!

İlgi çekici ve akılda kalıcı bir alan adına yani domaine sahip firmalar; diğer firmalara nazaran e-ticarette daha başarılı oluyor ve zirve basamaklarını daha kısa bir sürede tırmanmaya başlıyor.

Özgün ve dikkat çekici bir alan adı satın alarak; sizler de kendi farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

  • Siteniz mutlaka mobil ağlar ile uyumlu olsun!

Akıllı telefonların hayatımızın merkezine yerleştiği son dönemlerde artık; alışveriş işlemlerimizi bile akıllı telefonlarımız aracılığıyla tamamlıyor; akıllı telefonlarımızdan internete girerek, sonsuz sayıdaki alışveriş siteleri üzerinden dilediğimiz ürünleri sepetimize ekleyerek, satın alabiliyoruz.

Bu yüzden de e-ticaret siteniz ile Türkiye’nin farklı şehirlerindeki olası müşterilerinize daha kolay bir şekilde ulaşabilmek adına sitenizi mutlaka mobil ağlar ile uyumlu hale getirin.

  • Zengin ödeme seçenekleri ile müşterilerinize kolaylık tanıyın!

Farklı bankalar aracılığıyla ödeme imkanı tanıyan e-ticaret siteleri; farklı kredi kartı kullanan müşterilere ödeme şansı tanıdığından; zengin ödeme seçeneği siteniz üzerinde çok daha fazla sayıda kişinin alışveriş yapabileceği anlamına geliyor.

Kredi kartının yanı sıra sitenizde kapıda ödeme, havale, eft vb. diğer ödeme alternatiflerine yer vererek; müşterilerinizin gözünde daha çok sevilen bir e-ticaret sitesine dönüşebilirsiniz.

  • Tarayıcınız sürekli güncel olsun!

Birkaç saniye içerisinde kolaylıkla ulaşılabilen e-ticaret siteleri, aynı zamanda müşterilerinin gözünde daha saygın ve kurumsal bir firma imajına sahip oluyor.

Sitenize erişimin hızlı olması; bir yandan da ziyaretçilerinizin kısa bir sürede sitenizi terk etmesini engelleyerek; ziyaretçilerinizi müşteriye dönüştürüyor.

Bu yüzden internet hızınızın daima makul bir seviyede olması adına tarayıcınızı belirli aralıklarla güncellemeyi unutmamanız gerekiyor.

  • Sitenizde Canlı Destek Hattına Yer Verin!

Müşterilerinizin size daha kolay bir şekilde ulaşabilmelerini sağlayan canlı destek hattı; aynı zamanda onların sormak istedikleri sorulara yanıt bulabilmeleri anlamına geldiğinden; sitenizde mutlaka canlı destek hattına yer vererek; ziyaretçilerinizin size güvenmesini garantileyebilirsiniz.

Bu sayede size güvenen müşterilerinizi birer sadık müşteriye çevirme şansınızı yükseltebilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap