İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ev Elektroniği
  3. Ev ve Ofis Kamerası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev ve Ofis Kamerası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

featured

Ofislerimizde güvenlik ihlallerinin önüne geçmek, evlerimizde ise ailemizi ve mal varlığımızı korumak amacıyla kullandığımız kameraları her geçen gün yaşam alanlarımızda daha da yoğun bir şekilde kullanmayı sürdürüyoruz.

Hırsızlık girişimlerini önlemek amacıyla tercih ettiğimiz kameraları satın alırken, yeterince teknik bilgiye sahip olmamamız, bu süreçte yanlış bir ürün satın almamız yüzünden ev ve ofis güvenliğini tam anlamıyla karşılayamamıza da neden olabiliyor.

Bu yüzden de ev ya da ofis için kamera seçerken, son derece dikkatli davranmamız, tam anlamıyla beklentilerimizi karşılayan bir ürün tercihinde bulunmamız gerekiyor.

Peki; ev ve ofislerimiz için kamera seçerken hangi noktaları göz önünde bulundurmalıyız? Gelin, bu soruyu birlikte yanıtlamaya çalışalım:

  • Kameranın kullanım alanını göz önünde bulundurun

Kamerayı iç ortamda mı yoksa dış ortamda mı kullanacağımız, kamera seçimimiz esnasında dikkate almamız gereken en önemli nokta olarak karşımıza çıkıyor.

Şayet villanızın bahçesinde kullanacağınız ya da ofisinizin dış ortamını görüntülemek amacıyla yararlanacağınız bir kamera satın almayı düşünüyorsanız; toza, suya ve yağmur, rüzgar gibi her türlü hava koşullarına karşı oldukça dayanıklı olan bullet kamera ya da muhafazalı kutu kamera tercihinde bulunmalısınız.

Bu sayede kameranızın olumsuz hava koşulları karşısında kısa bir süre içerisinde bozulmasının ve en ihtiyacınız olduğu anda sizi yarı yolda bırakmasının önüne geçebilirsiniz.

  • Çözünürlüğü yüksek kameralara öncelik verin

Söz konusu AVM ve halka açık alanlar olduğunda olası bir hırsızlık girişiminde hırsızın kim olduğunun tespiti aşamasında çözünürlülüğü yüksek olan kameralar, en büyük yardımcımız oluyor.

Bu yüzden hırsız teşhisini kolaylaştırmak adına çözünürlüğü yüksek olan IP CCTV sistemlerinin kullanıldığı kameralara bir şans verebilirsiniz.

  • Gece görüş açısı net olan kameralar ilk tercihiniz olsun

Maalesef ki çoğu hırsızlık girişimi; gündüz değil de gecenin ilerleyen saatlerinde gerçekleşiyor. Bu yüzden de hem can hem de mal güvenliğimizi sağlamak adına kullandığımız kameranın mutlaka net bir gece görüş açısına sahip olması gerekiyor.

Bu amaca hizmet eden WDR, BCR vb. ışık patlamalarını engelleyici ek özellikleri bulunan ve bu özellikleri sayesinde gece görüşünün daha net olmasına olanak tanıyan kameraları tercih etmenizi öneriyoruz.

  • Kameranın kayıt sistem özelliği hakkında mutlaka bilgi edinin

Satın almayı düşündüğünüz kameranın kaç gün boyunca kesintisiz kayıt yapabildiğini, sahip olduğu hard disk ve harici kayıt birimlerini detaylı bir şekilde öğrenin.

Örneğin, RAID5 teknolojisiyle imal edilen bir kamera satın alarak, kameranızın uzun bir zaman dilimi boyunca kesintisiz kayıt yapmasını sağlayabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap