1. Ana Sayfa
  2. Ev Elektroniği
  3. Kombi Almadan Önce Bunlara Mutlaka Bakınız

Kombi Almadan Önce Bunlara Mutlaka Bakınız

featured

Kışın yaklaşmasıyla beraber birçok kişi kombilerini değiştirme yoluna gitmektedir. Fakat kombi alırken bazı ayrıntılara dikkat etmezseniz eski kombinizi arayabilirsiniz. Yazımızda sizlere kombi alırken dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgi vereceğiz.

Kombi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

-Bütün firmaların kombileriyle ilgili bayilerden veya yetkililerden sizi tatmin edecek düzeyde bilgiler alın. Bu şekilde cihazları daha iyi tanıyabilirsiniz.

-Çevrenizde kombi kullanan kişilere kullandıkları kombilerden memnun olup olmadıklarını sorun. Tanıdıklarınızın övgü ve şikayetlerini dikkate alın.

-Kombi almaya karar verdiğiniz zaman firmaların sizlere sunduğu satış sonrası hizmetleri değerlendirin. Yedek parça veya servis hizmeti sunmayan hiçbir firmadan cihaz almayın. Firmaların cihazlarına sundukları sigorta ve garantileri iyi bir şekilde inceleyin.

-Cihazlarda yer alan emniyet sistemlerini mutlaka inceleyin. Bu cihazlarla yıllarca beraber yaşayacaksınız. Bu yüzden mutlaka size problem yaşatmayacak emniyet sistemlerini tercih edin.

-İlk başta yapacağınız yatırımı değil. Kullandıkça ekonomik olacak ve sizi faturalardan yana tasarruf ettirecek olan kombileri seçin.

-Yapımında en kaliteli malzeme kullanılmış, ömür garantisi olan, uzun ömürlü yani sizi tekrar kombi bakmakla uğraştırmayacak olan cihazları tercih etmeye çalışın.

-Almayı planladığınız cihazın tipini ve ısıl kalitesini inceletin. Kararınızı bu incelemende sonra verin. Tam olarak mühendislik çalışması yapmadan cihaz almayın.

-Kombilerin en önemli parçalarından olan ısı esanjörünü mutlaka inceleyin. Uzun ömürlü bir cihaz olmasına dikkat edin.

-Alacağınız kombinin ISO 9002 ve TSEK standartlarına uygun olup olmadığına mutlaka bakın.

-Kombinizin çevre dostu olup olmadığına da dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle çevreye zararlı olan azot oksitlerinin emisyon oranının ne olduğuna dikkat etmeniz gerekir.

-Alacağınız kombi hakkında bütün araştırmaları yaptıktan ve alacağınız cihaza karar verdikten sonra cihazın genel merkezini arayarak veya internet sitesi üzerinden yetkili olan ana bayii öğrenin. Cihazınızı herhangi bir yerden alarak başka bir tesisatçıya monte ettirmek gibi bir işlem yaptırmayın.

– Yetkili olan bayiinin cihaz ve doğalgaz ile ilgili olan bilgisine mutlaka dikkat edin. Firmanın yetkilisinin veya ustalarının tecrübeli olması çok önemlidir. Bu konuda referans ve tavsiyelere de dikkat etmelisiniz.

-Cihazların sadece fiyatlarını incelemeyin. Bir cihazın fiyatını belirleyen unsurlar arasında malzeme kalitesi ve hizmetlerde yer almaktadır. Bu yüzden ucuz olan cihazı değil de kullandıkça size kar ettirecek cihazı tercih edin.

-Kombinizde elektronik ateşleme özelliği olmasına dikkat edin. Otomatik kontrol setleriyle beraber tasarruflu ve konforlu kullanım sadece elektronik ateşlemeye sahip olan kombilerde yer almaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap