Girişim 54 kez görüntülendi. 0

Girişimci Olacaklara Tavsiyeler

Günümüzün en başarılı girişimcilerin bir anda bulundukları konuma yükseldiklerini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz!

Sanılanın aksine iş hayatında başarı merdivenlerini girişimciler bir anda tırmanmıyor ve isimlerini dünyasına altın harflerle yazdırana dek pek çok zorluk yani engelle karşılaşmak zorunda kalıyorlar. Ancak, ciddi anlamda başarılı olmak isteyenler, yenilgiler karşısında pes etmiyor, bir şekilde tekrar ayağa kalkarak, iş hayatlarına kaldıkları yerden devam ediyorlar.

Girişimci olacaklara tavsiyeler başlıklı bu yazımızda her girişimcinin başarılı olma yolunda emin adımlarla nasıl ilerleyebileceklerine değinmek istiyoruz.

girişim-4-300x183 Girişimci Olacaklara Tavsiyeler

İşte, girişimci olmak isteyenlere tavsiyelerimiz:

  • Girişim eğitimlerine katılmayı ihmal etmeyin

Maalesef ki pek çok girişimci parlak bir girişim fikri bulunmasına rağmen bu fikrini nasıl hayata geçireceğini bilmiyor ya da çevresindeki ya da ailesindeki insanlar tarafından destek görmediği için kendisi de ister istemez pes ediyor.

Bu noktada yanı başınızda bir desteğe ihtiyaç duyduğunuz ve kendinizi yalnız hissettiğiniz anlarda girişimci eğitimlerine katılabilir, sizin gibi girişimci olma hayallerinin peşinden giderek, hayalini gerçekleştirmiş olan kişilerden eğitim alarak, nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Bu aşamada ve İşkur tarafından düzenlenen girişimci eğitim programlarına mutlaka katılmanızı öneriyoruz. Bu sayede girişim fikrinizin ihtiyaç duyduğu maddi desteği de kredileri sayesinde karşılama şansına sahip olabilirsiniz.

  • Girişim eğitimlerinin yanı sıra seminerlere de katılarak, kendinizi geliştirin!

Girişimcilere birtakım temel yetenekleri kazandırmayı hedefleyen girişim eğitimleri, tıpkı bir üniversite gibi girişimcileri iş hayatına hazırlarken, seminerler ise girişimci adaylarının pratik yapmalarını sağlıyorlar.

Yani tek başına girişim eğitimi almış olmak, çoğu zaman yeterli olmuyor. Bu noktada pek çok ve danışmanlık firması tarafından düzenlenen seminerlere katılarak, iş ve girişim dünyasına dair vizyonunuzu genişletebilirsiniz.

  • Ünlü ve başarılı girişimcilerin hayatlarını anlatan kitapları okuyun

Bu yolda yavaş yavaş ancak sağlam adımlarla ilerlerken, girişimcilerin hayat hikayelerini anlatan filmleri izleyebilir, bu sayede başarılı girişimcilerin hayatlarından ilham alabileceğiniz gibi kendinize rol model de belirleyebilirsiniz.

Başarı yolunda sizi bekleyen engeller hakkında bilgi edinebilir, pes etmemenin ve azmin başarının anahtarı olduğunu daha iyi bir şekilde kavrayabilirsiniz.

  • Her şeyden önce kendinize güvenin

Başarılı olan ve hayatını başarılı olmaya adayan kişilerin sizden hiçbir farkı ya da fazlası olmadığını aklınızın bir köşesine not etmeniz; vazgeçmeye karar verdiğiniz anlarda kendinizi toplamanızı sağlayabilir.

Bu yüzden hiçbir zaman moralinizi bozmamalı, hiçbir zaman hiçbir şey için geç olmadığını unutmamalı, başarısızlıklarınızın sizi yolunuzdan döndürmesine izin vermemelisiniz.

Hiçbir zaman pes etmemeniz dileğimizle.

 

Bir Cevap Yazın