İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Wordpress Eklentileri
  3. Haber siteleri için en iyi WordPress eklentileri

Haber siteleri için en iyi WordPress eklentileri

featured

Haber siteleri için oldukça ideal bir altyapı olan WordPress, geniş eklenti desteğiyle de birçok ihtiyaca cevap verebilmeyi başarıyor. Özellikle ThemeForest gibi sitelerden satın aldığınız şık ve kaliteli haber temalarını WordPress’in eklenti mağazasındaki zengin yazılımlarla çok daha güzelleştirebilmeniz mümkündür. Hatta istediğiniz takdirde birden fazla yazardan oluşan, geniş fonksiyonlara sahip bir yazarlık mecrası bile oluşturabilirsiniz.

Tabii çok fazla eklenti kullanmak veritabanının ve işlemcinin yorulmasına da yol açabilir. Bu yüzden hem çok az kaynak tüketimi yapan, hem de fonksiyonel eklentileri tercih etmenizde fayda olacaktır.

İşte bir haber sitesinde mutlaka bulunması gereken ücretsiz eklentiler:

Sexy Author Bio

Haberi ekleyen editörün veya köşe yazısını kaleme alan yazarın biyografisini, sosyal medya hesaplarını ve fotoğrafını içeriğin hemen altında sergilemek için kullanabileceğiniz bu eklenti tamamen ücretsiz. Bir haber sitesinin olmazsa olmaz eklentileri arasında yer alıyor.

WP-Polls

Bugüne kadar 24 farklı WordPress eklentisi geliştiren Lester Chan tarafından ücretsiz kullanıma sunulan WP-Polls, kullanımı gayet kolay ve CSS ile özelleştirilebilir bir yapıya sahip. 100 binden fazla sitede kullanılan eklentiyle rahatlıkla anketler oluşturup okuyucularınızın nabzını tutabilirsiniz.

Social Count Plus

En popüler sosyal medya paylaşım eklentileri arasında gösterilen Social Count Plus sayesinde Twitter, Facebook, YouTube, Google+ ve Instagram’da içeriklerinizin kaç kez paylaşıldığını görüntüleyebilirsiniz. 8 farklı arayüzüyle hemen her temayla uyum gösteriyor olması da bir diğer özelliği.

Yorum Yap

Yorum Yap