Girişim 78 kez görüntülendi. 0

İşinizi Büyütmek için Tavsiyeler

Hangimiz işimize henüz yeni başlamış olsak da ileride bir gün milyarlarca kişiye hitap etmenin hatta uluslar arası bir marka olmanın hayalini kurmuyoruz ki? Lakin işimizi kurduktan sonra nasıl büyütebileceğimize dair yeterli bilgi ve donanıma sahip olmadığımız için güçlenelim derken hep iflas etmekten ve mevcut düzenimizden de olmaktan korkuyoruz.

İşini büyütmek ve daha da güçlü olmak isteyenler için kaleme aldığımız bu yazımızda işinizde nasıl daha da başarılı olabileceğinize dair size birkaç tüyo vermek istiyoruz.

iş-büyütme-yolları-300x204 İşinizi Büyütmek için Tavsiyeler

İşte, işinizi büyütmek için önerilerimiz:

  • Tamamlayıcı ürünler satın

Şayet alanında hizmet gösteren bir firmaysanız, örneğin ayakkabı çantası imal ediyorsanız, ayakkabılarla birlikte en çok satılan ürünlerden biri olan çanta da satmaya başlayabilir, ürün çeşitliliğiniz sayesinde daha fazla sayıda kişiye ulaşabilirsiniz.

  • İhracat yapmaya başlayın

Özellikle son dönemlerde oldukça rağbet gören e-ihracat, kişilere ve firmalara yüksek oranda gümrük vergisi ödeme zorunluluğu olmadan kolaylıkla ihracat yapabilme imkanı tanıyor.

Bu durum ise yasal prosedürlere dahil olmak istemeyen pek çok kişinin de ihracat ile para kazanabileceği anlamına geliyor.

E-ihracat yöntemleri hakkında henüz fikir sahibi değilseniz, en yakın zamanda e-ihracat hakkında geniş çaplı bir araştırma yapmanızı öneriyoruz.

  • İnterneti ve sosyal medya hesaplarınızı aktif bir şekilde kullanın

Satış ve pazarlama kanalının internete taşındığı bu günlerde çoğumuz, internet üzerinden alışveriş yapıyoruz. Bu durum ise pek çok firmanın satış rakamlarını yükseltmeleri anlamına geliyor.

Sizler de Instagram, Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesaplarınızı aktif bir şekilde kullanarak, bu hesaplarınızda firmanızı en iyi şekilde anlatan video, içerik ve tanıtımlara yer vererek, işinizi büyütebilir, milyonlarca potansiyel müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz.

Instagram ve Facebook hesaplarınız üzerinden vereceğiniz reklamlar sayesinde birkaç ay gibi kısa bir süre içerisinde binlerce takipçi kazanabilirsiniz.

  • Mükemmeliyetçi olmaya çalışmayı!

Sanılanın aksine mükemmeliyetçi olmak, kişinin yeni bir işe atılıp atılmaması söz konusu olduğunca defalarca kez düşünmesi ve en sonunda da aklındaki girişim ya da yatırım fikrinden vazgeçmesi anlamına geliyor.

Ya hep ya hiç mantığıyla hareket eden girişimciler, işler yolunda gitmediğinde ve en ufak başarısızlık karşısında mükemmeliyetçi yapıları gereği işi tamamlamadan kendilerini geriye çekebiliyor. Bu durum ise başarı ile sonuçlanabilecek bir projeden bile yanlış bir hata ile vazgeçilmesini beraberinde getiriyor.

Mükemmeliyetçilikten vazgeçerek, yalnızca başarı odaklı bir çalışma sistemini benimseyerek, işlerinizin yolunda gitmesini ve zamanla büyümeyi garantileyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın