İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Girişim
  3. İnternette Yapılabilecek İş Fikirleri

İnternette Yapılabilecek İş Fikirleri

featured

İnternetin para kazanma aracı olarak kullanıldığı son dönemlerde, başta satış ve pazarlama olmak üzere pek çok meslek dalına sahip kişi ve kurumlar da interneti bir aracı olarak kullanmaya, internet sayesinde daha fazla sayıda müşteriye ulaşmaya devam ediyor.

Yaşam standartlarımızın her geçen gün daha da gelişerek, değişikliğe uğraması ise paraya duyduğumuz ihtiyacın kat ve kat artmasına neden olurken, internette yapılabilecek iş fikirleri bu noktada devreye girerek, daha rahat bir yaşam sürebilmemize olanak tanıyor.

Özellikle Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya araçları en çok satış ve reklam kanalı olarak kullanılan internet platformları arasında yer alıyor.

İnternette yapılabilecek iş fikirleri başlıklı bu yazımızda ek gelir elde etmenize olanak tanıyan, hatta belirli bir süre sonra ana geçim kaynağınız olma statüsüne de ulaşacak olan, en çok kazandıran ve en çok tercih edilen iş fikirlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

İşte, internette yapılabilecek iş fikirleri listemiz:

  • Blog yazarlığı

İnternette yapılabilecek iş fikirleri listemizin ilk sırasında yer alan blog yazarlığı, özellikle kalemine güvenen, ancak yeterli sermayesi bulunmayan, bu yüzden de bir türlü keşfedilemeyen kişilerin keşfedilmesine aynı zamanda ek gelir elde edebilmesine aracılık ediyor.

Ancak blog yazarlığından geçiminizi sürdürebilecek kadar bir gelir elde edebilmeniz için sitenizin zaman içerisinde ziyaretçi trafiğinin artması ve daha çok sayıda okuyucuya ulaşmanız gerekiyor.

Sabırlı olmayı başardığınız ve usanmadan yazmaya devam ettiğiniz takdirde 2-3 yıl sonra 3-5 BİN TL arasında bir gelir elde edebiliyorsunuz.

Bilgi birikiminize, araştırmacı yönünüze, en önemlisi kaleminize güveniyorsanız blog yazarlığını hem bir hobi hem de yeni bir yatırım aracı olarak görebilirsiniz.

  • Sosyal medyada popüler olarak para kazanmak

Sosyal medya araçlarından günümüzde en çok kullanılan platform olmayı başaran Instagram, fenomenlerine reklam, işbirliği, satış ortaklığı vb. farklı yöntemlerle para kazanabilme şansı sunuyor.

Ancak sosyal medyada fenomen olabilmeniz için yeterli sayıda takipçiye ulaşmanız ve takipçilerinizin düzenli olarak sitenizle etkileşim içerisinde olması gerekiyor.

Sosyal medyada sizi ön plana çıkarabilecek, insanlar tarafından sevilmenizi sağlayacak bir özelliğiniz olduğunu düşünüyorsanız, tüm yeteneklerinizi sosyal medyada değerlendirebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

  • İçerik üreterek, para kazanmak

Son dönemlerin gözde meslek dalları arasında kabul edilen içerik yazarlığı, güçlü kalemlerin para kazanabilmesine katkıda bulunuyor.

Kaliteli içeriğe para veren pek çok ajans bulunmakla birlikte amatör yazarların da para kazanmasını sağlayan yeni blog, site ve platformlar da yazarlara hem kalemlerini güçlendirme hem de para kazanma fırsatı sunuyor.

Ancak içerik yazarlığı ile düzenli para kazanabilmeniz için yazma kabiliyetinizi hızlı bir şekilde kullanabilmeniz yani zamanınızı çok iyi bir şekilde yönetebilmeniz gerekiyor.

Ek gelir olarak tercih edebileceğiniz içerik üreticiliğinde ilerlediğiniz takdirde yazılarınızı daha yüksek rakamlara satışa sunabilir ve ciddi anlamda para kazanabilirsiniz.

  • Sosyal medya danışmanlığı yaparak para kazanmak

Sosyal medya ve internetten para kazanmak isteyen kişilerin sayısının her geçen gün daha da artması, sosyal medya uzmanları için de yeni bir iş kapısı anlamına geliyor.

Ancak sosyal medya uzmanı ya da danışmanı olabilmeniz için öncelikle sosyal medya araçlarını aktif yani profesyonel bir şekilde kullanabilmeniz gerekiyor.

Sosyal medya danışmanı olmak için 3.000 TL gibi bir fiyata eğitim alabilir, eğitim sonrasında müşterilerinize hizmet vererek, para kazanabilirsiniz. Yeni ve seveceğiniz bir meslek arayışındaysanız, sosyal medya danışmanlığını kesinlikle araştırmanızı öneriyoruz.

  • E-ticaret yaparak para kazanmak

Hemen hemen tüm firma ve şirketler tarafından tercih edilen e-ticaret, ticarete yeni atılan kişilere bile para kazanma şansı tanıyor.

Üstelik e-ticarete herhangi bir bütçe ayırmadan yani e-ticaret siteniz üzerinden komisyonlu satış yaparak bile para kazanabiliyorsunuz.

Ürünlerini satmak istediğiniz firmanın XML linklerini kendi e-ticaret sitenize yerleştirmeniz mantığına dayanan komisyonlu satış sayesinde sermayesiz para kazanmaya başlayabiliyorsunuz.

Ancak e-ticaret sitesi hazırlık sürecinde site masraflarını ise sizin karşılamanız gerekiyor.

Bu yazımızda internette yapılabilecek en karlı iş fikirlerini sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Yazımızın faydalı olması dileğimizle…

 

Yorum Yap

Yorum Yap