1. Ana Sayfa
  2. Ev Elektroniği
  3. Kombi gece açık bırakılmalı mı?

Kombi gece açık bırakılmalı mı?

featured

Kombi kullanan çoğu kullanıcın işinin ehli kombi servis hizmeti veren firmalardan bilgi almadıkları için doğru bildiği yanlışlar vardır. Bunlardan biri de özellikle de kış dönemine geçildiğinde kombiyi gece yatarken kapatmaktır. Kombiyi kapatmak kullanıcılara göre yakıt tüketimini durdurmak demektir. Fakat düşününce bu durum böyle bir sonuç çıkarmak yerine yakıt tüketiminin artmasına neden olur. Sebeplerini merak edenler ise yazımızı incelemeye devam edebilir.

Gece kombiyi kapatmanın tasarruflu ve sağlıklı bir kullanım olmadığını biliyor muydunuz?

Eminiz ki bu sorunun yanıtını vermeyen birçok kullanıcımız vardır. Çünkü çoğu kullanıcımız kış dönemlerinde kombi yok yere yakıt tüketmesin diye kombiyi kapatıyor ve sabah kalktığında çalıştırıyor. Bu şekilde kullanmak neden sağlıklı değil ya da neden tasarrufa neden olmaz sizlere anlatalım…

Kombi Gece Açık mı Bırakılmalı Kapatılmalı mı?

  • Kombiyi özellikle de kış döneminde gece yatarken kapatırsanız sabaha kadar yakıt tüketimi olmaz. Bu doğrudur. Fakat kombi gece kapatıldığında tavanın, tabanın, duvarların ve eşyalarınızın soğumasına neden olur. Sabah kalktığınızda buz gibi bir ev ile karşılaşmakla kalmaz biran önce ısınmak için kombiyi yüksek ayara getirir ve çalıştırırsınız. Bu durumda kombi; tavan, taban, duvar ve eşyalarınızı ısıtmak için gece tüketmediği yakıtın çok daha fazlasını tüketir. Bu konuda önerimiz ise kombiyi kış döneminde kalorifer sisteminde tasarruf sağlamak düşüncesi ile kapatmak yerine ısı ayarını kısmanızdır. Ancak kısık bir ayarda evinizin ısısı sabit kalır, düşmez ve bu durumda kombi fazladan yakıt tüketmeyerek tasarrufu sizlere yaşattırır.

Kombi sunduğumuz bu durum sebebi ile gece yatarken kapatılmamalı mutlaka açık kalmalıdır. Açık bırakın ve ayarını da kısmayın yüksek ayarda kalsın demiyoruz. Aksine tasarruf için ayarını kısık tutun ve kapatmayın diyoruz. Bu önerimizi dikkate alırsanız tasarrufu yaşarsınız ve sağlıklı kullanım da sağlamış olursunuz.

  • Gece yatarken kombi ayarını kısık tutan kullanıcılarımız sabah sıcacık bir konutla gözünü açar, pozitif olur ve tasarrufu da elde etmiş olur. Bizlerin bu konudaki tek önerisi kombiyi gece yatarken kapatmamanız sadece ayarını kısık tutmanızdır. Çok düşük sıcaklık ayarı ya da çok yüksek sıcaklık ayarı belirlemek yerine orta derecede bir sıcaklıkta sürekli çalıştırırsanız tasarrufu yaşamış olursunuz ve sağlıklı sonuçlar da elde etmiş olursunuz. tavsiyelerimize uyun farkı göreceksiniz.

Aklınıza takılan tüm sorular hakkında daha detaylı bilgi almak için https://kombitamircisi.com.tr/bize-ulasin/ adresinden Kombi Tamircisi firmasına ulaşa bilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap