1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. PS4’te otomatik güncellemeler nasıl açılır?

PS4’te otomatik güncellemeler nasıl açılır?

featured

PlayStation 4 üzerindeki çevrimiçi mağazadan oyun satın almanın en güzel yanı, DVD şeklinde satılan oyunlara kıyasla daha kolay güncelleme alabiliyor oluşunuzdur. İnternet üzerinden indirdiğiniz oyunlara verilen güncellemeler PlayStation 4 sunucuları üzerinden konsolunuza indirilir, siz de rahat rahat oyun oynamaya devam edersiniz. Ancak madalyonun bir de diğer yüzü var: Güncellemeler çok can sıkıcıdır!

Evet, hem sistem güncellemesi hem de oyunlara verilen yeni güncellemelerin yüklenmesini beklerken kendinizi çok sıkılmış halde bulabilirsiniz. Neyse ki doğru ayarları yapıp ilgili seçenekleri açarsanız, PlayStation 4 sizin haberiniz olmadan, sessiz sedasız güncellemeleri indirmeye başlayacaktır. Arkaplanda veri indirme ve güncellemeleri tamamlama seçeneğini açmanız gerekiyor. Hazırsanız bunu nasıl yapabileceğinizden kısaca bahsedelim!

Öncelikle PS4’ün Ayarlar menüsünü açın. En altta, evrak çantası şeklindeki ikonlu buton üzerinden bu menüyü açabilirsiniz.

Biraz aşağıya kaydırdığınızda Sistem bölümünü göreceksiniz. Bu bölüm aracılığıyla arkaplanda güncelleme yapma özelliğini aktifleştireceğiz.

Geldik can alıcı kısma! İkinci sırada yer alan Otomatik İndirmeler menüsünü ziyaret edin. Bu bölümde karşınıza aşağıdaki gibi dört farklı seçenek çıkacaktır.

Burada öne çıkarılan içerikler, otomatik sistem güncellemeleri ve oyun güncellemeleri başta olmak üzere işaretleyebileceğiniz seçenekler yer alıyor. Siz oyun oynamaya devam ederken haberiniz olmadan nelerin güncellenmesini istiyorsanız işaretleyin, daha sonra X butonuna basarak menüden çıkış yapın. Böylece artık PlayStation 4 konsolunuzda sistem ve oyun güncellemeleri yapılırken saatlerce beklemenize gerek kalmayacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap