1. Ana Sayfa
  2. Seo
  3. SEO Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu Makale

Google sıralamalarında daha iyi bir yerde olmak ve sürekli olarak google arama sonuçlarında en üst sıralarda çıkmak, birçok webmasterın hayali. Bunun için ise gerekli olan temel kurallardan biri, özgün ve SEO uyumlu içerikler yazmak. Peki SEO uyumlu, özgün ve Google’ın sevebileceği içerikler nasıl yazılır?

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

İyi Bir Anahtar Kelime Araştırması

Öncelikle yazmış olduğunuz konuyu belirlemek ve hangi kitleye yazdığınızı az çok kafanızda oluşturmak, zaten anahtar kelime konusunda size doğru seçenekleri gösterecektir. Bu konuda kendi tahminleriniz, istekleriniz ve fikirleriniz üzerinden ilerleyebilirsiniz. Ancak anahtar kelime konusunda hizmet vermekte olan  birçok aracın olduğunu söylemek isteriz. Google Adwords ve Keyword Tool doğru anahtar kelime belirlemeniz konusunda size yardımcı olacak araçlardır. Sitenizin kategorisini, içeriğinizin konusu ve daha birçok detayı, söz konusu araçlara belirterek, içeriğinize en uygun olan anahtar kelimeleri çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

İçeriğin SEO’ya Uygun Bir Başlık ve Açıklamaya Sahip Olması

İçeriğin başlık ve meta olarak iki önemli kısmının olduğunu söylemek isteriz. Başlık kısmında zaten anahtar kelimenin geçmesi gerekirken, meta kısmının hemen başında da anahtar kelimelerden herhangi bir tanesinin geçmesi çok büyük önem taşımaktadır. Arama motorları içeriğinizi indekslediği zaman, başlık ve meta üzerinden indeksleme yapmaktadır. Bu nedenle arama motorlarına, başlık ve meta kısmında ne gibi içerik yazdığınızı belirtmeniz, organik arama sonuçları ile ziyaretçi trafiğinizin artmasına neden olacaktır. Başlık en fazla 50-60 karakter aralığında olması gerekirken, meta kısmında ise 156 karakterlik alan, yeterli olacaktır.

İçeriğe Dair Dikkat Etmeniz Gereken Teknik Konular

Sitenizde kullanmış olduğunuz SEO eklentilerinin bu madde için önemi çok büyük. Sitenizde SEO by yoast veya All in SEO gibi eklentiler kullanıyorsanız, bu eklentilerin sayfa analizi kısımları bulunmaktadır. Gerekli olan sayfayı bu analize sokmanız durumunda, sayfada yer alan SEO’ya uyumlu kısımlar yeşil olarak görünürken, diğer kısımların ise mutlaka düzenlenmesi gerekmektedir. Bu sayede daha özgün içerikler ve tamamıyla SEO uygun içerikler elde edebilmeniz mümkündür.

SEO Uyumlu Makale Yazılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Makalenin öncelikle ilk 100 kelimesi içerisinde anahtar kelimeye önem vermek, son derece ince bir ayrındır. Hatta yapabiliyorsanız, anahtar kelime ilk paragrafta geçmeli ve diğer paragraflar için de aynı format geçerli olmalıdır. Yazılarınıza fotoğraf eklemeden önce SEO’ya uygun bir şekilde optimize etmeniz, içeriğin bir diğer önemli kısmıdır. Son olarak içeriğin ziyaretçiye açılma hızı 3 saniyeyi geçmemelidir.

Şu yazımı da okumanızı tavsiye ederim : Seo Uyumlu Makale Nasıl Olmalıdır?

Yorum Yap

Yorum Yap