Wordpress Giriş Ekranı Değiştirme
Başlangıç 608 kez görüntülendi. 0

WordPress Giriş Ekranı Değiştirme

WordPress sitenizi biraz daha özelleştirmek ve kendinize has bir tasarıma kazandırmak istiyorsanız, bu konuda yapılacak en önemli adımlardan biri, giriş ekranınızı değiştirmektir. İster kodla isterseniz de eklenti ile değişimler yapabileceğiniz giriş ekranında, son derece güzel tasarımlar elde edebilir, bu sayede sitenizi daha da çok özelleştirebilirsiniz.

İlk Adım

Uygulama sırasında bazı adımların tamamlanabilmesi adına öncelikle sitenizin FTP kısmında “giris” adında bir klasör oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonra ise “giriş” klasörünün içerisine gelerek, “ozel-giris-stilleri.css” adı altında bir dosya oluşturmanız yeterli olacaktır. Hemen ardından ise function.php dosyasında birtakım kod yığınları eklemeli, bu sayede giriş ekranın yapmış olduğunuz değişiklikleri çağırmalısınız. Kodlar ise şu şekilde: “

function giris_ozel_tasarim() {

echo ‘<link rel=”stylesheet” type=”text/css” href=”‘ . get_bloginfo(‘stylesheet_directory’) . ‘/giris/ozel-giris-stilleri.css” />’;

}

add_action(‘login_head’, ‘giris_ozel_tasarim’);

WordPress Giriş Sayfasına Arka Plan Resmi Eklemek ya da Arka Plan Rengini Değiştirmek

WordPress giriş sayfanızı basitçe özelleştirmek istiyorsanız, bu konuda ilk yapmanız gereken resim eklemek veya arka plan rengini değiştirmektir. Bunun için yapmanız gereken, FTP içerisinde oluşturmuş olduğumuz “giris” klasörünün içerisinde yer alan CSS doyasının içerisinde arka plan stilinizi belirleyecek olan kod yığınlarını eklemektir. “background-image” koduyla arka plan resmi ekleyebilir, “background-color” kodu ile de arka plan rengini çok kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

WordPress’te Giriş Ekranında Bulunan Logoyu Değiştirmek

WordPress giriş ekranında, ne arka plan resmi ne de arka plan rengi ile uğraşmak istiyor, direkt olarak o kısımda bulunan logoyu değiştirmek istiyorsanız, yine işimizin “giris” klasörü altında oluşturduğumuz CSS olduğunu söyleyebiliriz. Bu dosyanın içerisinde “.login h1 a” şeklinde bir tanımlama yaparak, bu css kod başlığının altına, logoya dair resim ekleme, boyut, ve diğer özellikleri rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Giriş logosunun içerisinde yer alan logonun değişimi için, uygun logo boyutlarını ayarlamanız son derece önemlidir. Bu nedenle logoyu eklemeden önce doğru bir şekilde boyutlandırmak gerekmektedir.

Eklenti ile WordPress Giriş Ekranını Özelleştirme

Herhangi bir kod yığını ile uğraşmak istemiyor ve direkt olarak eklentiler vasıtasıyla kısa yoldan giriş ekranınızı özelleştirmek istiyorsanız, bu konuda size yardımcı olacak bir eklenti bulunmakta. Custom Login Page Customizer eklentisi, giriş ekranındaki her türlü detayı çok kolay bir şekilde değiştirmenize yardımcı olacak bir eklentidir. Arka plan resminden tutunda, arka plan rengine, logolara ve daha birçok detaya, söz konusu eklenti sayesinde rahatlıkla müdahale edebilirsiniz. Bu eklentinin kurulumu adına ekstra bir ayar yapmanıza gerek yokken, çok kısa süre içerisinde giriş sayfanızın özellikleri ile oynayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın