İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Wordpress Temaları
  3. WordPress Temasının Değiştirilmesi SEO’yu Nasıl Etkiler?

WordPress Temasının Değiştirilmesi SEO’yu Nasıl Etkiler?

featured

Web sitenize geri dönüp WordPress teması değiştirmeyi mi düşünüyorsunuz? Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda tema sunan WordPress gibi içerik yönetim sistemlerinin (CMS) mevcudiyetiyle, bu cazibeyi kolayca yerine getirebilirsiniz. Zevkinize ve web sitenizin gereksinimlerine kesinlikle uyacak yaratıcılıkla sızan yüzlerce ücretsiz ve ücretli tema vardır. Bununla birlikte, onunla ilgili tüm karmaşıklıklar nedeniyle çoğu zaman fikirden vazgeçersiniz.

Sitenizin sıralaması iyi olsa ve SEO açısından daha iyi durumda olsa bile, yine de tema değişikliğinin önemini göz önünde bulundurmanız gerekir. Daha eski temalar hacklenmeye meyillidir ve cep telefonlarıyla uyumlu olmayabilir. Etkili çalışmayan ve sitelere spam içeren bağlantılar ekleyen temalar da vardır. Yeni temalara geçmek bu tür sorunları çözer. İyi oluşturulmuş temalar olumlu sonuçlar verir. SEO için optimize edilmiş ucuz bir web tasarım hizmeti için yepyeni bir makyajla profesyonel yardım almak en iyi sonuçları getirebilir.

Wordpress Temanızı Değiştirmek Web Sitenizin SEO’sunu Nasıl Etkiler?

Pek çok kişi, yeni bir WordPress teması benimsedikten hemen sonra sayfa sıralamasında değişiklikler bildirdi. Bir temanın bir sayfanın SEO’sunu nasıl oluşturabileceğini veya bozabileceğini görelim.

Sitenin SEO’sunu Yönetme

Mevcut bir tema ile SEO ile ilgilenmek için eklentileri kullanabilirsiniz, ancak mevcut temaların zaten SEO dostu olacak şekilde tasarlandığını ve sitenizin SEO’sunu bir dereceye kadar halledebildiğini biliyor musunuz? Bazı ince ayarların yine de manuel olarak yapılması gerekiyor, ancak işin çoğunu onlar hallediyor.

WordPress tema değiştirmek SEO

Sayfa Yükleme Süresi

Çalışma süresi – web sayfanızın yükleme süresi SEO için çok önemlidir. Bazı temalar, önce içerikleri, ardından kenar çubukları ve widget’ları yükleyecek şekilde tasarlanmıştır. Diğerleri tüm sayfayı tek seferde yükleyin. Tüm sayfanın bir kerede yüklenmesi, aşamalı olarak yüklenmesinden daha uzun sürebilir. Bazı temalar ikinci seçenekle oluşturulmuştur. Hedefiniz, web sayfasını aşamalı olarak yükleyen temalar olmalıdır.

Sayfaların İndeksini Kaldırma

Bir temadan diğerine geçerken, bazı temalar sayfalara indeks eklemiyor. Bu gibi durumlarda sayfalarınız arama sonuçlarında görünmeyebilir ve bu da SEO’yu olumsuz etkiler.

Kodlama ve HTML

Temaların kendi kodları vardır ve temalarınızı değiştirdiğinizde sayfa kodunuz değişir. Bazen aynı site için yeni bir URL’nin oluşturulduğunu da görebilirsiniz. Bu değişiklikler, HTML’nizin arama motoru örümcekleri tarafından okunma şeklini etkiler ve sıralamanızı değiştirir.

Kalıcı Bağlantılardaki Değişiklikler

Yeni bir temaya geçerken, bazı kalıcı bağlantılar devre dışı kalır ve bu siteniz için iyi bir işaret değildir. Kalıcı bağlantılarınızın değişmeden kalması ve aynı sayfalara ve gönderilere yönlendirilmesi çok önemlidir.

Mevcut ayarlarınızı her zaman yedekleyin, böylece işlerin kötüye gitmesi durumunda orijinal temaya geri dönebilirsiniz. Bir temanın incelemelerini ve geri bildirimlerini her zaman kontrol edin ve benimsemeden önce hızlı bir kalite kontrolü yapın. Aynı tema sonsuza kadar iyi çalışmayabilir. Profesyonel yardım almak, sitenin kimlik bilgilerini tehlikeye atmaktan her zaman daha iyidir ve SEO’yu geliştirirken sitenizin görünümünü yenileyen ucuz bir web tasarımı her zaman bir kazan-kazan’dır.

Yorum Yap

Yorum Yap