İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Wordpress
  3. WordPress’te yüklenen fotoğraflara otomatik filigran nasıl eklenir?

WordPress’te yüklenen fotoğraflara otomatik filigran nasıl eklenir?

featured

Eğer bir grafik tasarımcı, web tasarımcı veya fotoğrafçıysanız; kendi fotoğraflarınızı WordPress altyapısına sahip blog siteniz üzerinden yayınlarken onların çalınmasını istemiyor olmanızdan daha doğal bir şey yoktur. İzniniz olmadan başka sitelerde kendi fotoğrafınızı görmek çok can sıkıcı olabilir. Dahası, bazı kötü niyetli insanlar sizin fotoğraflarınızı çalıp kendileri çekmiş gibi de gösterebilirler.

Bu olumsuz durumun önüne geçmek için çoğu fotoğrafçı ve grafiker, Adobe Photoshop gibi yazılımları kullanarak elle kendi isimlerini yazma yolunu tercih ediyorlar. Ancak birden fazla fotoğraf söz konusu olduğunda bu yöntem hayli yorucu ve zaman alıcı olabilir. Neyse ki WordPress’te tam da bu iş için geliştirilmiş birçok otomatik filigran eklentisi mevcut. Aşağıda ismi geçen eklentilerden istediğiniz herhangi birini indirerek siz de istediğiniz metin veya görseli yüklediğiniz tüm fotoğraflara otomatik olarak ekleyebilirsiniz.

Easy Watermark

İsminden de anlaşılacağı üzere çok basit ve kullanışlı bir eklenti olan Easy Watermark, sade bir arayüze sahip. Eklentiyi kurup aktifleştirdikten sonra Ayarlar menüsü altından Easy Watermark butonuna tıklamanız yeterli. Buradaki ayarları değiştirerek nasıl bir filigran eklemek istediğinize karar verebilirsiniz.

Önceden yüklenen fotoğraflara nasıl toplu filigran eklerim?

Yeni yüklenen fotoğraflara filigran eklemek kolay da, önceden yüklenen fotoğraflara filigran nasıl eklenir? İşte bu sorunun çözümü yine Easy Watermark’ta. Admin panelinde sol taraftaki Ortam başlığının altında Easy Watermark yazısına tıklayıp Bulk Watermark (Toplu filigran) özelliğini başlatmanız yeterli!

Yorum Yap

Yorum Yap