İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Çin malı telefonlara WhatsApp nasıl yüklenir?

Çin malı telefonlara WhatsApp nasıl yüklenir?

featured

AliExpress, Gearbest ve Banggood gibi Çin menşeli sitelerden sipariş ettiğiniz akıllı telefonlarda Google Play Store uygulaması çoğu zaman yüklü bulunmaz. Kendine has bir uygulama marketine sahip olan bu telefonlara WhatsApp gibi temel mesajlaşma uygulamalarını indirmek istiyorsanız, yapmanız gereken bu uygulamaların .APK uzantılı dosyalarını telefonunuza atmak ve bu şekilde kurulum işlemlerini tamamlamak olmalıdır. Aynı şekilde Türkiye’den satın aldığınız telefonlara farklı bir ROM yüklediğiniz zaman da Play Store olmadığı için bu yönteme başvurmak zorunda kalabilirsiniz.

Öncelikle WhatsApp 2016 APK’sını size sunmadan önce bu dosyayı kurmak için yapmanız gereken ufak bir ayardan bahsetmemiz gerekir. Android işletim sistemi, güvenlik politikaları gereği uygulama mağazası haricinde uygulama yüklenmesine başlangıçta izin vermez. Ancak bu güvenlik önlemini devre dışı bıraktıktan sonra .APK yükleme işlemini gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açtıktan sonra sırayla Güvenlik > Bilinmeyen kaynaklar özelliğini aktif hale getirin. Telefonunuzun verdiği uyarı mesajını “tamam” butonuna basarak kapattıktan sonra USB kablosuyla bilgisayara bağlanarak bu adresten indirebileceğiniz WhatsApp APK 2016 son sürümünü dahili veya harici hafızaya gönderin. Hepsi bu kadar! Daha sonra telefonunuzda mevcut bulunan dosya yöneticisi programını kullanarak ilgili dizine ulaşın ve APK’nın kurulumunu gerçekleştirin.

WhatsApp’ı telefonunuza yükledikten sonra güncelleme almaya devam etmek için bu adresteki WhatsApp’ın resmi sayfasını takip etmeniz tavsiye edilir. Play Store uygulamasını kullanmadığınız müddetçe otomatik olarak güncelleme alabilmeniz mümkün olmayacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 5 sene önce

    Ben de Aliexpressten bir telefon getirmiştim, önce google play’i apk olarak indirdim. Daha sonra market üzerinden whatsapp’ı indirdim. Hem markette diğer uygulamalara da ulaşabildim. Bu yöntemi de öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir