1. Ana Sayfa
  2. Wordpress İpuçları
  3. Google Görsellerden Hit Çekme Yöntemleri

Google Görsellerden Hit Çekme Yöntemleri

featured

Bir webmasterın en büyük amacı kuşkusuz ki açmış olduğu sitelerin yüksek ziyaretçi kitlesine ulaşmasını sağlamaktır. Herkes kendi uzman olduğu konularda siteler açar iken sadece yazmış olduğunuz yazılar veya yayınladığınız videolardan değil sitenizde kullandığınız resim galerilerinden de yüksek hitler çekebilirsiniz. Google görsel bağlantılardan hit çekmek konusunda zorlanıyor iseniz aşağıda sizler için oldukça önemli ipuçları bulacak ve uyguladığınızda ne kadar faydalı olduğunu göreceksiniz.

Özellikle moda, sağlık ve duvar kağıdı siteleri için görsel aramalardan alınan hitler önem kazanır iken bizde sizlere Google görsellerden hit çekme yöntemleri hakkında püf noktaları bildireceğiniz. Google görsellerden hit çekmek istiyor iseniz öncelikle resimler için hazırlanmış bir site haritanızın olması gerekmektedir. Normal yazılarınızın site haritası, resimleri listelemez iken görsel aramalardan hit çekmek istiyor iseniz resimlerinizi Google’ın okuması ve ön planda çıkartması için bu site haritasına ihtiyacınız olacak. Wordpress kullananlar resim haritası için Google İmage Sitemap eklentisini kullanabilirsiniz.

Google görsellerden hit çekme yöntemlerinden bir diğeri ise resimlerinizin seo uyumlu olmasıdır. Peki seo uyumlu resim nasıl olmalı? İnternet sitenize eklediğiniz özgün yazıların önemi ne kadar fazla ise resimlerin de özgün olması o kadar önemlidir. Özgün resimler bulamıyor iseniz bulduğunuz resimlerin boyutlarını değiştirebilir ve resimlere site adresinizi yerleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra resimleri sitenize ekler iken resim açıklaması ve resim alt metni kullanmanız resimlerinizin daha üst sıralarda çıkmasını sağlayacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 8 sene önce

    Elinize sağlık güzel bir makale olmuş ancak biraz daha genişletilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir