İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Wordpress
  3. Wordpress Site ile Para Kazanmak

Wordpress Site ile Para Kazanmak

featured

En çok kullanılan web site temalarından biri olan Wordpress ile para kazanmanın, son dönemlerin en popüler para kazanma yöntemlerinden biri olduğunu biliyor muydunuz?

Kaleminize güveniyorsanız, yani Wordpress sitenize düzenli olarak içerik ekleyebileceğinizi düşünüyorsanız, en yakın zamanda bir site açabilir, 1 yıl gibi kısa bir zaman dilimi sonrasında ciddi anlamda gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Bu yazımızda blog açmayı düşünen, ancak bu konuda kararsız kalanlar için wordpress site ile para kazanma yollarına kısaca değinmek istiyoruz.

İşte, Wordpress site ile para kazanmanın en etkili 3 yolu:

  • Affilate Marketing ile Para Kazanma

En genel tanımıyla ‘ortaklık programı’ olarak bilinen affilate marketing; belirli bir komisyon karşılığında bazı markaların ürünlerini ve hizmetlerini kendi web siteniz yani blogunuz üzerinde tavsiye etmeniz anlamına geliyor.

Ortaklık programı kapsamında nakit paranın yanı sıra bonuslar ve hediyeler de kazanabilmenize imkan tanıyan bu uygulama, Wordpress site ile para kazanmanın en kolay yolu olarak biliniyor.

Tabii ki firmaların size ortaklık teklifinde bulunması için öncelikle yeterli miktarda takipçi sayısına ulaşmanız gerekiyor. Ardından firmalar tarafından sitenizin içerik ve içeriklerine uygun ortaklık teklifleri, kendiliğinden geliyor.

Örneğin, makyaj blogu açtığınızda makyaj markalarının ürünlerine sitenizde yer verebilir, her tanıtım karşılığında belirli bir ücret kazanabilirsiniz.

  • Google Adsense ile Para Kazanma

Son zamanlarda oldukça zorlaşan, yalnızca kaliteli ve güvenilir web sitelerinin başvurularını kabul eden Google Adsense, sitenize yerleştirilen reklamlar her tıklandığında belirli bir miktarda para kazanmanızı sağlıyor.

Ancak Google Adsense başvurusunda bulunmadan önce sitenizi mutlaka özgün ve okunma oranı yüksek olan içerikler ile doldurmanız gerekiyor. Aksi halde Google Adsense başvurunuzun reddedilmesi gibi üzücü bir durum ile karşılaşabiliyorsunuz.

  • E-ticaret ile para kazanma

Son dönemlerde pek çok firma tarafından tercih edilen e-ticaret sitelerinin çoğu Wordpress içerik yönetim sisteminden yararlanıyor.

Siteniz üzerinde ürün satışı gerçekleştirerek yani e-ticaret ile ilgilenerek, milyonlarca potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz.

Ürün satışının dışında sitenize blog kategorisi ekleyebilir, blogunuzda da ürün tanıtımı ve Google Adsense aracılığıyla para kazanabilirsiniz.

  • Tanıtım yazıları ile para kazanma

Kendi ürününü ve sitesini tanıtmak isteyen pek çok kişi, başka bir web sitesine tanıtım yazısı yazdırarak, diğer sitenin standart takipçilerini kolaylıkla kendi sitelerine yönlendirebiliyor.

Tanıtım yazısı yazdırmak isteyen firmalar, tanıtım karşılığında diğer web sitelerine belirli miktar bir ödeme gerçekleştiriyor.

Takipçi sayınız yükseldiğinde diğer sitelerinin tanıtımını yaparak da para kazanabilirsiniz.

Şimdiden başarılar.

 

Yorum Yap

Yorum Yap