İpuçları 560 kez görüntülendi. 0

WordPress İle Türkçe E-Ticaret Satış Sitesi Kurulumu

E- temalarının büyüleyici dünyası her yıl değişmektedir. Bu nedenle bir şirketin online için mükemmel çözümü seçtiğinden emin olmak için WordPress’in ürettiği belirli temalarını takip etmesi önemlidir.

 

WordPress e ticaret ile satış yapmanın en popüler yollarından biridir. Bu, tüm içerik üzerinde kontrol sahibi olmayı sağlayan tamamen ücretsiz bir içerik yönetim sistemidir. Bununla birlikte, bunu yapmak için türkçe wordpress e ticaret eklentisi de yüklemeniz gerekir. Ancak bunu yapmak zor değildir. Sizin için özelleştirilmesini tercih ediyorsanız, Bluehost WooCommerce planını da kullanabilirsiniz. Ancak, WordPress yolunu seçerseniz, kendi barındırma alanınızı da bulmanız gerekir. Çoğu host tek tıklamayla WordPress yükleme butonu sağlar ve piyasada uygun olan birçok host vardır.

 

Tüm site WordPress ayarları ile yapıldıktan sonra sıra, piyasada yapmak için en uygun WordPress teması seçmeye gelmektedir. Bu temalar, ürün satmak ve WordPress e ticaret sanal pos ile ödeme almak için gereken arayüz güzelliğini ve işlevselliğini sağlamaktadır.

 

Aşağıda listelenen temalar WooCommerce wordpress e ticaret teması işlevselliğine sahiptir. Yani WordPress e ticaret sitesi kurmak ilk ürünü yayınlamak ve satışa başlamak sadece birkaç dakika almaktadır. İşte sizler için derlediğimiz en iyi WordPress e ticaret teması seçenekleri:

 

Hudson Teması

wordpress-e-ticaret-temasi-300x185 Wordpress İle Türkçe E-Ticaret Satış Sitesi Kurulumu

Hudson, çoğu insanın favorilerinden biridir ve TeslaThemes’teki insanlardan gelmektedir. Bu modern ve eğlenceli tasarım, WooCommerce ile bağlantı kuran eksiksiz bir mağazaya sahiptir, üstteki slider ise yeni ürünleri vurgulamak için harika bir yoldur. Alışveriş sepeti sitenin en üstünde bulunur ve popüler ve en son ürünleri göstermek için güzel bir ürün galerisi vardır.

 

Hudson, işletmelere ve bireylere yaratıcı bir tarzda zarif çözümler sunmak için tasarlanmış premium bir WordPress temasıdır. Hudson temasıyla birkaç tıklamayla profesyonel ve harika bir web sitesi oluşturulmaktadır.

 

Hudson’ı kurmak hızlı ve kolaydır. Demoyu içe aktarma seçeneğiyle tek bir tık ile birkaç dakika içinde tam donanımlı ve kullanıma hazır bir WordPress e ticaret kurulumu gerçekleştirmek mümkündür. Önceden tasarlanmış çeşitli sayfalardan oluşan koleksiyonuyla Hudson, sitenin her bölümünün güzel olmasını ve görevlerini en iyi şekilde yerine getirmesini sağlamaktadır.

 

Flatsome Woocommerce Teması

wordpress-e-ticaret-temasi-2 Wordpress İle Türkçe E-Ticaret Satış Sitesi Kurulumu

Temforest’te en çok satan WooCommerce WordPress e ticaret satış teması olarak geçmektedir. Bu durum kendini yüksek reytingler ve yüksek satışla göstermektedir. Tema; paralaks, slider ve video işlevlerine sahip afişleri içermektedir. Barkodları; yorumlar ve Google Haritalar gibi öğeler için mükemmeldir. Sayfa düzenleri ise istek listeleri ve portföylerin kullanımını sağlar.

 

SEO’larınızı geliştirmek için mega menüler, bültenler ve güzel bir bloğuyla birlikte Flatsome teması takip edilmesi gereken bir şeydir. Varsayılan olarak, tasarım birkaç nötr, sakin renkte sunulmaktadır. Sadece yedi renk stili vardır. Tabii ki, kullanıcı onları beğenisine göre tamamen değiştirebilir.

 

İkinci versiyondan başlayarak, şablon kendi uygun sayfa oluşturucusuna sahip olmuştur. Ayrıca örneğin standart Visual Composer’in aksine yerel besteci, mağazanızın ana sayfasında çeşitli promosyon blokları oluşturmak için daha kullanışlıdır. Mağazanın kataloglarında ürün sunumu için benzersiz tasarıma sahiptir, dizaynı tercih sebebidir, Alışveriş sepeti ve ödeme sayfalarının görüntülenmesi açısından güzeldir.

 

Divi Teması

 

wordpress-e-ticaret-temasi-3-300x181 Wordpress İle Türkçe E-Ticaret Satış Sitesi KurulumuDivi şu anda pazardaki en popüler temalardan biridir. Elegant Themes ürünü bu tema, satışların hızlı gerçekleşmesi için WooCommerce işlevselliğine sahiptir. Divi’nin avantajı, ihtiyacınız olan neredeyse her türlü tasarımı gerçekten yapabilmenizdedir, bu nedenle drag editörü fiyatlandırma tabloları, video kaydırıcıları, sekmeler, videolar ve ürün sayfalarınızı geliştirmenize yardımcı olacak diğer unsurları açmaktadır.

 

Tam bir derecelendirme sistemi de sunulmaktadır. Temanın web sayfaları oluşturmak için iki yerleşik yöntemi vardır: Divi Builder ve Divi Visual Builder. Divi Builder’da, sayfa öğeleri sayfa düzenleyicisine sayfanın içinden (back end) eklenir ve yapılandırılır ve yalnızca daha sonra sayfanın ekranlarında görüntülenebilir. Divi Builder’ın grid işaretlemesine dayandığını bilmek önemlidir. Bu, sayfa oluşturucular arasında oldukça yaygındır. Ancak Headway Theme Builder’daki gibi öğeleri istediğiniz yere sürükleyemezsiniz. Belirlediğiniz ızgara ile sınırlı olacaksınız.

 

Divi Visual Builder’da, sayfa tasarımı doğrudan sayfa üzerinde gerçek zamanlı olarak oluşturulur; modüller ve elemanlar sayfaya görsel olarak eklenir ve yapılandırılır (front end). Sayfadaki görsel düzenleyicide değişiklik yapıldığında, her şey göz önünde anında güncellenir.

 

WordPress Temaları ile E-Ticaret Satış Arttırma ve Geliştirme

 

WordPress ücretli ve ücretsiz tema seçenekleri sunarak daha çok site oluşturan insanı kendisine çekmektedir. Ancak temel özellik olarak sadece bunu kullanmamaktadır. Sonuçta WordPress e ticaret sitesi kurmak isteyen bir girişimci öncelikli olarak temanın ücretli olup olmamasına değil işlevselliğine dikkat edecektir. Çünkü satış yapma istatistikleri doğrudan buna bağlıdır. Sitenin arayüzü işlevsel değilse, görüntü olarak çekiciliği yoksa kullanım sıklığı ciddi anlamda düşük olacaktır.

 

Kaliteli markayı temsil etse bile site, o markanın bir yüzü gibidir. Bu sebeple şirketine ve kurumsal kimliğine değer veren bir işletmeci belli bir miktar ödemeyi kabul edecektir. Ve WordPress e ticaret tema satın al ücreti onun gözünde itibar için harcanan küçük bir miktar olacaktır.

 

WordPress e ticaret teması bedava indir ile var olan itibarı düşürmek yerine, ücretli seçeneklerden yararlanarak belki az bilinen markasını yükseltecektir. Ancak Ücretsiz Türkçe WordPress e Ticaret teması, ücretlisinden büyük değişikliklerle ayrılmamaktadır. Ücretli olanlar, tabiri caizse “tuzlu biberlidir”. Yani sadece ek olarak farklı ve yenilikçi özelliklere sahiptir. Ancak kaliteli bir görüntü katmadıkları söylenemez.

Bir Cevap Yazın