İlginizi Çekebilir
terapist
  1. Ana Sayfa
  2. Tanıtım
  3. Prezantabl Ne Demek? Nasıl Prezantabl Olunur?

Prezantabl Ne Demek? Nasıl Prezantabl Olunur?

featured

Birine prezantabl göründüğünü söylüyorsanız, onun oldukça düzenli veya çekici göründüğünü kastediyorsunuz olarak tanımlanır. Şimdi, kim düzenli ve çekici bir bireyden hoşlanmaz? Prezantabl görünüyorsanız, çevrenizdeki insanlar akranlarınız, meslektaşlarınız, işverenleriniz sizi her zaman iyi bir ışık altında algılayacaktır.

Prezantabl görünmek, pahalı markalar giymek ve çok para harcamak anlamına gelmez. Bunun yerine, küçük ayrıntılara odaklanmak her şeyi değiştirebilir. İnsan olarak nasıl olduğunuz, işte nasıl performans gösterdiğiniz ve hayatla nasıl baş ettiğiniz birincil öneme sahipken, fiziksel sunumunuzda doğaçlama yapmaya çalışmak yalnızca değerinizi artıracaktır.

Dış Görünüş

Size yakışan bir kıyafeti seçin. Daima vücut tipinizi tamamlayan kıyafetler giyin. Kıyafetleri karıştırmak ve eşleştirmek için doğal bir çizginiz yoksa, daha basit seçenekler deneyin. Temel renkleri seçin. Çorap gibi giyim aksesuarları kıyafetinize sofistike bir görünüm verirken, bir korse belinizi sararak daha akıllı görünmenizi sağlayabilir.

Yeni fikirler için stil kılavuzlarına, dergilere, ünlülerin stillerine bile başvurabilirsiniz. Daima leke tutmayan, temiz ve iyi ütülenmiş giysiler giyin.

Prezantabl

Vücut Dili

Vücut diliniz kişiliğiniz hakkında çok şey anlatır. Kendine güvenen bir kişi her zaman iyi bir duruşa sahip olacaktır. Omuzlar geriye atılmış, göğüs dışarıda, başı dik olması gerekir. İster ayakta ister oturma pozisyonunda olsun, asla eğilmemeli veya kambur durmamalısınız. Başınızın üst kısmının bir iplik tarafından hafifçe yukarı çekildiğini hayal edin – bu şekilde her zaman dik durmayı hatırlayacaksınız. Ayrıca asla hareketlerinizle veya ses tonunuzla çok yüksek sesle konuşmayın. Olgunluğun bir işareti olduğu için sakin kalın.

Davranış

Diğer insanlara karşı yaklaşımınız da çok önemlidir. Böylece hem sözlü hem de sözlü olmayan iletişim, görgü kuralları, uygun selamlamalar da sunum puanınızı etkileyebilir. Başkalarına saygılı davrandığınızda, otomatik olarak olumlu ışıkta görünürsünüz. Her zaman hareketlerinizin bilincinde olun.

Sağlıklı Bir Yaşam Tarzı

Sağlıklı, çekici ve aktif görünmek için her zaman iyi bir yaşam tarzı sürün. Taze yiyin, bol sıvı için ve düzenli fiziksel aktivitelere katılın. Abur cubur yiyen ve kendilerine dikkat etmeyen insanlar gözle görülür şekilde sağlıksız gözükür. Donuk cilt, ideal olmayan kilo, kırılgan saçlar ve tırnaklar sağlıksız bir yaşam tarzının belirtileridir. Dengeli ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek için C, D ve E vitamini gibi vitaminleri yüksek gıdaları tercih edin. İnsanlar genellikle iyi ve formda görünen birini sevmeyi tercih ederler.

İyi sunulmuş insanlardan etkilenmek insan doğasıdır. Daha iyi bir versiyonunuz için kendinize biraz çaba gösterin. Her zaman şık görünmek için bu faydalı ipuçlarını izleyin.

Yorum Yap

Yorum Yap