İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sanal Gerçeklik
  3. En İyi 5 Sanal Gerçeklik Oyunu

En İyi 5 Sanal Gerçeklik Oyunu

featured

Son dönemlerde daha da popülerleşen, hemen hemen çoğumuzun en az bir kez denemek istediği sanal gerçeklik oyunları; en genel tanımıyla üç boyutlu bilgisayar teknolojilerinin kullanımı ile hazırlanan sanal bir ortamı ifade ediyor.

Bilgisayarların yanı sıra akıllı cihazlar gibi mobil platformlardan da katılabileceğiniz sanal gerçeklik oyunları, sizlere oyunun sanki içindeymişsiniz gibi hissedebilme imkanı tanıyor. Yani sanal gerçeklik oyunlarında oyunun başkahramanı tamamen siz oluyorsunuz. Yalnızca seyirci olarak, oyuna katılma geleneğinden sizi kurtaracak olan bu oyunlar, sizlere bol adrenalin, macera ve heyecan dolu bir zaman geçirebilme imkanı tanıyor.

Sanal gerçeklik oyun önerilerimizi sizlerle paylaşmak istediğimiz bu yazımızda kısaca sanal gerçeklik nedir? sorusunu da yanıtlamaya çalışacağız.

İşte, sanal gerçeklik dünyasına dair bilmeniz gerekenler:

Sanal Gerçeklik Nedir?

Sanal gerçeklik; katılımcıları her geçen gün daha da artan bir sanal teknoloji platformu olarak, katılımcılarına duyma, harekete geçme vb. aktivitelerle oyuna katılma şansı tanıyan bir ortam olma özelliği taşıyor.

Bu ortamda oyun oynarken genellikle sanal gerçeklik gözlükleri ile ortamdaki sanal nesneleri görebiliyor yani bu gözlükler sayesinde ortama dahil olabiliyorsunuz.

Sanal Gerçeklik Oyun Tavsiyelerimiz

  • Roller Coaster

Daha çok hız ve keşif tutkunlarına hitap eden bu oyun, size dilediğiniz şehri tek bir oyun içerisinde dilediğinizce gezebilme imkanı tanıyor.

Türkçe karşılığı hız treni olan bu sanal gerçeklik oyununda hız treninin en güzel koltuğuna biniyor, ardından tüm şehri geziyorsunuz.

Yani oyunun seyahat ve gezi tutkunları için birebir olduğunu ifade edebiliriz. İş yoğunluğundan gezmeye ve yeni yerler keşfetmeye zaman bulamıyorsanız; bu oyunun tam da size göre olduğunu söyleyebiliriz.

Oturduğunuz yerden şehri köşe bucak gezmek adına bu oyunu en yakın zamanda deneyimlemenizi öneriyoruz.

  • Dive Deep

Deniz ve okyanus aşıkları için mükemmel bir sanal gerçeklik oyunu olan dive deep, okyanusun en derin ve en ücra köşelerini keşfedebilmenize, uçsuz bucaksız bir okyanus yolculuğuna koyulmanıza olanak tanıyor.

Okyanusun en derinliklerinde balinalar, yunuslar ve köpek balıklarıyla birlikte gezdiğinizde deniz altının son derece şahane ve büyülü bir atmosfere sahip olduğunu deneyimleyecek, sık sık bu oyunu oynamak isteyeceksiniz.

  • Cartoon Village

Doğaseverlerin dahil olmaktan çok ama çok keyif alacağı, adeta bağımlı kalacakları bu oyun, şirin mi şirin bir kasabada her zaman hayal ettiğiniz ancak bir türlü sahip olamadığınız köy yaşantısını deneyimlemenizi sağlıyor.

Dört bir tarafı yemyeşil ağaçlarla ve ormanlarla çevrili olan bu kasabada yeşillikler arasında yürüyüşe çıkabiliyor, yürüyüş temponuzu değiştirebiliyor, kasabanın her bir köşesini karış karış gezebiliyorsunuz.

Böcek, çiçek ve ağaçların kucağında, doğayla bütünleşeceğiniz bir sanal yolculuğa çıkmak adına bu oyunu mutlaka deneyimlemeniz gereken sanal gerçeklik oyunları listenize eklemenizi öneriyoruz.

  • Jurassic Land

Heyecan dolu zaman geçirmek isteyenlerin adeta hayran kalacağı bu oyun, bir jeep ile dinazorlar adasında sizi keşfe çıkarıyor.

Günümüzden milyarlarca yıl öncesinde yaşamış olan pek çok dinazor çeşidini detaylı bir şekilde yakından görebilmenize olanak tanıyan oyun, sizlere aynı zamanda korku dolu anlar da yaşatıyor.

Sıra dışı bir deneyim yaşamak ve fantastik bir ortam solumak adına Jurassic Land sanal gerçeklik oyununu denemenizi tavsiye ediyoruz.

  • Zombie Shooter

Korku filmi izlemek en büyük hobileriniz arasında yer alıyorsa, film izlerken yaşadığınız korkunun en az 4-5 katını yaşamanıza yol açacak Zombie Shooter oyunu ile hayatınızın en korku dolu anlarından birini deneyimleyebilirsiniz.

Hayatta kalmak için sürekli zombi avlamak zorunda kalacağınız bu oyun, sizi tam anlamıyla etkisi altına alacak.

Herhangi bir kalp rahatsızlığınız bulunuyorsa, bu oyunu oynamadan önce birkaç kez düşünmelisiniz. Aksi halde ciddi anlamda sağlık sorunları ile karşılaşmanız mümkün! Aman dikkat!

Bu yazımızda en yakın zamanda mutlaka denemeniz gereken sanal gerçeklik oyun önerilerimizi sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Sizler de sanal gerçeklik oyun deneyimlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bol şans.

 

Yorum Yap

Yorum Yap