Sponsor 37 kez görüntülendi. 0

Ütü Alırken İhtiyacınıza Göre Hareket Edin

almadan önce cevaplanması gereken bazı sorular vardır. İlk önce klasik mi yoksa buhar kazanlı mü alınacak? Buhar kazanlı ütüler kırışıklıkları yok etmek için yüksek buhar basıncı uygular. Geniş su haznesi sayesinde çok sayıda kıyafeti ütüleme imkanı sunar. Fakat beş dakikada hazır olması ve her yere sabitlenememesi pratik olmasını engelliyor. Bundan dolayı klasik acil durumlarda işlerin hemen halledilebilmesi için yedekte durmalıdır.

tü-almak Ütü Alırken İhtiyacınıza Göre Hareket Edin

Ütü Yaparken Kıyafetleriniz Yanmasın

Bazı kumaşlar ısıya dayanıklı olmadığı için ütü tabanı kumaşlara zarar vermeyecek ürünler seçilmelidir. Steam glide, anodilyum ve t-ionic glide tabanları kesinlikle yapışma ve çekme gibi sorunlarla karşınıza çıkmaz. Ayrıca buharı akıllı dağıtan çiplere de sahip olduğu için novabazar.com sitesinden inceleyebileceğiniz azur tabanlı ütü modelleri tercihlerde ön sırada olmalıdır.

Gelişen teknoloji ile artık siz değil makine sıcaklığı ayarlıyor. Otomatik ısı ayarı özelliği ile ütülenen kıyafetin kumaşına uygun sıcaklığa geliyor. Bu sayede kıyafetlerin yanma ihtimali büyük oranda ortadan kalkmış oluyor.

tü Ütü Alırken İhtiyacınıza Göre Hareket Edin

Ütü Almanın Püf Noktaları

  • Hızlı ve kalite bir sonuç için yüksek buhar gücüne sahip ütüler seçilmelidir.
  • Uzun yıllar kullanmak için kirece karşı koruyucu özelliği olan ütü modelleri tercih edilmelidir.
  • Düzenli aralıklarla ve az miktarda çamaşır ütüleniyorsa klasik, çok fazla çamaşır ütüleniyorsa buhar kazanlı ütü kullanımı rahatlık sağlar.
  • Damlamayı önleyici (anti-drip) ütü modelleri seçilmelidir. Aksi halde kumaşlarda lekelenme meydana gelir.
  • Alınacak ütü yüksek watt’lı olduğunda daha iyi ütülüyor anlamına gelmez. Ortalama 2000 watt ütüler tercih edilmelidir.
  • Takım elbise kullanımı sıksa, şok buhar özellikli ütü modelleri seçilmelidir. Bu sayede takım elbise kumaşları üzerinde keskin çizgiler daha kolay ve hızlı oluşturulur.
  • Otomatik kapanma özelliğine sahip ütüler sayesinde ev kazalarının önüne biraz daha geçebilirsiniz. Dik konumda beş dakika sonrasında kapanırken, normal duruşta 30 saniye içinde kapanarak güveni sağladığından emin olun.

Güvenli ve ihtiyaçlarınızı profesyonel bir şekilde karşılayacak bir ütüye ihtiyacınız var ise novabazar.com adresinde birçok modeli karşılaştırarak inceleyebilirsiniz. Aradığınız özelliklere sahip ütü modelini ve elektrikli ev aletlerini bulmak novabazar.com ile düşündüğünüzden daha kolay olacaktır.

Bir Cevap Yazın