İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Wordpress Temaları
  3. Wordpress Arka Plan Değiştirme

Wordpress Arka Plan Değiştirme

Wordpress Arka Plan

Wordpress sitenizin en önemli detaylarından biri de arka plandır. Birçok kullanıcı için basit bir işlem olarak görülen arka plan değiştirme işlemi, bazen çeşitli karışıklıklar nedeniyle içinden çıkılmaz bir hal alabilmektedir. Bu nedenle arka plan değiştirme işlemi hakkında çok daha kapsamlı bir bilgiye sahip olmak gerekmektedir.  Ayrıca gelen yen güncelleme sonrasında artık çok daha kolay bir hal aldığını söylemek de mümkündür.

Wordpress Arka Plan

Wordpress Arka Plan Resmi Nasıl Değişir?

Wordpress’e arka plan değiştirmek için hızlı bir yöntem arıyorsanız, bu konuda hemen sol kısımda yer alan “Görünüm” menüsüne gelmeniz gerekmektedir. Bunun ardından ise “Arkaplan” kısmına gelerek, açılan kısımda arka planda kullanmak istediğiniz görseli seçmeniz gerekmektedir. Bu kısımda hazır olan şablonlardan ya da kütüphanenizde yer alan fotoğraflardan yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte bilgisayarınızda yer alan veya kendinizce hazırlamış olduğunuz arka plan görsellerinden de faydalanabilmeniz mümkündür. Ayrıca arka plan için tercih ettiğiniz görselin .gif formatında olması da söz konusuyken, bu forma arka planınızın daha canlı görünmesinde etkili olacaktır.

Eklenti ile Wordpress Arka Plan Değiştirme

Wordpress sitenizin arka planını eklenti yardımıyla daha kolay bir şekilde değiştirmek istiyorsanız, bu konuda yapmanız gereken en önemli şey; Custom Background Changer eklentisini kurmak olacaktır. Bu eklentiyi indirip kurmanızın ardından, site içerisinde herhangi bir yazıyı düzenlerken hemen alt kısımda yer alan seçeneklere göz gezdirmeniz gerekmektedir. Bu kısımda arka plana dair birçok seçenek bulunmakta ve bu seçenekler arasından arka planın her türlü düzenlemesini yapabilmeniz mümkün olmaktadır. Görselin durumu, tekrarlanması, hareketleri, ve daha birçok detayı, söz konusu eklenti sayesinde ayarlanabilmekte ve kullanıcılar bu sayede çok daha profesyonel bir arka plan elde edebilmektedir.

Wordpress Arka Plan Değiştirme Terimleri

Varsayılan: Bu seçenek, seçmiş olduğunuz görselin direkt olarak sitenizin arka planına yapışmasına ve herhangi bir ayarlamanın söz konusu olmamasına yardımcı olmaktadır.

Ekranı Doldur: Web sitelerin arka planları için hayati bir öneme sahip olan bu seçenek, tarayıcı üzerinde tam olarak yayılmasına olanak sağlamaktadır.

Ekrana Sığdır: Arka plan görsellerinde genel olarak en-boy oranının ayarlanması son derece zordur. Bu durum site üzerinde birtakım dengesizliklerin meydana gelmesine sebep olur. Bu duruma karşın yapılması gereken tek şey, “ekrana sığdır” seçeneği tercih etmektir.

Tekrarla: Arka plana koymuş olduğunuz görseli, arka plan içerisinde tarayıcının alabildiği kadar tekrarlanmasına ve birden fazla görünmesine olanak tanımaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap