İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Seo
  3. Yazı İçi SEO ve Optimizasyon Ayarları Tavsiyeleri

Yazı İçi SEO ve Optimizasyon Ayarları Tavsiyeleri

2017 Site İçi SEO ve Optimizasyon Ayarları Nelerdir

Web sitelerinin daha fazla kitleye erişebilmesi adına sahip olmaları gereken en önemli özelliklerin başında yer almaktadır. Arama motoru optimizasyonu olarak da bilinen SEO, sizin arama motorları üzerinden ziyaretçi çekebilmeniz adına hayati bir önem taşımaktadır. Bu nedenle sitenizin hitini arttırabilmek adına, birtakım SEO çalışmaları gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Yazı İçi SEO ve Ayarları Nelerdir?

2017-Site-İçi-SEO-ve-Optimizasyon-Ayarları-300x130 Yazı İçi SEO ve Optimizasyon Ayarları Tavsiyeleri

Başlıkta Anahtar Kelime Kullanmak

SEO’nun en önemli noktalarından biri anahtar kelime olarak bilinmektedir. Anahtar kelimeyi ne çok fazla ne de çok az kullanmanız gerekmektedir. Bu konuda dengeyi sağlamak, doğru bir SEO çalışması ile yerine gelecektir. Başlıklarda anahtar kelimeyi kullanmanız, siteniz içerisinde SEO adına yapacağınız en doğru hareketlerin başında yer almaktadır. Yapılan araştırmalar neticesinde, başlığın orta veya son kısmında yer alan anahtar kelime, sitenizin diğer sitelere göre daha öncelikli olması konusunda yardımcı olmaktadır.

Sitenize İlgi Çekici Her Türlü İçeriği Ekleyin

Google  ve diğer arama motorları, kullanıcıların site içerisinde kalma süreleri konusunda ciddi özen göstermektedirler. Kullanıcıların sitenizde uzun süre kalması, onların ilgisini çekerek bu durumu iyiye yormaktadırlar. Bu nedenle internet siteniz içerisinde sadece yazıya dair değil, ziyaretçinizin her türlü işine yarayacak olan içeriklere yer vermeniz gerekmektedir. Bu durum ziyaretçinin site içerisinde kalma süresini arttırarak, SEO konusunda avantaj sağlamanıza neden olacaktır. Grafik, fotoğraf, galeri, şemalar ve videolar, bu gibi ek içeriklere örnek olarak verilebilmektedir.

Sayfanızın Erişimi Hızlı Olmalı

Google SEO kriterleri arasında sayfa erişim hızının ciddi anlamda önem taşıdığını söylemek mümkündür. Web siteniz ne kadar çabuk erişilebilir ve ziyaretçiler içeriklere ne kadar hızlı ulaşabilirse, Google ve diğer arama motorları SEO konusunda sizi her zaman rakip sitelere göre bir adım öne çıkaracaktır.

İçeriklerin Uzun Olmasına Özen Gösterin

Genel anlamda internet siteleri üzerinde yer alan uzun uzun içeriklerin, okunmadan ve dikkate alınmadan geçildiğini görebilmek mümkündür. Ancak bu demek değildir ki, içeriklerin hepsi çok kısa olacak. İçeriklerinizde 1500 kelimeye kadar ulaşabilmeniz, Google için ciddi açıdan büyük önem taşırken, bu içeriği ziyaretçileriniz için iyi bir şekilde bölümlendirmeniz, hem ziyaretçileriniz açısından hem de arama motorları konusunda size ciddi katkı sağlayacaktır.

LSI Anahtar Kelimelerin Kullanımına Önem Verin

Google’da herhangi bir arama yaptığımız zaman, çıkan sonuçların en alt kısmında ya da “ilgili aramalar” gibi bir kısım bulunmaktadır. Bu kısımda yer alan anahtar kelimeleri içeriklerinizin içerisine serpiştirmeye özen gösterin.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap