İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Tanıtım
  3. Classipress AMP Kurulumu

Classipress AMP Kurulumu

featured

Classipress AMP Nedir, Ne İşe Yarar?

İnternet siteleri açısından bir hayli önem teşkil eden Classipress AMP kurulumu, mobil görünüm kazanma ve mobil kullanıcı kitlesini yakalama gibi konularda fayda sağlar. Üstelik Wordpress ve Joomla gibi servisler neticesinde kodlama yapmadan gerekli tüm ayarları tamamlamak mümkündür. Bu konuda geliştirilen profesyonel eklentiler neticesinde AMP adına gereken işlemleri otomatik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Masaüstü kullanıcı sayısı kadar akıllı telefon ve mobil kullanıcı sayısını da göz önünde bulundurmanız önem teşkil eder. Nitekim söz konusu AMP eklentileri ise mobil kitleye önem vermede kilit bir görev üstlenir. Zira sitenizin küçük ekrana sahip cihazlar üzerinden rahatça görüntülenmesini sağlayan AMP, böylelikle mobil kitleyi yakalama şansı tanır.

Classipress AMP kurulumu nasıl yapılır?

Eğer Wordpress ya da benzeri bir servisi tercih ediyorsanız yönetim panelinden eklenti sekmesine giderek uygun bir AMP eklentisini kurmanız yeterlidir. Gereken işlemleri hızlıca gerçekleştiren eklenti, sizden gereken bilgileri ve ayarları tamamlamanızı ister. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra ise hızlandırılmış mobil sayfalar özelliğine erişmek mümkün hale gelir.

Hazır servisleri tercih etmiyor ya da Classipress gibi düzenleme gerektiren bir tema kullanıyorsanız kodlama yapmanız gerekir. Bunun için uzman birinden destek alabileceğiniz gibi temel HTML kodlama bilgisi edinerek de işlemleri tamamlayabilirsiniz. Uygun kodlama sayfalarına ekleme ve düzenleme yaparak AMP kurulumu için gereken işlemleri gerçekleştirmeniz mümkündür.

AMP kurulumu ile gelen faydalar

Yeni bir kitleye hitap etme şansı oluşturan AMP, mobil cihazlar aracılığıyla internete erişen kullanıcıları internet sitenize çekme imkanı sunar. Hali hazırda mobile önem vermekte olan Google, bu sayede AMP ve buna benzer mobil odaklı hareket eden internet sitelerine pozitif yönde yaklaşmakta. Bu durumsa Google sıralamalarında yükselmeniz anlamına gelir. Tüm bu bilgiler çerçevesinde AMP kurulumunun başlıca faydaları şöyle sıralanabilir:

  • Artan mobil kullanıcı kitlesi ile daha fazla görüntülenme imkanı
  • Google aramalarında daha üstlerde çıkma şansı
  • Marka imajınızı profesyonel seviyeye taşıma ve pekiştirme

Hem sizin hem de markanız için önem teşkil eden AMP kurulumu, daha fazla görüntülenme alarak elde edeceğiniz gelire de olumlu yönde katkı sağlayabilir. Bunun için tüm işlemleri eksiksiz bir şekilde yaptığınızdan emin olun.

Yorum Yap

Yorum Yap