1. Ana Sayfa
  2. Wordpress İpuçları
  3. Sidebar Olmayan (Widget Desteklemeyen) Siteye Jetpack Abonelik Ekleme

Sidebar Olmayan (Widget Desteklemeyen) Siteye Jetpack Abonelik Ekleme

featured

Arkadaşlar merhaba,

Jetpack bildiğiniz üzere, Wordpressin olmazsa olmaz, en popüler eklentilerinden birisidir.

Pek çok işlevi olan bu eklentinin, en büyük özelliklerinden biriside, başka bir eklentiye ihtiyacınız olmadan takipçilerinize abonelik hizmeti verebilmenizdir.

Bu eklenti ile gelen widget sayesinde, temanızda widget destekleyen her alana abonelik kutucugu ekleyebiliyorsunuz. Peki tema widget desteklemiyorsa?  Üzülmeyin, Wordpresste çareler tükenmez :) Aşağıdaki kodu abonelik kutusunun görünmesini istediğiniz yere ekleyin. Ben maksimum etki için single.php dosyasında yazı sonuna gelecek şekilde kullanıyorum :

[ jetpack_subscription_form title=”Siteme Abone Ol!” subscribe_text=”Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.” subscribe_button=”GÖNDER” show_subscribers_total=”0″ ]

Not : Eklerken “[” işaretinden sonraki ve “]” den önceki boşlukları siliniz.

Nasıl mı görünüyor :

[jetpack_subscription_form title=”Siteme Abone Ol!” subscribe_text=”Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.” subscribe_button=”GÖNDER” show_subscribers_total=”0″]

Tırnak içerisindeki metinleri kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Abone sayısı görünmesin istiyorsanız “show_subscribers_total=”0″]” yazan kısımda 0 yerine 1 yazmalısınız.

Yorum Yap

Yorum Yap