Eklentiler 1.802 kez görüntülendi. 0

Simple Full Screen Background Image

Full Screen Background Image eklentisi, WordPress sitelere arkaplan resmi eklemenizi sağlayan bir eklentidir. WordPress sitelerin arkaplan eksikliğine sahip olduğunu düşünenler, sitesinin daha göze hitap etmesini tercih edenler için mükemmel bir eklenti olan Full Screen Background Image sayesinde sitenize daha estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Öncelikle eklentiyi buradan indiriyoruz: Full Screen Background Image

WordPress Eklenti Kurulumu başlıklı yazıda anlatıldığı gibi eklentimizi kurup etkinleştiriyoruz.

Admin panelindeki Görünüm kısmına aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere eklenti ile ilgili bir sekme eklenecek.

FullscreenBGImage_1 Simple Full Screen Background Image

 

 

 

 

 

 

 

Bu sekmeyi tıklayarak eklentinin ayarlarının yapılacağı aşağıdaki sayfayı göreceksiniz. Arkaplan olarak kullanmak istediğiniz resmin yolunu belirttikten sonra resmin sitedeki ön izlemesine bakabilir, beğendiğiniz takdirde “Save Options” butonuna basarak kaydedebilirsiniz.

FullscreenBGImage_2-300x266 Simple Full Screen Background Image

Yalnız tüm bunları yaptığınızda eğer arkaplan resmi olarak kullanacağınız görselin boyutu büyükse, sitenizin açılma süresi yavaşlayacaktır. Bu da ziyaretçilerinizin sayfanın yüklenmesi için birkaç saniye beklemeleri gerektiği anlamına geleceğinden, bazı ziyaretçilerin bu süreyi beklemeden siteyi terk etmelerine neden olabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için arkaplan olarak kullanacağınız görselin resim optimizasyonu yapan siteler veya programlar aracılığı ile optimize edilmiş olmasında yarar var.

Bu sayede hem sitenizi daha estetik bir görünüme kavuşturabilir, hem de ziyaretçilerinizin ve sitenizin SEO puanının bu durumdan olumsuz etkilenmesini de önleyebilirsiniz.

İyi bloglamalar :)

Bir Cevap Yazın