Yapısor – İnşaat Soru Cevap Platformu Yayında!
Duyurular 4.286 8

Yapısor – İnşaat Soru Cevap Platformu Yayında!

yapisor-logo Yapısor - İnşaat Soru Cevap Platformu Yayında!İnşaat sektörü web dünyası yeni bir projeye merhaba dedi. www.yapisor.com bugün itibariyle, beta sürümüyle yayına başladı. Gelin ’u biraz daha yakından tanıyalım:

 

 

 

Yapısor,” Yapı Sektörü Soru Cevap Platformu” sloganıyla 2014 yılında hayata geçirilmiş, bu sektörde çalışan başta inşaat mühendisi ve mimarlar olmak üzere tüm teknik kişilerin ve bu dallarda eğitimine devam eden öğrencilerin, sektöre ve mesleklerine dair sorularını ve bilgi sahibi olduğu konularda cevaplarını paylaştığı bir mesleki ağdır. Yapısor, bu bilgi birikimlerinden faydalanılarak ülkemizde mühendislik ve mimarlığın daha doğru uygulanmasına ve sektörün daha iyi seviyelere ulaşmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Yapısor Tanıtım Videosu

 

Sorun, Bildiklerinizi Paylaşın

Yapısor, mühendisten mimara, akademisyenden öğrenciye yapı sektöründeki  tüm profosyonellerin sektörel ve mesleki konularda sorularını paylaşıp cevap bulabileceği, bilgili olduğu konulardaki sorulara cevap verebileceği, soru-cevap sistemiyle çalışan  bir mesleki platformdur.
İlgi ve Uzmanlık Alanları

Yapısor, gelişmiş kategorilendirme sistemi ile sorularınızı mesleğinize yönelik tüm uzmanlık alanlarından en uygun olanda paylaşma olanağı tanıyor. Ayrıca ilgi duyduğunuz tüm kategorilerdeki içerikleri ve uzmanları  takip ederek, bu alandaki tüm güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.

 

Önemli Bir Referans

Yapısor, üyelerini bilgi düzeylerine göre derecelendirmek için, sitedeki performanslarına göre puan veriyor. Gelişmiş profil sayfalarında, üyenin soru&cevap sistemindeki tüm aktiviteleri ve bunun yanı sıra, diğer üyelerle paylaşmak istediği tüm mesleki bilgileri görüntülenmektedir.  Böylece profili  bir özgeçmiş sayfasına dönüşerek kişisel niteliklerin yanısıra bilgi ve tecrübeleri gösteren önemli bir referans haline gelmektedir.

 

İnteraktif Bir Platform, Maksimum Etkileşim

Yapısor, üyeler arası mesajlaşma, başka üyeleri takip etme ve duvar paylaşımı, ilgi alanlarındaki içerikleri ve kategorileri takip gibi  sistemleri ile, interaktif bir platform oluşturmakta, mesleki etkileşimi en üst seviyeye çıkarmaktadır.

 

Gelişmiş Oylama ve Puanlama Sistemi

Yapısor gelişmiş oylama ve puanlama sistemi ile, üyelerini sitedeki performanslarına göre derecelendiriyor. Verdiğiniz cevaplar, cevaplarınıza gelen değerlendirmeler, takipçi etkileşimleriniz gibi pek çok kritere bağlı olarak verilen bu puanlar sayesinde daha güvenilir ve seçkin bir platform oluşuyor.

 

Kolay ve Pratik Arayüz, Gelişmiş Sistem

Yapısor kolay ve pratik arayüzü ile, siteden en verimli şekilde faydalanmanızı sağlıyor. En çok tartışılan sorular, cevaplanmamış sorular gibi bileşenleri, gelişmiş bildirim ve etiketleme sistemi, popüler sosyal ağlar ile entegrasyon vb. daha pek çok özellikler sizi bekliyor.

Siz de Yapısor  platformunun bir parçası olup hizmetlerinden faydalanmak ve bu önemli projeye katkıda bulunmak ister misiniz? O zaman hemen kayıt olunuz

www.yapisor.com | İnşaat Soru Cevap Sitesi

 

Facebook: https://www.facebook.com/yapisor

Twitter: https://twitter.com/Yapisor

autocad-eğitimi Yapısor - İnşaat Soru Cevap Platformu Yayında! urunler Yapısor - İnşaat Soru Cevap Platformu Yayında!

“Yapısor – İnşaat Soru Cevap Platformu Yayında!” üzerine 8 yorum

 1. meryem dedi ki:

  Merhabalar Aykut Bey benim bir sorum olacak; bu sene mezun oldum sıralamam istediğim gibi değil maalesef ama insaat mühendisliği okumak istiyorum, tutan üni. var ama ben bir kız olarak sıkıntı ceker miyim bilemiyorum, siz bu konuda ne düsünüyorsunuz bu sektörde calısan biri olarak

  1. ayşegül dedi ki:

   ben lise son sınıf ögrencisiyim ygs ye 5 ay kaldı ve inşaat mühendisligi istiyorum ama çevremde çoğu kişi zorluk çekersin erkek meslegi gibi olumsuz yanıtlar verdi sizce zorluk çeker miyim çekersemde ne gibi zoluklar çekerim????

   1. Aykut ÖZDEMİR dedi ki:

    pek çok bayan mühendis var, hiç bir zorluk çekmezsiniz

 2. onurhelvaci dedi ki:

  aykut bey ytü mekatronik mühendisligi kazandım gecen yıl bu yılı hazırlık okuyarak gecirdim. su an bölüme baslamadan ytü insaata gecis yapmayı düsünüyorum. aklıma takılan seyler var iletisime gecebilir miyiz? ayrıca piyasadaki mütteahit fazlalıgı ve herkesin bu meslege atılma cabası hakkında ne düsünüyosunuz ? tesekkürler

  1. Aykut ÖZDEMİR dedi ki:

   Yorum yazmış oldugunuz konudaki siteden ben ve size fikir verecek başka pek çok kişiye ulaşabilirsiniz :)

 3. Sedef dedi ki:

  öncelikle şunun altını çizelim ki cok başarılı cok faydalı bir site olmuş ben çok teşekkür etmek istiyorum sağladığınız yarardan ve duyarlılığınızdan ötürü..
  şuan öğrenciyim ve mezun olduktan sonra babamın vesilesiyle statik proje üzerine devam ettirebileceğim işim hazır. Ben yüksek lisans yapmayı düşünüyorum ve bir projecinin hangi dalda yüksek yapması onun yararına olur bunu sormak istiyorum
  Şimdiden teşekkürler.

  1. Aykut ÖZDEMİR dedi ki:

   Merhaba

   Öncelikle olumlu değerlendirmeniz için teşekkür ederim. Üzerine çalışacağın proje alanına göre değişir bu. Betonarme veya çelik yapılarsa örneğin; Yapı Anabilim dalında ilgili alanda yapabilirsin.

   1. Sedef dedi ki:

    teşekkür ederim ilginiz için sağlıcakla :)

Bir Cevap Yazın