Hakkımda

hakkımda-150x150 Hakkımda1989 yılının Temmuz ayında -ki astroloji ile aram bozuk olsa da bu beni Yengeç burcu yapar- Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesinde doğdum. İlköğretim eğitimimi   Gölbaşı / Adıyaman Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda tamamladım. Polis koleji, fen lisesi ve pek çok özel lise alternatifleri arasından hayallerimin peşinden koşarak pilot olma yolunda Kuleli Askeri Lisesi’ne, havacı askeri öğrenci olarak başladım. 4 sene sonra sivil hayatı seçip TSK’dan ayrılmış olsam da, Kuleli’de okumanın hayatımda verdiğim en doğru karar olduğunu söylesem; yalan söylemiş olmam.  Kuleli’de almış olduğum eğitim ve öğretimin, kazandığım sosyal ve spor becerilerinin, disiplinin, edindiğim hayat tecrübesinin, ideolojinin ve en önemlisi Kuleli’nin kardeşlikten öte dostluklarının… saymakla bitmeyecek Kuleli’nin kattığı daha pek çok şeyin faydasını hala görmekteyim, ömür boyu da göreceğim.  Bu nedenle de burada olduğu gibi ne zaman kendimden bahsetsem büyük çoğunluğu Kuleli olacak. 2007 yılında Kuleli Askeri Lisesi’nden başarılı bir şekilde mezun olarak Hava Harp Okulu’na gitmeye hak kazandım. Daha sonra  hayalleriminden vazgeçerek sivil hayata dönme kararı aldım. Bu da hayatımda almış olduğum en doğru ikinci karar diyebilirim. Kısa bir sınav hazırlığı ile  2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi  İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü kazandım.  2012 Ocak ayında lisans eğitimimi 3.5 yılda tamamlayarak mezun oldum. Şuan inşaat mühendisi olarak çalışmaktayım.

Mezun olduktan sonra, okurken fırsat bulamadığım fakat hep aklımın bir köşesinde olan kişisel web sitesi işine başladım. Neden böyle birşey yaptın ? diye soracak olursanız; bloglama  işinden oldukça keyif almaktayım. Kendime sektörel bir blog açarak, hem güzel vakit geçireceğim bir çalışma yapmak, hem de edindiğim tecrübeleri, öğrendiğim yeni şeyleri okuyucularım ile paylaşmak istedim. Bu sayede paylaşma bahanesi ile araştırmalar yaparak, daha fazla okuyarak kendimi de geliştirmiş olacağım. Bu şekilde güzel bir fikrin ardından keyif alarak yazmaya başladım, umarım sizlerde okurken, benim yazarken aldığım keyfi alırsınız.

Ayrıca bu blog sayesinde, sektörü de daha yakından tanıma fırsatım oldu diyebilirim. Sonrasında sektörün web dünyasında ihtiyacı olduğunu düşündüğüm bazı projeler geliştirdim. www.insaatgundemi.com – İnşaat Sektörü Haber Portalı, bu fikirlerden hayata geçirdiğim ilk projem oldu, sonrasında www.yapisor.com inşaat soru cevap platformu web projesinin girişimciliğini üstlendim…devamı da gelecek…

Bunun dışında, koyu bir Fenerbahçe taraftarıyım. 1989 gol kralı Aykut Kocaman’ın adını taşımam bunun ispatıdır sanırım. Blog yazarlığı dışında, futbol, satranç, masa tenisi, yüzme, balıkçılık  gibi hobiler ile zaman geçiriyorum.  İçimden geldiğinde kendi çapımda resim çizip şiir yazıyorum.  Teknolojiyi yakından takip etmeye çalışıyorum. Bu siteyi takip eden herkese çok teşekkür ediyorum.

 

Aykut ÖZDEMİR

İnşaat Mühendisi

 

Sitemi Beğendiniz mi?

Sonuçları Göster

loading Hakkımda Yükleniyor ...