1. Ana Sayfa
  2. Şantiyecilik ve Şantiye Şefliği
  3. Şantiye Günlük Defteri ( Raporu ) Nedir ? (Örnek Dosya İçerir)

Şantiye Günlük Defteri ( Raporu ) Nedir ? (Örnek Dosya İçerir)

featured


Şantiye Günlük Defteri ( Raporu ) Nedir ?

Şantiye defteri, Bayındırlık İşleri Kontrol Yönetmeliği gereğince, inşaat işlerinde tutulacak defterlerden birisidir. Bu defterde, günlük hava durumu, yapılan işler ve bu işlerin işleyişi sırasında karşılaşılan problemler ve çözümler, inşaata giren ihrazat ( müteahhit tarafından inşaatta kullanılmak üzere getirilen ve şantiye dışına bir daha çıkarılmayan malzemeler) bedelleri, günlük teknik personel sayısı, çalışan işçi sayısı ve iş makinaları ile bunların dışında önem arz eden çeşitli toplantılar ve bunlarda alınan kararlar vs. yer almaktadır.

Şantiye defteri standart a4  ebatında olmalıdır. Defter numarası, işin adı, yeri, keşif bedeli, müteahhidin, şantiye şefinin ve kontrol mühendisinin isimleri yazılmalı ve ilgili yetkili/yetkililer tarafından imzalanmalıdır.

Aşağıda kendi hazırladığım örnek şantiye defterinin linki bulunmaktadır. Umarım bu konuda bilgi ve örnek arayanlar için faydalı bir yazı olmuştur.

Örnek şantiye defteri için : https://www.aykutozdemir.com.tr/insaat/wp-content/uploads/2012/06/şantiye-günlük-defteri.pdf

 

 

 

 

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.

İnşaat profesyonellerine yönelik en iyi Udemy online kurslarını İnşaat Blogu özel indirimleri ile edinmek için buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap