İnşaat Dökümanları 56.923 0

Şantiye Günlük Defteri

şantiye-defteri Şantiye Günlük Defteri

Şantiye Günlük Defteri ( Raporu ) Nedir ?

Şantiye defteri, Bayındırlık İşleri Kontrol Yönetmeliği gereğince, inşaat işlerinde tutulacak defterlerden birisidir. Bu defterde, günlük hava durumu, yapılan işler ve bu işlerin işleyişi sırasında karşılaşılan problemler ve çözümler, inşaata giren ihrazat ( müteahhit tarafından inşaatta kullanılmak üzere getirilen ve şantiye dışına bir daha çıkarılmayan malzemeler) bedelleri, günlük teknik personel sayısı, çalışan işçi sayısı ve iş makinaları ile bunların dışında önem arz eden çeşitli toplantılar ve bunlarda alınan kararlar vs. yer almaktadır.

Bina-İnşaat-Oyunu-1 Şantiye Günlük Defteri

Şantiye defteri standart a4  ebatında olmalıdır. Defter numarası, işin adı, yeri, keşif bedeli, müteahhidin, şantiye şefinin ve kontrol mühendisinin isimleri yazılmalı ve ilgili yetkili/yetkililer tarafından imzalanmalıdır.

Aşağıda kendi hazırladığım örnek şantiye defterinin linki bulunmaktadır. Umarım bu konuda bilgi ve örnek arayanlar için faydalı bir yazı olmuştur.

Örnek şantiye defteri için aşağıdaki görsele tıklayınız:

Şantiye Günlüğü

 

 

 

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.İnşaat Blogu'na Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EKİM AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

Bir Cevap Yazın

kiralık jeneratör