BLACK FRIDAY ÖZEL EĞİTİM KAMPANYASI İÇİN TIKLA!

5 Mega Proje | İnşaat Blogu
İnşaat Videoları 1.862 0

5 Mega Proje

Videoda, varolanlardan daha yüksek olacak, yapılması planlanan inşaat projelerine yer verilmiştir.

Not: Eski bir video olduğundan, bazıları günümüzde tamamlanmıştır.

5 Numaralı Yapı : Krallık Kulesi, Suudi Arabistan. 2017’de tamamlanacak olup, tam 1 km yüksekliğine ulaşacaktır. Bütçes, 1.2 milyar $

4 Numaralı Yapı : Yine Dubai’deki FalconCity. Bu yapıda, Taj Mahal, Eyfel gibi önemli yapıtları simgeleyen yapılar olacak. Tema parktan eğitim enstitüsüne, spor salonlarından 5,500 e yakın rezidansa pek çok mahal barındıracak. 2017’de tamamlanması planlanıyor.

3 Numaralı Yapı : Şangay Kulesi. Çin’de yapılmaktadır. 1.9 Milyar $ bütçe ile tamamlanması planlanmaktadır. 632 m yüksekliğindedir.

2 Numaralı Yapı : Rusya Moskova’daki Kristal Kule. 457 m yüksekliğindeki bu yapı, otel, ofis, avm vb. kısımlardan oluşmaktadır.
1 Numaralı yapı : Dünya Ticafret Merkezi. NewYork’tadır. 541 m yüksekliğindedir. Sadece NY’de değil, ABD’deki en yüksek yapıdır.

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın