BLACK FRIDAY ÖZEL EĞİTİM KAMPANYASI İÇİN TIKLA!

Bükerken Kırılan İnşaat Demiri | İnşaat Blogu
İnşaat Videoları 4.484 3

Bükerken Kırılan İnşaat Demiri

şantiyede-demir-bükme-150x150 Bükerken Kırılan İnşaat DemiriMerhaba arkadaşlar

Gezinirken denk gelen ilginç bir videoyu paylaşmak istedim, büküm sırasında kırılıyor. Başınıza böyle bir durum geldi mi? Sebebi ne olabilir?

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.

“Bükerken Kırılan İnşaat Demiri” üzerine 3 yorum

 1. Abdullah YÜCEL dedi ki:

  Bu durum yanlış hatırlamıyorsam demirin içindeki Karbon oranıyla ilgili. Eğer karbon oranı belli bir yüzdenin üzerindeyse demir gevrek bi hal alır ve bu oran ne kadar yükselirse malzemede bir o kadar gevrekleşir. Hatta cam gibi kırılgan bir yapıya kavuşur.

  Diğer taraftan karbon oranın az olması durumunda ise malzemede daha sünek bir yapı gözlenir.

 2. Kys dedi ki:

  bu demirler hattane malı çürük demir imalatı daha ucuz

 3. demirfiyatlari dedi ki:

  Piyasa Olabildiğince Durgun
  Tüm bölge tüccarlarıyla yaptığımız görüşmeler neticesinde piyasanın oldukça durgun olduğu bilgisini aldık. Bunun nedeni bayram tatilinin yeni bitmiş olması , 23 Haziran İstanbul seçimleri ve düşen döviz. Bugün Kardemir kütük ve çubuk demir fiyatlarını bir önceki seviyesine göre oldukça düşük bir fiyatla satışa sundu. Kütük satışını kapatan fabrikaya çubuk demir siparişi gitmedi. Alıcılar beklemede. Amerika pazarına ihracatla ilgili olarak gelişmeler ise, S400 hava savunma sisteminin Rusya’dan alınması durumunda Amerika’nın CAATSA yaptırım programını uygulayacak olması endişesi Amerikalı alıcıları tedirgin etmekte ve beklemeye sevk etmektedir. Bu nedenle alıcılar acele etmemektedir. Şuan iç piyasamızda en önemli fiyat belirleyici unsur kur ve yakinen takip edilmelidir.

Bir Cevap Yazın