İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnşaat Bilgileri
  3. Alüminyum Butil Bant Nedir? Ne İşe Yarar?

Alüminyum Butil Bant Nedir? Ne İşe Yarar?

featured


Alüminyum Butil Bant oldukça yüksek performanslı ve özellikle de hava şartlarına karşı oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. UV ışınlarına olan dayanıklılığı ile mevsim şartlarından kötü etkilenmeyerek verebileceği en yüksek performansı vermektedir. Esnek yapısı ve kendinden yapışkanlı özelliği ile de kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Astarsız şekilde kolaylıkla uygulanabilir ve uygulandığı alanda da hiçbir şekilde iz bırakmaz. Asit vb. kimyasallara karşı oldukça dirençli olan Alüminyum Butil Bantlar yüksek ya da düşük ısılarda bile son derece iyi netice vermektedir.

Bağlantı yerlerinde ve de binilerde gaz ve su buharı kaçağına karşı bir direnç oluşturması öngörüsüyle olan bu bandın tek tarafı alüminyum folyo kaplı olup plasto- elastik butil kauçuk bir banttır.

Alüminyum Butil Bant dış cephe kaplama yöntemleri ve diğer tüm çatı işlemlerinde kullanım kolaylığı sağlar. Performans açısından son derece başarılı olan bu bantlar leke bırakmayan formülü ile de tercih edilme sebebidir. Birçok alanda kullanım özelliğine sahip olan bu bantlar giydirme cephelerde, çatılarda, panellerin ek ve bitiş noktalarında kullanılır. İç ve dış mekânlarda malzeme ekleme yöntemleri için sızdırmama özelliğinden faydalanılan butil bantlar kapı, pencere, cephe, çatı ve de havalandırma sistemlerinde de kullanım alanı sağlar.

Hem vakitten hem de sağladığı kolaylıklar sayesinde işçilikten elde edilecek tasarruf ile inşaat sektöründe sıklıkla tercih edilen bir üründür. Kanyon Yapı sizlere bu ürünün kolaylıkla siparişini verebilmeyi ve istediğiniz sayıda bu üründen temin yapabilmeyi sağlamaktadır. Alüminyum Butil bant siparişlerinizi Kanyon Yapı aracılığı ile kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bu sayede uygun fiyatları ile hem bütçeye zarar vermeden hem de kullanım kolaylığı ile işlerinizi uzatmadan tamamlayabilirsiniz.

Ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklılığı ve mevsim şartlarına olan uyumluluğu ile de kaliteli bir kullanım süreci sunan butil bantlar yapı ve inşaat sektörlerinde bu gibi nedenlerden dolayı en sık kullanılan ürünlerden biridir. Giydirme cephe panellerinde, çatılarda, ek ve bitiş yerlerinde de uygulanan butil bantlar dış mekanların pencere havalandırma sistemlerinde kullanıldığı gibi iç cephelerde de havalandırma sistemlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Yapıların inşa işlemlerinde kullanılan malzemelerin dayanıklılıkları ve kaliteli olmaları son derece önemli olup tüm inşaatın güvenliği de üstlenmektedirler. Bu nedenle hem bütçe dostu olan ürünler tercih edilirken bir yandan da ürünün ne derece etkili olduğu ve kullanım alanlarının da ne denli geniş olduğu kontrol edilmelidir. Sizler de Kanyon Yapı aracılığı ile birçok markanın aynı çatı altındaki incelemesini yapabilir ve ihtiyacınız olan tüm ürünleri kolaylıkla satın alabilirsiniz. Alüminyum Butil Bant ve diğer tüm ürünlerin aynı site altında toplantıyı Kanyon Yapı istediklerinizi elde etmek ve kaliteli bir üretim sürecinden geçmeniz için sadece bir tık uzağınızda bulunuyor.

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.

İnşaat profesyonellerine yönelik en iyi Udemy online kurslarını İnşaat Blogu özel indirimleri ile edinmek için buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap