İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnşaat Malzemeleri
  3. Amerikan Siding Nedir? Fiyatları, Özellikleri ve Avantajları

Amerikan Siding Nedir? Fiyatları, Özellikleri ve Avantajları

amerikan siding


Amerikan Siding Nedir?

Amerikan siding ,1960 yıllarında cephe kaplama sektörüne giriş yapmıştır. İlerleyen zamanlar içerisinde popüler olan ve kullanım alanları hızla artmıştır. Çok yönlü uygulanabilme kolaylığı, dayanıklılığı, UV ışınlarına karşı dayanıklılığı olan çift katmanlı üretim teknolojisi ve co extrüzyon metoduyla üretilen polivinil klorür esaslı içeriğinde bulunan katkılar, rijit yapısı, darbe dayanımı ve malzemelerin dış hava koşullarına karşı direncini arttırmaktadır. Vinil siding olarak da bilinen bu kaplama, binada rutubeti, nemi, korozyon gibi etkilerden korur. Bakım ve boya masrafları gerektirmeden, binanızın ömrünü uzatan dış cephe kaplamasıdır.

 

Amerikan Siding Fiyatları – 2021

Proje boyutu, tercih edilen ürün, bölge gibi kriterlere bağlı olarak 100 TL / m² – 200  TL / m² aralığında değişmektedir. (Malzeme + İşçilik dahildir)

Neden Amerikan Siding Tercih Etmelisiniz?

Kaplama panellerinin formülündeki inorganik yapı ile alev almamaktadır ve kendisini söndürür. Uygulamada kullanılan yalıtımlar ve buhar dengeleyicisi ile duvarda nemin oluşmasına engel olarak ömrünü uzatmaktadır. Taşıyıcı kiriş ve kolonların hasara uğramamasını ve inşaat çeliklerinin paslanmasını önler. Ayrıca bakteri ve küf oluşumunun önüne geçmektedir.

Amerikan Siding Avantajları Nelerdir?

  • Amerikan Siding Tasarruf Sağlar

Yapılardaki enerji tüketimlerinin en büyük kısmı, soğutma ve ısıtma işlemleri için harcanır. Bu işlemlerden sonra elde edilen ideal ısı, yalıtım sistemleri olmayan yapılarda muhafaza edilemez. Bu nedenle daha fazla enerji tüketilmektedir ve daha fazla maliyet çıkmaktadır.

Amerikan Siding dış cephelerde uygulanan yapılarda ısı yalıtım levhaları kullanılarak yalıtımı tam olarak sağlanarak ısı kayıplarını azaltmaktadır ve fatura giderlerinde yaklaşık % 55’e kadar tasarruf sağlar.

  • Amerikan Siding Gözalıcı ve Şık

İşyeriniz veya evinizde estetik güzelliğinin üzerine nasıl bir psikolojik etkisi olduğunu düşündünüz mü? Yorucu geçen bir günden sonra evinize veya işyerinizin önüne geldiğiniz zaman yüzünüzdeki gülümsemeyi ve huzuru sağlayacak bir çözüm önermekteyiz. American Siding, farklı renk seçenekleriyle diğer dış cephe kaplamalarına göre binaların dış yüzeylerinin güzelliğini yansıtmaktadır.

  • Amerikan Siding Uzun Ömürlüdür

Dünyanın en güzel coğrafyalarından biri olan ülkemizde, tüm mevsimlerin yaşandığı bir coğrafyadır. Zorlayıcı hava koşullarının yapıların dış yüzeylerine olumsuz etkileri sürekli görmekteyiz. Tüm hava şartlarında test edilen American Siding; su geçirmez, solmaz ve deforme olmamaktadır. Buhar dengeleyici özelliği ile duvarlarınızı nemden korumaktadır.

Co Extrusion teknolojisiyle üretilen American Siding, uzun ömürlü olmasıyla diğer dış cephe kaplamalarına göre daha uzun ömürlüdür. Bu sayede yapılarınızı gelecek nesillere ulaştırmaktadır.

  • Amerikan Siding İle Hızlı Montaj

American Siding, yapısı gereği hafif bir malzemedir. Bu nedenle uygulama işlemlerinde ve nakliye sırasında büyük avantaj sağlamaktadır. İnce sıva, kaba sıva ve boyaya gerek kalmadan doğrudan duvara uygulanabilme özelliğine sahiptir.  Bitişik veya bağımsız binalara, çok katlı binalara kısa sürede kaplanabilir.

  • Amerikan Siding Kolay Temizlenebilme

Modern çağın estetiğini ve mimarisini buluşturan American Siding, uygulama durumunda ve yapıldıktan sonra ekonomik çözümler sunmaktadır. American Siding polimer cephe kaplaması çoğu lekeye dayanıklıdır. Diğer herhangi bir dış cephe ürünü gibi çabuk kirlenmez. Şiddetli bir yağmur yağdığı zaman siding kendi kendine temizleyebilme özelliğine sahiptir. Ayrıca bir bahçe hortumu ile kir, toprak gibi lekeleri kolaylıkla temizleyebilmektedir.

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.

İnşaat profesyonellerine yönelik en iyi Udemy online kurslarını İnşaat Blogu özel indirimleri ile edinmek için buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap