İlginizi Çekebilir
plywood-kalıpları-1
  1. Ana Sayfa
  2. İnşaat Malzemeleri
  3. Bimsbeton

Bimsbeton

featured


Bimsbeton Nedir?

Bimsbeton, bims agregaları kullanılarak yapılan hafif bir beton türüdür. Gerektiğinde kum da ilave edilebilir.

 

Bims Nedir?

Bims; sünger görünümlü, birbirine bağlantısız, boşluklu, silikat esaslı volkanik bir agregadır. Özellikle ısı -ses izolasyonu ve özgür ağırlığı bakımından avantajlı olması nedeniyle son yıllarda önem kazanmıştır.

 

Özellikler

Sağlam ve Dayanıklıdır: Mukavemeti yüksektir, depreme karşı dayanıklıdır.

Güvenilirdir: Yangına karşı dayanıklıdır.

Çevre Dostudur: İçerdiği boşluklar sayesinde ısı ve ses yalıtımı yüksektir. En önemli özelliklerinden birisi de doğal bir madde olmasıdır.

Ekonomiktir: Sıva ve işçilik maliyeti azdır. Gözenekli yapısı sayesinde sıvayı çok iyi tutar, rötre çatlaklarını önler. Ayrıca yerli üretim olması, ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Estetik ve İşlenebilirdir: Sahip olduğu pastel renkler ile güzel bir görüntü verir. Kesilmesi kolaydır.  Özel işçilik gerektirmez.

 

Kaynak: www.teknobims.com.tr

 

 

 

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.

İnşaat profesyonellerine yönelik en iyi Udemy online kurslarını İnşaat Blogu özel indirimleri ile edinmek için buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. paylaşımınız için teşekkürler… bu işi yapmaktayız ama verimli sonuçlar alamıyoruz. kullandıgımız malzememelerden kaynaklandıgından şüpheleniyoruz. ortalama yüzdeleri nasıl olmalıdır. çakıl dediğimiz malzememe, ince kum, çimento kullanıyoruz. yardımcı olursanınız sevinirim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir