Anasayfa » İnşaat Kariyer » ENKA İNŞAAT İNSAN KAYNAKLARI PLANI

ENKA İNŞAAT İNSAN KAYNAKLARI PLANI

11 Mart 2012  |  Yazar: Aykut ÖZDEMİR  |  Yorum Yok  |  6.998 kez okundu

İK Yöneticisi:  Seda Şatana

İK Bölümünün faksı ve e-posta adresi: hr@.com

Bir yılda yerleştirilen ortalama kişi sayısı: Beyaz yaka 78 kişi, mavi yaka 412 kişi.

Eleman ve yöneticilerde aranan özellikler: Beyaz yaka pozisyonlar için; pozisyona göre, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, yurt dışında çalışmaya istekli olmak ve en azından bir yabancı dili tercihen ingilizceyi çok iyi seviyede biliyor olmak gerekiyor. Bunun yanında çalışanın genel itibariyle uyumlu bir kişilik yapısına sahip olması, farklı kültürlere kolay adapte olup şirket bünyesine yıllardır süre gelen, ağabey-kardeş ilişkisine uyum sağlamasına önem veriliyor.

İş başvurusu ve ilan kaynakları: İş başvurularının tümü internet kaynakları ile kabul diliyor. Öncelikle www.enka.com adresindeki iş fırsatları sekmesinden yapılan başvurular değerlendiriliyor. Yüksek sayıdaki alımlar için online iş imkanı sağlayan siteler kullanılıyor.

İşe alım sürecinde adaylara uygulanan özel test ve sınavlar: Beyaz yaka tüm pozisyonlara sözlü ve yazılı olarak yabancı dil testi ve kişilik testi uygulanıyor. Mavi yaka pozisyonlar için toplu alımlarda teknik testler uygulanıyor.

Genç Üniversitelilere Öneriler: Kendilerini tanıyarak buna göre iş seçimi yapabilmeleri çok önemli. İlk olarak kişilik özelliklerine göre, mezun oldukları bölümlerle ilgili iş sahalarını belirlemeliler. Hangi pozisyonların kendileri için uygun olduğunu belirleyebilmeleri için; zorunlu stajları olmasa dahi mutlaka belirledikleri departmanlarda okullarını bitirmeden 3 kez staj yapmalarını öneriyoruz. Yabancı dil ve bilgisayar becerilerini geliştirmeleri artan rekabet ortamında kendilerine bir adım öne çıkmada fayda sağlayacaktır.

Tanınan sosyal olanaklar ve yan haklar: Yurtdışı projelerde görevlendirilen çalışanlara pozisyonlarına göre yan haklar sağlanıyor. Gidilen ülkenin şartlarına göre yılın belli dönemlerinde uçak biletleri karşılanmak üzere yıllık izin hakları bulunuyor. Gıda, konaklama, konaklama alanının temizliği ve çamaşırhane imkanları sunulmakta olup, sosyal ve sportif aktiviteler düzenleniyor.

 

Kaynak: Capital Kariyer Kavşağı / 2011
 

DİKKAT!

 Bu bir iş başvuru sayfası değildir. Şirketin insan kaynakları planı hakkında bilgi verme amaçlı bir sayfadır. İş ve staj başvuruları için ilgili firmanın yukarıda yazılan insan kaynakları ve kariyer portalı sitelerini ziyaret ediniz.


 

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
ENKA İNŞAAT İNSAN KAYNAKLARI PLANI, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Bunlar İlginizi Çekebilir

Etiketler: , , , , , ,
avatar

Aykut ÖZDEMİR

http://www.aykutozdemir.com.tr 1989 yılında Pazarcık'ta dünyaya geldim. 2007 Kuleli Askeri Lisesi, 2012 Yıldız Teknik Üniversite'sinden mezun oldum. İnşaat mühendisi olarak çalışmaktayım. Boş zamanlarımda futbol, satranç, masa tenisi, yüzme, web tasarım, balıkçılık ve amatör şiir yazımı gibi hobiler ile zamanımı değerlendiriyorum. Beni takip ettiğiniz için teşekkürler.

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>