İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnşaat Yazılım ve Programları
  3. AUTOCAD 2021 ÖĞRENCİ SÜRÜMÜ İNDİR

AUTOCAD 2021 ÖĞRENCİ SÜRÜMÜ İNDİR

AUTOCAD ÖĞRENCİ SÜRÜMÜ İNDİR


Öncelikle Autocad nedir ve ne işe yarar konusuna kısaca bakalım. Autocad, Autodesk Education tarafından geliştirilen ilk vektör tabanlı çizim programıdır. Bu nedenle oldukça popülerdir. Mimarlar, tasarımcılar ve mühendisler tarafından kullanılan bu program iki boyutlu ve üç boyutlu çizimleri gerçekleştirmek için kullanılır.

  • Mimarlar için kat planlarının çizildiği, vaziyet planı, kesit ve görünüş gibi teknik çizimlerin yapılmasına olanak sağlar.
  • Makine sektöründe üretim esnasında teknik çizimler yapılarak makine bitmeden önceki taslağı çıkarılarak kolaylık sağlar.
  • Mobilya ve dekorasyon alanında kullanılır. Böylelikle geniş bir tasarım olanağı yaratılır. Farklı şekillerin ve tarzların kolayca uygulanabilmesi bu program sayesinde oldukça basit bir hale gelir.
  • Elektrik alanında ise elektrik projelerinin çizilmesini akım yolu şemalarının belirtilmesinde yardımcı olmaktadır.

Genel olarak bakıldığında yapı sektörünün her alanında tasarlanmasında bilgisayar destekli bu program kullananlara büyük rahatlık sağlamaktadır. Bu program tasarım programlarının temel taşı olarak görülmekte yurt içi ve yurt dışında geçerliliği olan önemli bir konumdadır. Kolay öğrenilebilir ve basit ara yüze sahip olması diğer programlardan bir adım öne çıkarır.

 

 Autocad Öğrenci Sürümü Nasıl İndirilir?

Çoğu mimarlık ya da mühendislik öğrencisi lisans eğitiminde bilgisayar destekli program dersi adı altında ilk kez Autocad programıyla tanışır. Autocad, geliştirici tarafından ücretle satılan bir uygulaması ancak öğrenciler için kolaylık sağlamak amacıyla ücretsiz öğrenci sürümü yüklenebilir. Bunun için öğrenci olmak ve bunu ispat etmek amaçlı öğrenci belgesi ya da öğrenci kartının resmini sisteme yüklemek gerekmektedir. Autocad indirme işlemi için arama moturuna Autocad öğrenci ya da Autocad student yazarak Autodesk’in sitesine girebilirsiniz. Ya da direkt https://www.autodesk.com.tr/education/edu-software/overview?sorting=featured&page=1 adresine gidiniz.  Burada “Şimdi Başlayın” butonuna tıklayarak, gerekli kayıt işlemlerini yaptıktan sonra son versiyon Autocad programına ve diğer Autodesk ürünlerine  eğitim amaçlı ücretsiz kullanabileceksiniz.

 

 

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.

İnşaat profesyonellerine yönelik en iyi Udemy online kurslarını İnşaat Blogu özel indirimleri ile edinmek için buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap