Sponsor 99 0

Boru Isıtıcı Sistemler

Kasım ayının sonlarına gelinmesi ile özellikle iç anadolu ve doğu anadoluda don olayları artık sıklıkla görülmeye başlandı. Turistik ve sanayi işletmelerinin çalışmalarını sürdürebilmeleri için çeşitli sistemlerden yararlanması faydalı olacaktır. Açıkta ve toprak altında yer alan borular sıcaklığın 0 C altına düşmesi ile donabilmekte ve olumsuz sonuçlara sebebiyet verebilmektedir.

 

Boruların Donması Nasıl Önlenebilir?

Özellikle sanayi tesislerinde boruların donması ve sıvı aktarımının olanaksız hale gelmesiyle boruları çözündürmek için çareler aranmaktadır. Donmuş bir boruyu çözündürmek daha önceden önlemler alarak donmasını engellemekten çok çok daha zordur. Çeşitli ısıtıcı pürmüz gibi aparatlarla boru ısıtmaya çalışmak hiçbir şekilde çare olmamaktadır. Sanayi tesislerinde boruların donmasını engellemek adına çeşitli çalışmalar yapılabilmektedir. Çeşitli yalıtım malzemelerinin boru etrafına sarılması kesin bir çözüm olmamakla birlikte sadece daha geç donmasına imkan tanıyabilmektedir. Don problemine karşı alınacak en kesin ve net çözümlerden birisi elektrikli boru ısıtıcı sistemlerdir. Borular etrafına ısıtıcı kabloların örülmesiyle sistem uygulaması hazırlanır. Çeşitli elektronik sensörler ve kullanım yönetiminin yapıldığı kontrol panelinin sisteme bağlanmasıyla kurulum aşaması tamamlanmış olur.

 

Boru Isıtıcı Sistemler Sürekli Çalışmakta Mıdır?

Boru ısıtıcı sistemler çalıştırılmasıyla beraber sürekli devreye girmemektedir. Gelişen teknoloji ile beraber eski ısıtıcı sistem alışkanlıkları terk edilmiş termostatlı sistemler ile sıcaklığın 0 C derece altına düşmesiyle sistem devreye girmektedir. Gerekli ısı değeri sağlanmasıyla beraber sistem devreden çıkmaktadır. Bu sayede sistem açma kapama gibi kullanım zorluklarına gerekli kalmamakta otomatik çalışması sebebiyle konfor ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

 

Boru Isıtıcı Sistemler Toprak Altında Kullanılabilir Mi?

Boru ısıtıcı sistemlerin kullanım alanı açısından bir kısıtı yoktur. Kullanılan ürünler ısıya neme ve darbelere karşı dayanıklı üretilmiştir. Toprak altında yer alan borulara ısıtıcı sistemin uygulanmasında ve kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur. Duvarların içleri dahil boruların geçtiği her mekanda ve yerde kolaylıkla kurulumu gerçekleştirilebilmekte basitçe çalıştıtılabilmektedir.

 

Boru Isıtıcı Sistemler Yanıcı Kimyasal İleten Borularda Uygulanabilir mi?

Boru ısıtıcı sistemin sahip olduğu sensörler yardımı ile gerekli ısı değerlerine geldiğinde devreye girmektedir. Sistemin çalışma sıcaklık sınırları bulunmaktadır. Kurulumu gerçekleştirilirken iletilecek maddeye göre çalışma yapılabilmekte maksimum ve minimum çalışma sıcaklıkları belirlenebilmektedir.

 

Boru Isıtıcı Kablo Hakkında>> https://www.isitmax.com/boru-isitici-kablo-heat-trace/

Boru Isıtma Sitemleri Hakkında>> https://www.isitmax.com/boru-ve-vana-isitma/

insaatblogum_instagram Boru Isıtıcı Sistemlerinsaat_mobil_uygulamasi Boru Isıtıcı Sistemler

Bir Cevap Yazın