İnşaat Yazılım 2.430 0

Augment- Kafanızdaki Tasarım Anında 3 Boyut

Uzun süredir beklediğim, çıkar çıkmaz denediğim, anlatmaya ancak fırsat bulabildiğim bir uygulamayı kısaca tanıtmak isterim.

Artırılmış Gerçeklik sloganı ile yola çıkan bu uygulama, 3 boyutlu modelleri, gerçek zamanlı ortamınıza entegre etmenizi sağlıyor. Nasıl Yani? Öncelikle model gerekiyor. , zengin kütüphanesinde mimariden endüstriye, sanattan akademiğe, eğlenceden sağlığa pek çok alanda yüzlerce 3D model barındırmaktadır. Bunun dışında logolu bir görseli tarayarak anında 3 boyuta çevirebilirsiniz. 2. kısım henüz çok yeni bir özellik olsa da, geliştirilecektir ve buna geleceğin teknolojisi diyebiliriz. Şuan pek çoğunuz gibi ben de logolu herhangi birşey görmedim, bu program olur veya rakip çıkacak başka bir uygulama, gelecek neyi gösterir bilemeyiz ama bu özelliğin gelecekte çok yaygın bir kullanım olacağı kesin.

Yakın gelecekte, bu eşya burada nasıl durur, şurda şöyle bir yapı olsaydı? Buraya şunu yapıştırsam güzel olur mu? vsvsvs. sorular son bulacak, herhangi bir ürün üzerindeki logo, QR kodu vs. okutarak anında 3 boyuta çevirip istediğiniz yere yerleştirerek görebileceksin… harika değil mi ?

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.


İnşaat Blogu'na Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (MAYIS AYINDA GEÇERLİ):

Tüm Aşamalarıyla İnşaat Eğitimi - AUTOCAD/STA4/EXCEL/PROJECT - 50 TL SATIN AL
İnşaat Projelerinde Metraj, Keşif, Bütçe ve Hakediş Eğitimi - 70 TL SATIN AL
Primavera P6 ve Excel ile Planlama ve Bütçe Analizi Eğitimi- 50 TL SATIN AL
REVİT Architecture Eğitimi - 50 TL SATIN AL
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL SATIN AL
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL SATIN AL
Sta4CAD Eğitimi - 35 TL SATIN AL
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL SATIN AL
MS PROJECT Eğitimi - 50 TL SATIN AL

Bir Cevap Yazın