İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnşaat Teknolojileri
  3. Augment- Kafanızdaki Tasarım Anında 3 Boyut

Augment- Kafanızdaki Tasarım Anında 3 Boyut

featured


Uzun süredir beklediğim, çıkar çıkmaz denediğim, anlatmaya ancak fırsat bulabildiğim bir uygulamayı kısaca tanıtmak isterim.

Artırılmış Gerçeklik sloganı ile yola çıkan bu uygulama, 3 boyutlu modelleri, gerçek zamanlı ortamınıza entegre etmenizi sağlıyor. Nasıl Yani? Öncelikle model gerekiyor. Augment, zengin kütüphanesinde mimariden endüstriye, sanattan akademiğe, eğlenceden sağlığa pek çok alanda yüzlerce 3D model barındırmaktadır. Bunun dışında Augment logolu bir görseli tarayarak anında 3 boyuta çevirebilirsiniz. 2. kısım henüz çok yeni bir özellik olsa da, geliştirilecektir ve buna geleceğin teknolojisi diyebiliriz. Şuan pek çoğunuz gibi ben de Augment logolu herhangi birşey görmedim, bu program olur veya rakip çıkacak başka bir uygulama, gelecek neyi gösterir bilemeyiz ama bu özelliğin gelecekte çok yaygın bir kullanım olacağı kesin.

Yakın gelecekte, bu eşya burada nasıl durur, şurda şöyle bir yapı olsaydı? Buraya şunu yapıştırsam güzel olur mu? vsvsvs. sorular son bulacak, herhangi bir ürün üzerindeki logo, QR kodu vs. okutarak anında 3 boyuta çevirip istediğiniz yere yerleştirerek görebileceksin… harika değil mi ?

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.

İnşaat profesyonellerine yönelik en iyi Udemy online kurslarını İnşaat Blogu özel indirimleri ile edinmek için buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap