İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnşaat İş İlanları ve Kariyer İpuçları
  3. ENKA İNŞAAT İNSAN KAYNAKLARI PLANI

ENKA İNŞAAT İNSAN KAYNAKLARI PLANIİK Bölümünün faksı ve e-posta adresi: hr@enka.com

Bir yılda yerleştirilen ortalama kişi sayısı: Beyaz yaka 78 kişi, mavi yaka 412 kişi.

Eleman ve yöneticilerde aranan özellikler: Beyaz yaka pozisyonlar için; pozisyona göre, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, yurt dışında çalışmaya istekli olmak ve en azından bir yabancı dili tercihen ingilizceyi çok iyi seviyede biliyor olmak gerekiyor. Bunun yanında çalışanın genel itibariyle uyumlu bir kişilik yapısına sahip olması, farklı kültürlere kolay adapte olup şirket bünyesine yıllardır süre gelen, ağabey-kardeş ilişkisine uyum sağlamasına önem veriliyor.

İş başvurusu ve ilan kaynakları: İş başvurularının tümü internet kaynakları ile kabul diliyor. Öncelikle www.enka.com adresindeki iş fırsatları sekmesinden yapılan başvurular değerlendiriliyor. Yüksek sayıdaki alımlar için online iş imkanı sağlayan siteler kullanılıyor.

İşe alım sürecinde adaylara uygulanan özel test ve sınavlar: Beyaz yaka tüm pozisyonlara sözlü ve yazılı olarak yabancı dil testi ve kişilik testi uygulanıyor. Mavi yaka pozisyonlar için toplu alımlarda teknik testler uygulanıyor.

Genç Üniversitelilere Öneriler: Kendilerini tanıyarak buna göre iş seçimi yapabilmeleri çok önemli. İlk olarak kişilik özelliklerine göre, mezun oldukları bölümlerle ilgili iş sahalarını belirlemeliler. Hangi pozisyonların kendileri için uygun olduğunu belirleyebilmeleri için; zorunlu stajları olmasa dahi mutlaka belirledikleri departmanlarda okullarını bitirmeden 3 kez staj yapmalarını öneriyoruz. Yabancı dil ve bilgisayar becerilerini geliştirmeleri artan rekabet ortamında kendilerine bir adım öne çıkmada fayda sağlayacaktır.

Tanınan sosyal olanaklar ve yan haklar: Yurtdışı projelerde görevlendirilen çalışanlara pozisyonlarına göre yan haklar sağlanıyor. Gidilen ülkenin şartlarına göre yılın belli dönemlerinde uçak biletleri karşılanmak üzere yıllık izin hakları bulunuyor. Gıda, konaklama, konaklama alanının temizliği ve çamaşırhane imkanları sunulmakta olup, sosyal ve sportif aktiviteler düzenleniyor.

 

DİKKAT!

 Bu bir iş başvuru sayfası değildir. Şirketin insan kaynakları planı hakkında bilgi verme amaçlı bir sayfadır. İş ve staj başvuruları için ilgili firmanın yukarıda yazılan insan kaynakları ve kariyer portalı sitelerini ziyaret ediniz.

 

 

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.

İnşaat profesyonellerine yönelik en iyi Udemy online kurslarını İnşaat Blogu özel indirimleri ile edinmek için buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap