İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnşaat Bilgileri
  3. Kombi Voltaj Problemi Neden Yaşanır?

Kombi Voltaj Problemi Neden Yaşanır?

featured


Kombilerin genel anlamda kış aylarında arızalanmasının en temel sebebi bakımsız kalmasıdır. Bakımların yanı sıra kullanıcıların cihazları ile ilgilenmemesidir. Tabi bir de kullanıcılar yaz döneminde konutlarında olmaz, kışa doğru gelir ve kışa doğru kombiler çalıştırılmaya başlar. Bu da oluşan sorunları çoğaltır. Kombide Voltaj Sorunu yaşamakta iseniz doğru yerde olduğunuzu belirtmek isteriz. Çünkü kombitamircisi.com.tr sizlere her konuda yardımcı olduğu gibi kombilerinizde yaşadığınız voltaj sorunlarında da yine yardımcı olmaktadır. Bu sorunun neden yaşanıldığı ve nasıl çözümleneceği konusundaki bilgiler yazımızdadır.

Fatih ilçesinde Demirdöküm kombiniz voltaj sorunu yaşattırıyor ise; yardım almak adına Fatih Demirdöküm Servisi’ni hemen arayın. Anında hizmet sunan firma işi uzmanına bırakarak kesin çözümler çıkarmaktadır.

Kombide Voltaj Sorunu Neden Yaşanır?

Kombiler şebekeden aldıkları elektrik ile çalışmaktadır. Şebeke elektriği düzenli olmaz, sürekli değişiklik olur. Elektrik kesintilerinde daireye gelen voltaj düşer, elektrik geldiğinde yüksel voltta enerji verilir. Bu durumdan en çok etkilenen kombilerdir. Voltaj sorunu da şebeke elektriğindeki dalgalanmalardan kombinin etkilenerek arızalanması sorunudur.

Kombide Voltaj Sorununda Neler Yapılmalı?

Bu sorunda en başta dairenize gelen elektrik voltunu ölçtürmelisiniz. Normalde 230 V olması gerekir. Aşağısı düşük, yukarısı yüksek volt demektir. Böyle bir sorun var ise elektrikçi sizlere gereken önerilerde bulunur. Voltaj ölçümü sonrasında normal değerde olduğu görülür ise kombi bu durumdan etkilenerek arızalanmış demektir. Bu durumda uzman yardımı alınmalıdır.

  • Kombiler voltaj sorununa maruz kaldığında ve uzun süre geçip voltajların düzene girmesine nazaran sorunda düzelme olmadığında genelde elektronik kart arızası görülür. Elektronik kart yüksek ya da düşük gelen voltaj sebebi ile yanmış veya hasar görmüş olabilir. Bu nedenle sorun elektronik kart tamiri ya da değişimi ile çözüm bulabilir.

Bu konuda önerimiz elbette ki uzman yardımı alınmalıdır. Kullanıcı olarak cihazınıza müdahalede bulunmayın. Bu sorunla Avcılar bölgesinde bulunan Vaillant kombi kullanıcıları karşılaştı ise yardım almak üzere Avcılar Vaillant Servisi’ni arayabilir.

Bayrampaşa Demirdöküm Servisi hizmeti sunmaya da başlayan kombitamircisi.com.tr firması yenilenmeye devam ederek tüm bölgelere hizmet sunmaya odaklanmaktadır.

Konu hakkında merak ettikleriniz ya da daha fazla bilgi alımı adına https://kombitamircisi.com.tr/kombide-voltaj-sorunu/ link adını tarayıcınıza kopyalayabilir ve yazıyı okuyabilirsiniz.

Bu sorunu yaşayan her bir tüketiciye önerimiz voltajı düzenli hale getiren ve bu gibi sorunların oluşumuna engel olan KOMBİ REGÜLATÖRÜ kullanımıdır.

 

 

 

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.Yorum Yap

Yorum Yap