İnşaat Mizah 11.479 0

İş İlanları ve Anlamları :)

Yeni Mezun Aranıyor : Düşük maaş ile her işi yaptıracağız. Tecrübe kazanacağım diye üç kuruş para için 7 gün gece gündüz çalışacaksın, korkma öyle ciddi işler yapmayacaksın  getir götür işleri gibi ayak işlerini yapacaksın. Ya da diplomanı kullanacağız. Zaten tecrübesizsin, bedavadan para kazanacaksın fena mı ? Zaten iş bulamıyorsın. Kim yetiştirsin seni, herkes yetiştirecek değil çalıştıracak adam arıyor piyasada. Ha bu arada tecrübesiz dediysek şantiye şefliği yapamazsın demedik (!). Yeni mezun halinle şantiye şefliği yapacaksın, göstermelik tabiki. Biz de üzerinden işleri yürüteceğiz. Yani her türlü kullanılacaksın! Kabul dersen gel…

 


En Az 5 Yıl Deneyimli İnşaat, Elektrik ve Makina Mühendisleri Aranıyor
: Yeni bir proje aldım, mühendis olmadan da yaparım ben bu işi aslında ama şartname en az 5 yıl deneyimli 2 mühendisi şart koşuyor. Ona göre gel, formenleri, operatörleri senden üstün tutarlar. İlk okul mezunu patronu senden daha çok dinlerler o doğrudur sen yanlış çünkü para onda. 5 yıl tecrübenle havalara girmeyip bunlara eyvallah diyeceksek gel.

 

Satış Mühendisi Aranıyor: Evet yanlış duymadın, onca yıl okudun mühendis olacağım diye ama sektörün durumu bu, boşta binlerce mimar mühendis var. Satış yapacaksın, çok da para bekleme, sattığın kadar kazanırsın. İyi satışlar…

 

En Az 10 Yıl Deneyimli Mühendis Aranıyor : Evet bu defa sana gerçekten ihtiyacımız var. İşi biliyorum yaparım diyorsan gel, her işi sen yapacaksın, tüm sıkıntlara sen katlanacaksın ama hakettiğini de alacaksın.

 

 


 

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.İnşaat Blogu'na Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (AĞUSTOS AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT Architecture Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
Sta4CAD Eğitimi - 40 TL   SATIN AL
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
MS PROJECT Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
İnşaat Proje Okuma Eğitimi - Mimari/Statik/Mekanik/Elektrik - 50 TL   SATIN AL
İnşaat Projelerinde Metraj, Keşif, Bütçe ve Hakediş Eğitimi - 70 TL   SATIN AL
Tüm Aşamalarıyla İnşaat Eğitimi - AUTOCAD/STA4/EXCEL/PROJECT - 50 TL   SATIN AL
Primavera P6 ve Excel ile Planlama ve Bütçe Analizi Eğitimi- 50 TL   SATIN AL

Bir Cevap Yazın