İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. İnşaat Bilgileri
 3. Kombi Bakımı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kombi Bakımı Nedir ve Nasıl Yapılır?

featured


Kombi bakımı, periyodik olarak yapılması gereken temizlik ve bakım işlemlerinin tümünü kapsıyor. Cihazların sorun çıkarmadan yüksek performanslı bir biçimde çalışmasını sağlamak için her yıl mart – eylül ayları arasında bakımını yaptırmanız gerekiyor. Kurulduğu günden bu yana, kalite ve müşteri memnuniyetini daima en ön planda tutan Bosch Termoteknoloji, satış sonrası sunduğu nitelikli servis ve destek hizmetleriyle, cihazınızın performansına sağladığı katkının yanı sıra yakıt tasarrufu açısından da büyük bir önem taşıyan kombi bakımı konusunda, ihtiyacınız olan tüm desteği sağlıyor. Sahip olduğu geniş satış ve servis ağı ile üstün hizmet veren firma, nerede olursanız olun, uzman ekibiyle kombi bakımına ilişkin tüm sorularınıza en hızlı ve etkin şekilde yanıt veriyor. Bosch Termoteknoloji’nin kombi bakımı için sunduğu güvenilir hizmet sayesinde siz de cihazınızın bakımını sorunsuz bir şekilde, periyodik olarak yaptırabilir; cihazınızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?
Kombi servisi tarafından yapılacak olan bakım hizmeti sırasıyla şu adımlarla ilerler:

 • Cihazın su sızdırıp sızdırmadığının kontrol edilir.
 • Temizlik kontrolü yapılır.
 • Güvenlik kontrolü tamamlanır.
 • Ateşleme mekanizmasının gaz kesme fonksiyonu test edilir.
 • Varsa baca çekişi ve baca sensörü kontrolü yapılır.
 • Sıcak su üretiminde ve ısıtma işleminde herhangi bir sorun olup olmadığı kontrol edilir.
 • Ön yanma ayarı ile birlikte kısmi ve tam gaz altındaki güç ayarları kontrol edilir.
 • Brulör ve yanma kontrolleri yapılır.
 • Birinci ısı eşanjörünün kontrolü sağlanır.
 • Kombinin elektrik aksamı kontrol edilir.
 • Kalorifer ve sıcak su geçişlerinde bulunan filtreler temizlenir.
 • Su şalteri filtresi temizlenir.
 • Su debisi ayarları kontrol edilir.

Bu işlemler tamamlandığında bakım sırasında tespit edilmiş herhangi bir arıza varsa bu arızanın giderilmesi ya da değişmesi gereken parçalar hakkında Bosch Termoteknoloji teknik servisi, kullanıcıyı bilgilendirir. Kullanıcı kabul ettiği takdirde gereken tamirat ve değişim işlemleri gerçekleştirilerek kombi bakımı bütünüyle tamamlanır.

Kombi Bakımı Neden Önemli?

Kış aylarında ortaya çıkan ısınma ihtiyacı öncesinde kombinizin dış temizliğini yapmanız, iç aksamında oluşan tozlanma, kirlenme, paslanma ve deformasyonların önüne geçmiyor. Bu tip problemler cihazın performansını ve verimliliğini doğrudan etkiliyor. Periyodik bakım yapılmadığında verimi düşen cihazlar maddi ve manevi zararları da beraberinde getirirken Bosch Termoteknoloji güvencesiyle yaptırdığınız bakım sonrası bu tip zararlar kendiliğinden önlenmiş oluyor. Ayrıca bakımı yapılmamış kombi kullanımı sağlık açısından da oldukça riskli.

Kombi Bakımında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bakım yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunuyor.

 • İlk olarak, bakım işlemini gerçekleştirecek olan servisin yetki belgesi olup olmadığını mutlaka kontrol edin.
 • Kombi servisi yetkilisinin yapılacak işlemler hakkında size bilgi vermesi gerektiğini unutmayın.
 • Bakım işlemine başlamadan önce  sıcak su, kalorifer tesisatı gibi aksamlarının doğru bir biçimde çalışıp çalışmadığının kontrol edildiğinden emin olun.
 • Güvenlik açısından oldukça kritik olan baca ve su haznesinin yanı sıra cihazın filtrelerinin de gerekli kontrollerden geçirilmesi ve bakımında uygulanacak adımlardan hiç birinin atlanmaması gerektiğini unutmayın.

Bosch Termoteknoloji Farkı

Yenilikçi ve göz alıcı tasarımları ile öne çıkan Bosch Termoteknoloji, tüm beklentilerinize yanıt veren ürünleri ve güvenilir teknik destek hizmeti ile öne çıkıyor. Fonksiyonel ve pratik kullanımı nedeniyle tercih edilen Bosch Termoteknoloji modelleri, ısınma sorunlarına karşı doğa dostu yaklaşımı ile yaratıcı çözümler sunuyor. Son teknolojiler ile hayatınızı kolaylaştıran Bosch’un kombi fiyatları ise ürünlerin sahip olduğu teknik özelliklere göre değişiklik gösteriyor.  Bosch Termoteknoloji ürünlerinde sunulan hizmet kalitesi ve satış sonrası desteği, tüketicileri memnun eden en önemli detaylar arasında yer alıyor. Can ve mal güvenliğiniz açısından cihazınızın bakımının Bosch Termoteknoloji yetkili servisleri tarafından, belirtilen zaman aralıklarında yapılması gerektiğini unutmayın. Daha güvenli ve sağlıklı bir hayat için düzenli bir şekilde yapılan bakım ile cihazınızın ömrünü uzatırken performansının da artmasını sağlayın. Güvenle satın almış olduğunuz kombinizin periyodik bakımlarını uzman, güvenilir ve yetkili kişilere yaptırmak için Bosch Termoteknoloji’nin üstün kaliteli hizmet anlayışından yararlanabilirsiniz.

 

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.

İnşaat profesyonellerine yönelik en iyi Udemy online kurslarını İnşaat Blogu özel indirimleri ile edinmek için buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap