İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mimarlık
  3. Hangi PVC Markasını Seçmelisiniz? Neden?

Hangi PVC Markasını Seçmelisiniz? Neden?

en iyi pvc doğrama markaları


PVC, evimiz neredeyse en önemli parçalarından bir tanesidir. Çünkü PVC doğramaların sağladığı ses ve ısı yatılımlarından dolayı bizlere büyük yararı olmaktadır. Bu yazıda PVC pencere markalarının seçeneklerinden bahsedeceğiz. Aradığınız en iyi pencere PVC markaları bulmak için sizlere yardımcı olacağız. Pek çok ev sahibi en iyi PVC markalarının hangisi olduğunu merak etmektedir. Detaylı olarak, tüm PVC pencere markalarını karşılaştıracağız.

PVC Nedir?

PVC yani diğer ismiyle “Polivinyl-Chlorid” kelimesinin harflerinden oluşmaktadır. Hem katı hem de esnek olmak üzere iki farklı formda gelmektedir.

PVC Doğrama Nedir?

Kapı (sürgüsüz/sürgülü), pencere, kanatta kullanılan hazır gruplara PVC doğrama denmektedir.

En İyi PVC Marka Sıralaması 2021

Az önce bahsettiğimiz gibi pek çok PVC pencere markaları bulunur. Bu markaların kalitesi birbirlerinden farklıdır, çünkü üründe yani kapı pencere ve profilde kullanılan katkı malzemeleri, dayanıklılığı, esnekliği, kalınlığı ve diğer sarf malzemeler ile değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle pencere marka sıralamaları bu etkenlere göre değişkenlik göstermektedir. Bizler en iyilerini PVC pencere ve kapı için kullanabileceğiniz marka sıralamalarını yaparak sizlere sunmaktayız. Bu sıralama, modellere göre değişkenlik göstermektedir.

  • Pimapen
  • Winsa
  • Pakpen
  • Fıratpen
  • Erpen

 

En İyi PVC Markası Hangisi?

Yukarıdaki verdiğimiz modeller, hem ithal PVC markaları dahil ederek PVC pencere markaları karşılaştırması yapmak için incelemelerde bulunduk. İlk sırada Belçika ülkesinden Pimapen, daha sonra Alman PVC markaları bulunmaktadır. Alman Winsan listemizde ikinci sırada yer almaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz en iyi pencere PVC markaları araştırmamıza ve tecrübelerimize göre ilk sırada Pimapen yer almaktadır. Bu yorum, modelden modele göre değişkenlik göstermektedir. Bu sadece bir yorum ve tavsiye niteliğimdedir. Örneğin, pencere modellerinde pek çok pencere çeşidi vardır. Bazı modellerde Pimapen daha iyi olurken bazı modellerde diğer markalar daha iyidir.

PVC Pencere Markaları Fiyatları 2021

PVC pencere markalarının fiyatları ile uyumlu olması için her marka için belirlenen bir sınırın olduğunu söyleyebiliriz. Fiyatları belirleyen temel hususlardan bazıları şu şekildedir; markanın bilinirliği, kalitesi,  PVC mühteviyatı ve üretimin nerede olduğudur. PVC pencere fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için bizlerle iletişime geçin. Bizler PVC markaların fiyatlarını belirlerken, PVC pencere kapılarda kullanılacak ürünlerde fiyatlandırma yapmaktayız.

PVC pencere, kapı, dış ortamlarda kullanılabilecek birden fazla işlevi olduğunu belirttik. PVC markalarının fiyatları pek çok nedenden dolayı değişiklik gösterdiğini iyi bilmeniz gerekir.

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.

İnşaat profesyonellerine yönelik en iyi Udemy online kurslarını İnşaat Blogu özel indirimleri ile edinmek için buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap