İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mimarlık
  3. Ofis Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ofis Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

featured


İş yerinizde asla taviz vermemeniz gereken bir eşya varsa o da ofis koltuğunuzdur. Yanlış oturmak bir dizi kas-iskelet sistemi sorununa yol açabilir, bu nedenle en iyi pozisyonda oturmanıza yardımcı olacak bir sandalyeye sahip olmak önemlidir.

İyi bir ofis sandalyesi vücudunuzun hareketlerini takip eder, gerilme yaralanmaları riskini azaltır ve her gün ne kadar süre oturarak geçirirseniz geçirin düzgün oturmanıza yardımcı olur. İyi bir ofis koltuğu hem sağlığınız hem de üretkenliğiniz için çok önemlidir. Bununla birlikte, hiçbir beden herkese uymaz ve benzer bir çalışma ortamında bile bir kişi için işe yarayan bir başkası için çalışmayabilir. Ofis sandalyeleri seçerken göz önünde bulundurmanız gereken önemli hususlar.

Kaç Saat Oturuyorsunuz?

Kendinize sormanız gereken en önemli soru, günde kaç saat sandalyenizde oturacağınızdır. Ne kadar çok saat oturursanız, o kadar iyi sandalyeye ihtiyacınız olacak. İhtiyaçlarınıza uygun bir sandalye bulmanızı kolaylaştırmak için, aralığı önerilen dört oturma süresine ayırdık: 4, 8, 12 ve 24 saat. Bu, nadiren oturan insanlar için temel sandalyelerden, uzun çalışma saatlerinde yüksek düzeyde oturma konforu sunan daha ağır hizmet seçeneklerine kadar her şeye sahip olduğumuz anlamına gelir.

Doğru Türde Harekete İzin Veren Mekanizmayı Seçin

Optimum bir çalışma pozisyonu için, vücudunuzun düzenli olarak pozisyon değiştirmesi gerektiğinden, sandalyenin koltuğunun ve sırtının doğal hareketlerinizi takip etmesi önemlidir. Koltuk ve sırtlık arasındaki karşılıklı ilişki, koltuğun mekanizması tarafından yönetilir: daha kaliteli bir mekanizma, daha fazla ayarlanabilirlik ve daha ergonomik bir duruş sağlar.

Koltuğu Vücudunuza Göre Ayarlamanıza İzin Veren Ergonomik Özelliklere Bakın

Yeni sandalyenizin vücudunuza ihtiyaç duyduğu desteği vermesi için boyunuza, kilonuza ve vücut şeklinize uyum sağlayabilmesi gerekir. Hepimiz farklı olduğumuz için maksimum konfor için birkaç farklı ayar imkanına sahip bir sandalye aramalısınız.

Daha Fazla Seçenek ve Aksesuar

Sandalye seçiminiz, belirli aksesuarlardan veya özelliklerden de etkilenebilir. Örneğin, bir file sırt popüler bir seçimdir. Kolçaklar ve koltuk başlıkları daha temel modellerde isteğe bağlı olarak sunulurken, daha kaliteli sandalyelerde standart olarak yer almaktadır.

Renk, Tasarım ve Malzeme

İhtiyaçlarınıza uygun birkaç sandalyeyi daralttığınızda, eğlenceli kısım başlıyor: sandalyenizin tasarımını seçmek. Hem geleneksel hem de modern görünümlü sandalyeler mevcuttur. Modellerimizin çoğu birkaç farklı renkte gelir. Malzeme olarak tercihlerinize ve bütçenize göre kumaş, suni deri veya hakiki deri seçenekleriniz bulunmaktadır.

Geniş ürün yelpazesi ile Gürsan Mobilya, sizlere uygun fiyatlara ofis koltukları sunmaktadır. Ürünleri incelemek isterseniz https://gursanmobilya.com.tr linkine göz atabilirsiniz.

 

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.

İnşaat profesyonellerine yönelik en iyi Udemy online kurslarını İnşaat Blogu özel indirimleri ile edinmek için buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap