İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mimarlık
  3. PVC Pencerelerin Avantajları Nelerdir?

PVC Pencerelerin Avantajları Nelerdir?

featured


PVC Pencere Avantajları

1.   Yüksek Fayda- Maliyet Oranı

PVC pencere fiyatları uygun olmasının yanısıra kullanım süreleri boyunca düşük maliyet özellikleri sunar. Ahşap bakımı kolay olmasının yanısıra az tamirat gerektirmesi de tercih edilme sebeplerinden biridir. PVC Pencerelerin aksine ahşap pencerelerin düzenli olarak iki yılda bir cilalanması ve beş yılda bir boyanması gerekir. PVC granül ise hem hava şartlarına ve hem de ışığa karşı son derece dayanıklıdır. Düz pvc profil yüzeylerinin bakımı çok kolaydır. Pvc pencere çerçevelerini temizlemek için sıvı deterjan yeterli olacaktır. Toz deterjan ve çamaşır suyu kullanımından kaçınılması gerekir.
pencereler fiyat olarak PVC profiller ile karşılaştırıldığında % 20-30; alüminyum pencereler ise en pahalı seçenek olarak % 30 daha pahalıdır. Pvc Pencere sistemleri, en yüksek enerji tasarrufu potansiyelini müşterilerine sunar ve 50 yıldan fazla kullanım ömürleri olan ürünler çok az bakım gerektirdiği için uzun vadede düşük maliyet sağlar.

2.     Bakımı

Yüksek kalitedeki PVC bakımı kolay olmasının yanısıra az tamirat gerektirmesi de tercih

edilme sebeplerinden biridir. PVC Pencerelerin aksine ahşap pencerelerin düzenli olarak

iki yılda bir cilalanması ve beş yılda bir boyanması gerekir. PVC granül ise hem hava

şartlarına ve hem de ışığa karşı son derece dayanıklıdır. Düz pvc profil yüzeylerinin bakımı

çok kolaydır. Pvc pencere çerçevelerini temizlemek için sıvı deterjan yeterli olacaktır. Toz

deterjan ve çamaşır suyu kullanımından kaçınılması gerekir.

3. Isı-Ses Yalıtımı

PVC pencere tüm doğa koşullarına ve UV ışınlarına karşı koruma gerektirmeyen bir yapıya sahiptir. Alüminyum pencereden 2 kat daha yüksek ısı yalıtım değerlerine sahip PVC pencere ürünleri evinizi yazın sıcaktan koruduğu gibi kışın da soğuktan korur. En önemlisi dış ortamdaki ses değerlerini minimum düzeye yaklaştırır.

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.

İnşaat profesyonellerine yönelik en iyi Udemy online kurslarını İnşaat Blogu özel indirimleri ile edinmek için buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap