1. Ana Sayfa
 2. İnşaat Mühendisliği
 3. İnşaat Mühendisliği Taban Puanları 2021-2022

İnşaat Mühendisliği Taban Puanları 2021-2022

inşaat mühendisliği taban puanları


İnşaat Mühendisliği Taban Puanları tablosunu yazımızın en altında görebilirsiniz. Öncesinde inşaat mühendisliği seçimi ile ilgili rehber olabilecek blog yazımızı okumanızı tavsiye ederiz:

Üniversite Taban Puanları ve Sıralamaları Nasıl Belirlenir?

Üniversite sınavına girecek kişiler her yıl bölümlere göre taban puan araştırması yaparlar. Öğrenciler genellikle üniversite taban puanları nelere bağlıdır şeklinde soruları sıklıkla sormaktadır. Pek çok üniversite adayı üniversite bölümleri için puanlarının daha önceden belirlendiğini düşünmektedir. Fakat taban puanların önceden belirlenme durumu söz konusu değildir. Kılavuzda yer alan taban puanlar ile üniversitelerin başarı sıralamaları geçen senelere göre belirlenir. Geçen sene yapılan tercihler doğrultusunda üniversitelere yerleşen öğrencilerin puanları, doğrudan taban puanlar ile başarı sıralamalarını oluşturur.

Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin sorduğu diğer bir soruysa üniversite başarı sıralaması nedir sorusudur. Üniversite başarı sıralaması, ilgili bölümde en son kayıt olan kişinin, alanında aldığı puana göre başarı sıralamasıdır. Yani en son giren öğrencinin aldığı puan ve başarı sıralamasını gösterir. İnşaat mühendisliği için de başarı sıralaması oldukça önemlidir. Özellikle başarı açısından kendisini kanıtlamış üniversiteler (Boğaziçi, Odtü, İTÜ, YTÜ vb.)  başarı sıralamasına çok dikkat etmektedir. Çünkü, öğrencilere yaklaşık olarak, o bölüme girebilmeleri hangi başarı diliminde olması gerektiğini gösterir.

 İnşaat Mühendisi Ne İş Yapar?

İnşaat mühendisi binalar başta olmak üzere baraj, köprü, liman, tünel, havaalanı gibi inşaat yapılarının planlanmasında ve uygulamasında mühendislik hizmeti veren kişidir. İnşaat mühendisliği görev alanları nelerdir şeklinde sorular oldukça fazladır. Bir inşaat mühendisi yapıların planlanmasını ve doğru şekilde yapılmasını sağlamaktadır. İnşaat mühendisinin görevleri oldukça çeşitlidir. Bu görevlerin tamamı inşaat sektörü ile ilgilidir. Görevler şu şekilde sıralanabilir;

 • İnşaat öncesi yapılması gereken fizibilite çalışmaları, arazi incelemeleri, zemin etüdleri vb. yapılmasında görev alır.
 • Yapının statik projelerini hazırlar.
 • İnşaatın başlaması için gerekli ihale sürecini yönetir.
 • İnşaat alanının oluşturulması için malzeme belirlemesi yapar. Bu malzemelerle ilgili hesaplar yapar.
 • İnşaatın yapım sürecinde, uygulama kalitesini, maliyet ve zaman kontrolünü sağlar. İnşaatın emniyetli ve ekonomik bir şekilde, taahhüt edilen zaman içerisinde bitirilmesini sağlamayı amaçlar
 • İnşaat mühendisleri, taahhüt dışında sektörde pek çok farklı pozisyonda görev alabilir : Satış temsilcisi, satınalma uzmanı ,  Arge görevlisi ( yeni yapı malzemelerinin geliştirilmesi), akademisyen (üniversiteler), gayrimenkul değerleme uzmanı vb. Hangi alanın sizin için daha iyi olacağını bilmek istiyorsanız şu yazıyı okuyabilirsiniz :İnşaat Mühendisliğinde Hangi İş Alanı Daha İyi?

 İnşaat Mühendislerinin Sahip Olması Gereken Özellikler

İnşaat mühendisliği, pek çok insanın hayallerini kurduğu bir meslektir. Ülkemizde her yıl binlerce kişi inşaat mühendisi unvanı ile mezun olmaktadır. Fakat, iyi bir inşaat mühendisi olmak istiyorsanız bazı özelliklere sahip olmanız gerekir. Bu özelliklerin tümü bir inşaat mühendisi olarak ön plana çıkmanızı sağlar. İnşaat mühendisinde olması gereken özellikler nelerdir sorusunu şu şekilde inceleyebiliriz;

 

 • Bir inşaat mühendisi mutlaka analitik düşünme yeteneğine sahip olmalıdır. Sorunlara çözüm odaklı yaklaşmalıdır. Ayrıca, sorunları çözerken hız kavramına da önem vermelidir.
 • Bir inşaat mühendisi mutlaka güçlü bir iletişim yeteneğine sahip olmalıdır. Güçlü bir iletişim pek çok sorunun kısa sürede çözülmesini de sağlayacaktır.
 • Mühendisler için yabancı bir dil çok önemlidir. Özellikle inşaat mühendisi olan kişiler mutlaka birden fazla yabancı dile sahip olmalıdır. Çünkü inşaat projeleri farklı bölgelere ve ülkelere yayılır. Meslekte kendinizi geliştirmek ve iş konusunda fazla alternatife sahip olmak istiyorsanız mutlaka yabancı dile önem vermelisiniz.
 • İnşaat mühendisleri sorumluluk sahibi olmalıdır. Çünkü inşaat alanında pek çok kişinin canından sorumlu olacaklardır. Bu nedenle hem işçilerin hem de kendilerinin sorumluluklarını bilmelidir. Ayrıca, inşaat işleri yüksek yatırımlar gerektirir. Sorumlu oldukları, yönettikleri bütçe de kritiktir.
 • Mühendisler sabırlı olmalıdır. Çünkü bir proje kolaylıkla hazır hale gelmez. Özellikle inşaat projelerinde süre oldukça uzundur, zorludur.
 • Yoğun iş temposuna, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmelidir. Dolayısıyla yığun bir yaşam temposu olacaktır.
 • İnşaat mühendisi insan ve risk yönetimi yapabilecek otoriter karakterde ve soğukkanlı yapıda olmalıdır. Büyük projelerde binlerce çalışanı olan büyük projeler ancak bu şekilde başarı ile yönetilebilir.

İnşaat Mühendislerinin İş İmkanları Nasıldır?

 

İnşaat mühendisleri için iş imkanları özellikle son yıllarda sürekli artış göstermektedir (Bu yazının yazılmış olduğu 2019 yılında yaşanan kriz ve bu krizin inşaat sektörü üzerindeki etkisini dikkate almazsak) . Bunun sebebi özel sektördeki yatırım olanaklarıdır. İnşaat mühendisleri özel sektörde ya da kamu sektöründe görev alabilirler. İki sektörde de çalışabilme olanağı mühendisler için büyük avantaj sağlamaktadır. İnşaat mühendisleri için yurt dışı olanakları da oldukça fazladır. Özellikle büyük yatırım firmalarının pek çoğu yurt dışında proje yapmaktadır. Bu bölüm için tercih yapacak kişiler de inşaat mühendisliği iş imkanları nelerdir sorusunu sıklıkla sormaktadır.

Sektördeki kriz durumu ve bu mesleği tercih edecek arkadaşların nasıl düşünmeleri gerektiği ile ilgili yazımı da okumanızı şiddetle öneririm : İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, Ekonomik Kriz, Sektörün Kötü Hali, Kafadaki Sorular

İnşaat Mühendisi Ne Kadar Kazanır?

Genel olarak iş imkanları fazla olmakla beraber kişinin yeteneklerine göre de değişiklik göstermektedir. İyi bir üniversiteden mezun iseniz veya sektörde çevreniz varsa büyük firmalarda çalışma imkanı sağlayabilirsiniz. Maaş olanaklarınız da projelere ve çalıştığınız firmaya göre değişir. Genel olarak bakıldığında özel sektörde inşaat mühendisliği maaşları her firmada değişmektedir. Bu konuda şu yazıyı okuyabilirsiniz : İnşaat Mühendisi ve Mimar Maaşları

 

Özel sektörde 3000 TL ile başlayan, tecrübe, proje, firma, ülkeye bağlı olarak ucu açık rakamlara ulaşılabilecekmaaşlar söz konusudur. Yine de bir tavan fiyat vermek gerekirse, ortalama bir mimar mühendis +15 yıl gibi yüksek tecrübelerde 15000 – 20000 TL gibi maaşlar alabilir.  Devlette inşaat mühendisliği maaşları ise biraz daha düşüktür. Kamu sektörü inşaat mühendislerine 6700 TL ile 7600 TL arasında değişen maaşlar vermektedir.  (2021 yılı rakamları) Bu maaşların hepsi yabancı dile ve eğitime göre değişir. Tecrübe de maaşlara etki eden faktörlerdendir.  Özel mi? Devlet mi? Diye soruyorsanız şu yazıyı okuyabilirsiniz : Özel mi? Devlet mi ?

 

İnşaat Mühendisliği Bölüm ve Dersleri

 İnşaat mühendisliği dersleri nelerdir sorusu bu bölümde okuyacak öğrenciler için oldukça önemlidir. Dersler genellikle bölümlere göre değişir. İnşaat mühendisliğinde dersler teknik dersler ağırlıklı olarak devam eder. Aldığınız her ders ilerleyen zamanda uygulanan bir pratik şeklindedir. İlk senelerde fizik ve matematik gibi lisenin devamı niteliğindeki genel sayısal derslere de yer verilir. Diğer senelerde mesleki eğitim ağırlığı artar. Bunun yanı sıra, Lineer Cebir, Diferansiyel Yöntemler vb. genel mühendislik dersleri de verilir.

 

İlk sene sonrasında Jeoloji, malzeme bilimi, yapı işleri, yüksek matematik gibi mühendislerin temel dersleri devreye girer. Son yıllara doğru ise artık mühendisliğin ana hatları oluşturulmaya başlanır. Özellikle alt mühendislik dalları ile ilgili eğitimler verilir. Su kaynakları mühendisliği ve temel mühendislik gibi dersler de  verilir. Öğrenim ve eğitim hayatı boyunca alınan her ders aslında geleceğe bir yatırımdır.

Görüldüğü üzere ağırlıklı sayısal bir eğitim vardır. Özellikle fizik ve matematik konusunda başarılı değilseniz, bölümü kazansanız bile okurken zorlanabilirsiniz. Zira mühendisliğin temeli matematik ve fiziktir.

Öğrenciler mezun olana kadar kendilerini ne kadar geliştirirse iş bulma süreleri de azalır. Son yıllarda öğrenciler alanları ile ilgili staj eğitimlerine de başlar. Bu süreçte inşaat mühendisliği iş ilanları veren siteler büyük avantaj sağlar. Siteler genel olarak stajyer öğrenciler için de kontenjan açmaktadır. Bu ilanlar sayesinde meslek hayatında önemli adımlar atılabilir.  Yeni mezunların iş bulmaları konusunda da şu yazıyı okuyabilirsiniz :YENİ MEZUNLAR VE İŞ BULMA ÇABALARI

Ayrıca, puanlara göz atmadan önce,  inşaat mühendisliği adayları için şu yazılarımı okumalarını tavsiye ederim :
Bu yazılar, inşaat mühendisliği okurken ve mezun olduktan sonra karşılaşacaklarınız ile ilgili size fikir verecektir.  Başarılar ve bol şans dilerim…

2021 Yılı İnşaat Mühendisliği Taban Puanları

ÜNİVERSİTEBÖLÜMPUAN TÜRÜKONTEJANTABAN PUANIBAŞARI SIRALAMASI
BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İngilizce)SAY70492.7446120471
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İngilizce)SAY60468.7099338768
ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İngilizce)SAY180462.8997743551
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY5458.7536447041
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY190444.4411559396
ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY9443.1069860570
TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (Almanca)SAY50440.375862972
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İngilizce)SAY60434.4797268134
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY3429.4162272539
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İngilizce)SAY70423.8753577347
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY6417.5371183099
MEF ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY6417.0037383580
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY130414.4698685931
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İngilizce)SAY40410.5541389610
TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (Almanca)SAY10395.56467104115
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY10389.377110470
EGE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY70386.19379113864
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY90383.69587116624
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY6381.82721118639
ATILIM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY7381.36146119145
ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY7381.23939119299
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY5375.15546126319
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Burslu) (Burslu)SAY5373.30146128514
GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İngilizce)SAY70368.94295133736
İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İngilizce)SAY70367.74178135202
YAŞAR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY4367.57654135408
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY90365.88891137519
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Burslu) (Burslu)SAY4360.86771144093
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY80360.55415144520
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY64356.45552149922
İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İÖ) (Ücretli)SAY40356.29311150117
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY3356.27023150151
ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY5355.82558150784
ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İngilizce)SAY70354.586152498
KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY10350.66965157915
DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Burslu) (Burslu)SAY4349.05355160252
ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY80344.54641167056
İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY60343.88554168058
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İngilizce)SAY50342.88189169688
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (UOLP-Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi) (Ücretli) (Ücretli)SAY5339.16841175560
BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY80338.60364176487
IŞIK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY5336.1237180582
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Burslu) (Burslu)SAY6335.85312181014
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY4334.27349183756
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Burslu) (Burslu)SAY6333.57086184993
İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Burslu) (Burslu)SAY3332.38281186999
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İÖ) (Ücretli)SAY90331.90087187842
ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (KKTC Uyruklu)SAY1330.91895189570
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY70329.97174191189
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Burslu) (Burslu)SAY15329.45867192135
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY8327.26921196100
ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY100327.02873196550
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY12325.6465199121
İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Burslu) (Burslu)SAY3325.11085200138
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY5324.56405201187
ANTALYA BİLİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY6321.89384206318
OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY30321.1656207775
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Burslu) (Burslu)SAY4318.7888212473
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY100318.75652212547
FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Burslu) (Burslu)SAY12317.86723214357
ULUSLARARASI FİNAL ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY3317.0446216030
BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY60316.38498217323
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY3314.79656220593
İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY60313.76645222811
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY10313.53342223336
ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İÖ) (Ücretli)SAY30312.46426225654
ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY70310.44953229967
ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY12310.41834230043
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Burslu) (Burslu)SAY10310.21065230495
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY80310.12076230680
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İngilizce)SAY60309.90853231132
ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY49309.65495231678
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY13307.69482236085
İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İngilizce)SAY70307.33566236919
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY60306.79188238150
NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Burslu) (Burslu)SAY14306.3202239255
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (UOLP-SUNY Buffalo) (Ücretli) (Ücretli)SAY35306.2864239341
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY80304.48379243557
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY5302.61209248061
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY20301.42434250928
IŞIK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY15300.60368252930
ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY30300.54416253069
ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY40300.2442253829
SAKARYA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY100299.90678254681
KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İÖ) (Ücretli)SAY30299.82303254878
AVRASYA ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Burslu) (Burslu)SAY3299.66886255275
ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY70297.91611259657
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY17297.87656259774
NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY15297.29439261268
KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY30296.666262858
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İngilizce)SAY70296.38274263572
ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY60295.89452264874
SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (M.T.O.K.)SAY14295.59726265653
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY20295.32401266363
AVRASYA ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Ücretli) (Ücretli)SAY15294.77783267827
YALOVA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY50292.92686272746
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY90292.30059274360
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Burslu) (Burslu)SAY16292.28456274406
YAŞAR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY23291.05727277740
BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY25290.84469278302
MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY40290.40387279533
İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Burslu) (Burslu)SAY6290.34671279680
BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY30290.26589279905
YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY30289.85517280987
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY64289.73971281302
HAKKARİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY20289.70658281410
ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY20289.62896281616
UŞAK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY50289.62047281637
AKSARAY ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY40289.01069283378
NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY60288.62868284442
KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY20288.22382285563
ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY20288.12519285869
SİİRT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY20287.99485286247
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY90287.97931286293
ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İngilizce)SAY60287.94296286396
SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İÖ) (Ücretli)SAY40287.89611286521
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY17287.83106286692
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (M.T.O.K.)SAY16287.37869287937
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY21287.19147288449
FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY13287.18181288474
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY10287.1312288617
FIRAT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY40287.08934288736
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY40287.06734288797
GİRESUN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY40286.79424289601
TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY30286.77535289646
KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY30286.76164289684
MUNZUR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY20286.73131289757
ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY50286.36954290811
MERSİN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY65286.19368291338
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY60286.18838291351
BAYBURT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY30286.18559291360
BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY50286.04545291765
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY70286.04306291770
HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY20286.02263291826
ATILIM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY40286.00395291893
HARRAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY40285.99575291917
NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Burslu) (Burslu)SAY3285.95133292039
DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY23285.79273292494
TOROS ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Burslu) (Burslu)SAY4285.75639292589
İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY60285.75455292596
ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY33285.49649293343
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY29285.41726293567
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY50285.32379293811
IĞDIR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY20285.26605293969
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY34285.09297294471
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) (Ücretli)SAY11285.07187294523
VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY60285.03402294636
İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY80284.97977294809
ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İÖ) (Ücretli)SAY30284.96303294859
KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY50284.89255295068
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY90284.80192295330
İSTANBUL RUMELİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Burslu) (Burslu)SAY20284.64029295795
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY80284.62483295831
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY60284.6115295872
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY40284.60074295912
BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY40284.51185296160
BATMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY40284.44979296340
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY40284.35906296621
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İÖ) (Ücretli)SAY80284.35138296634
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY25284.12815297295
KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY40284.0795297435
ANTALYA BİLİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY29284.04922297525
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY33284.01735297618
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY15283.96928297748
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY20283.93882297837
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY100283.87768298024
ADANA ALPARSLAN TÜRKEŞ BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İngilizce)SAY40283.8367298131
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY25283.82738298152
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İÖ) (Ücretli)SAY50283.81644298186
TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY60283.80522298212
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY34283.79798298229
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY50283.72367298445
FIRAT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İÖ) (Ücretli)SAY50283.63549298707
KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY40283.57419298890
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İÖ) (Ücretli)SAY70283.5339299017
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY40283.51504299091
KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY90283.50697299112
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İÖ) (Ücretli)SAY70283.49855299135
MEF ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY37283.43858299309
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İÖ) (Ücretli)SAY60283.4132299388
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (M.T.O.K.)SAY16283.38447299487
RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY50283.38249299494
SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY56283.36778299530
KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY70283.36386299544
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İÖ) (Ücretli)SAY80283.32856299659
GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY30283.28532299767
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İÖ) (Ücretli)SAY60283.25638299858
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY19283.2528299865
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY100283.23518299903
FIRAT ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY80283.23072299914
ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY50283.22274299940
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İngilizce)SAY80283.21838299959
DİCLE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY100283.21548299967
BARTIN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat MühendisliğiSAY40
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İÖ) (Ücretli)SAY40
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İnşaat Mühendisliği (İÖ) (Ücretli)SAY40
ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY8
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY21
İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY17
İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY14
İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY20
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) (Ücretli)SAY5
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Ücretli) (Ücretli)SAY5
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY10
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY15
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY19
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) (Ücretli)SAY2
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Ücretli) (Ücretli)SAY2
NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY15
NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY14
NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) (Ücretli)SAY1
NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (Ücretli) (Ücretli)SAY1
NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY19
TOROS ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (%50 İndirimli) (%50 İndirimli)SAY21
YAŞAR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) (Ücretli)SAY3
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) (Ücretli)SAY4
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY3
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY20
GİRNE ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY3
LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY10
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY3
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC)İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (Burslu) (Burslu)SAY3

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.

İnşaat profesyonellerine yönelik en iyi Udemy online kurslarını İnşaat Blogu özel indirimleri ile edinmek için buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap