İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sponsor İçerikleri
  3. İŞ ELBİSELERİ

İŞ ELBİSELERİ

featured


İş elbiseleri, çalışanların çalışırken giydiği ve farklı görevleri olan kıyafetlerdir. Bu elbiselerin seçimi ve görevi işin türüne göre farklılık göstermektedir. Her işin kendine özel bir kıyafeti bulunmakta ve çalışanlar bu elbiseleri giymektedirler. Örneğin; yol çalışmalarında çalışan işçilerin reflektörlü su geçirmeyen kıyafetleri bulunmaktadır. Reflektörlü olmasının en büyük sebebi karanlıkta çalışırken görülebilir olmasıdır. Bunun yanı sıra, sıvı geçirmeme özelliğinin bulunması çalışanların dış mekanda çalışıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Fabrikada çalışan ve yangın çıkma riski olan işlerde çalışan kişiler, iş kıyafetleri olarak yanmayan, ısı dayanıklı kıyafetleri tercih etmektedir. Bu sayede çıkan yangından korunabilir ya da vücudunun yaralanmasına engel olabilirler.

İş Kıyafetleri mont, kaban, pantolon, yağmurluk, önlük, tulum, ceket gibi parçaları kapsamaktadır. İstenilen amacının yerine getirilmesi için kıyafetlerin taşıması gereken önemli özellikler bulunmaktadır. Bu özellikler;

Dayanıklılık

Vücut koruma fonksiyonunu üstlenen iş kıyafetlerinde dayanıklılık en önemli özelliktir. Ripstop kumaş, dayanıklılığın önemli olduğu alanlarda kullanılan bir kumaş çeşitidir. Yırtılmaya karşı sahip olduğu direnç, bu kumaşın en belirgin özelliğidir. Özel bir örgü tekniğiyle üretilen ripstop kumaşlara yanmazlık, su geçirmezlik gibi özellikler de eklenebilmektedir.

 

Kullanışlılık

Seçeceğiniz kıyafetler, görevini yüksek performansla yerine getirirken, yan işlevlerde de beklentilerinizi de karşılayabilmelidir.

Yeteri kadar depolama alanı sağlaması, kullanışlılığı arttıran özelliklerden biridir. Bu kapsamda, kıyafetin birden fazla cep, telsiz asma aparatı gibi özelliklere sahip olmasına dikkat edebilirsiniz.

Konfor

Konfor konusu iş verimini ve vücut sağlığını etkiler. Bu sebeple, seçeceğiniz kıyafetlerin ihtiyaç duyulan konforu sağlayacağından emin olun.

 

Size ya da çalışanlarınıza en uygun iş kıyafetlerini Propazar sitemiz üzerinden seçebilirsiniz. Myform iş kıyafetleri, alev almaz iş kıyafetleri, iş montu gibi bir çok marka ve çeşit seçeneği ile kalitenin adresi Propazar hizmetinizde!

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.

İnşaat profesyonellerine yönelik en iyi Udemy online kurslarını İnşaat Blogu özel indirimleri ile edinmek için buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap