İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sponsor İçerikleri
  3. Mutfak Dolabı Renkleri ve Modelleri

Mutfak Dolabı Renkleri ve Modelleri

featured


Mutfak dolabı mutfağın en fazla yer kaplayan eşyasıdır. Bir evde en fazla dikkat çeken yerler diğer odalarda duvar olurken mutfakta mutfak dolapları olmaktadır. Mutfak dolapları kullanışlı olmalıdır. Mutfak sürekli olarak suyun olduğu bir alan olduğu için mutfak dolapları lekeyi belli etmeyen türde olmalıdır. Mutfak dolapları için siyah veya koyu renklerin tercih edilmesi hiç uygun değildir. Koyu renkler su lekesi gibi birçok farklı lekeyi belli edeceğinden sürekli olarak temizlik isteyecektir. Koyu renk dolaplar tozu belli ettiğinden en hijyenik olması gereken mutfak tozlu veya pis olmasa bile tozlu ve pis gözükecektir. Mutfak dolapları için en uygun renkler açık renkler olsa da kahve rengi ve gri mutfak dolabı renkleri olarak en çok tercih edilen iki koyu renktir.

En Çok Tercih Edilen Mutfak Dolabı ve Mutfak Armatürü Renkleri

Mutfak kişinin zevkine ve evin durumuna göre tercih edilerek dizayn edilmesi gereken bir ölümdür. Herkesin tarzı oldukça farklı olduğundan herkes farkı mutfak dolabı rengi tercih etmektedir. Fakat en fazla tercih edilen renkler mutfak dolaplarında beyaz, gri ve kahverengi olmaktadır. Mutfak dolabı renkleri piyasada oldukça farklı renklerde satışa sunulmaktadır.

Farklı tarz yakalamak isteyen kişiler iki renkli kombinleri de oldukça fazla tercih etmektedir. Tezgah ayırmak üzere alt ve üst iki farklı renk olarak kullanılabilir. Mutfak dolapları renkli olarak da en fazla tercih edilen renk mor renktir. Özellikle krem ile mor rengi kombinasyonları oldukça farklı bir hava yaratmaktadır.

Ayrıca her mutfakta bulunan mutfak armatürlerine değinecek olursak, en çok tercih edilen mutfak armatür rengi metalik gümüş rengidir. Bkz: https://www.creavit.com.tr/tr/urunler/armaturler-P7

Renkli Mutfak Dolapları

Renkli mutfak dolapları içinde en fazla tercih edilen renk mor olan dolaplardır. Özellikle parlak ve mor renkte olan dolaplar oldukça fazla tercih edilmektedir. Farklı bir fayans ile kombinlenen mor renkli dolaplar mutfağa oldukça şık ve gösterişli bir hava katmaktadır. Krem ve mor olmak üzere iki renk olarak da kullanılan mor renkli mutfak dolapları oldukça fazla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Renkli dolap olarak son zamanda en sık kullanılan renk mint yeşilidir. Mint yeşili ile oldukça retro bir hava yakalanan mutfakta beyaz fayans ve siyah derz ile kombinlenerek oldukça retro bir görünüm yakalamak mümkündür. Mint yeşilimi kullanılan dolaplarda fayanslar şekilli olarak kullanılan son zamanlarda oldukça popüler olan fayanslar ile desteklenir ise oldukça tarz bir görünüme ulaşmak mümkündür. Renkli mutfak dolapları kullanımı için biraz ön yargılı yaklaşılsa da uygun fayans ve yer karoları ile oldukça şık bir görünüm elde edilebilir.

İki Renk Mutfak Dolapları

İki renkli mutfak dolapları son zamanlarda oldukça popüler olan bir tarzdır. Tezgah sınır olmak üzere alt taraftaki dolapların koyu, üst taraftaki mobilyaların ise açık renk olarak tercih edilen mutfak dolapları oldukça tercih edilen modeller arasındadır. İki renk mutfak dolapları özellikle aynı rengin açık ve koyu tonu olmak üzere kombinlenir. Gri rengin açık tonu üst dolaplarda tercih edilirken, koyu tonu aşağıdaki dolaplarda tercih edilmektedir. Kahverengi içinde aynı durum geçerlidir. Kahverenginin açık tonu üst taraftaki dolaplarda kullanılırken koyu tonu alt taraftaki dolaplarda kullanılmaktadır.

İki renk mutfak dolaplarında en farklı olarak kullanılan mor ve krem oldukça farklı bir tarz yakalamaya yardımcı olmaktadır. Alı dolaplarda kullanılan mor renk üst dolaplarda kullanılan krem ile bütünleştiğinde oldukça şık bir görünüm elde ederler. İki renk oldukça fazla kullanımı olan mutfak dolabı seçenekleri arasında yer almaktadır. Mutfak dolapları özellikle mavi ve krem olarak veya yeşil ve krem olarak da kombinlenir. Yeşil ve mavi mutfak dolapları ile oldukça retro bir görüntü elde edilir.  Yeşil ve krem rengi mutfak dolapları özellikle desenli yer karoları ile kombin edildiğinde oldukça şık bir mutfak elde etmek mümkündür.

Mavi ve krem mutfak dolaplarında ise farklı renkte ve desenle bulunan kulplar ile oldukça farklı bir görüntü yakalanabilirken desenli karolar ve beyaz fayansların arasına çekilen siyah derz ile oldukça şık bir mutfak elde edilir. Farklı tarz yakalamak isteyen kişiler iki renkli kombinleri de oldukça fazla tercih etmektedir. Tezgah ayırmak üzere alt ve üst iki farklı renk olarak kullanılabilir. Mutfak dolapları renkli olarak da en fazla tercih edilen renk mor renktir. Özellikle krem ile mor rengi kombinasyonları oldukça farklı bir hava yaratmaktadır.

Akrilik Mutfak Dolabı Renkleri

Oldukça parlak bir görüntüsü olan dolaplardır. Oldukça şık ve modern bir görüntü elde etmenize yardımcı olur. Akrilik mutfak dolapları ile istenilen renk ve modelde dolap yaptırmanız mümkündür. Akrilik mutfak dolabı renkleri oldukça farklı renklerde bulunmaktadır. Oldukça fazla renk seçen suna akrilik mutfak dolapları son zamanlarda en fazla tercih edilen mutfak dolapları arasında yer almaktadır. Oldukça sık tercih edilen renkler krem, gri ve mor renktir. Bu renkler oldukça parlak ve güzel duracağından oldukça fazla tercih edilmektedir.

Akrilik mutfak dolapları oldukça uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Su geçirmez olmalarıyla mutfakta en fazla tercih edilen dolap modelleri arasında yer almaktadır. Temizliği oldukça kolaydır ve su izi bırakmaz ve leke tutmaz. Renk çeşidi mobilya mutfak dolaplarından daha fazla olacağı için doldukça farklı çeşitte ve renkte Akrilik mutfak dolabı yaptırılabilir. Kolay temizlenmesi ile özellikle mutfakta oldukça işe yarayan bir maddedir.

Mat veya parlak olarak tercihe bırakılsa da en fazla tercih edilen çeşidi parlak olan Akrilik mutfak dolaplarıdır. Akrilik mutfak dolapları özellikle açık renk tercih edilmektedir. Parlak ve açık renk tercih edilmesinin en büyük nedeni mutfağın olduğundan fazla geniş ve ferah olarak gösterilmesidir. Mutfakta kullanılan açık renkler ile mutfak daha ferah duracağından zaman geçirmek ve yemek yapmak oldukça eğlenceli olacaktır. Parlak ve üst olarak farklı seçeneklerde satışa sunulmuş olsa da akrilik mobilyalar özellikle parlaklığı ile ortamı daha geniş göstermesi için tercih edilmektedir.

Gri Renk Mutfak Dolabı

Gri renk evde en fazla tercih edilen renkler arasında baş sırada yer almaktadır. Özellikle mutfakta gri renk mutfak dolapları kullanılmasının nedeni mutfakta kullanılan beyaz eşya denilen ev aletlerinin son zamanlarda oldukça popüler olan ankastre yani gri renk ev aletleri ile uyumlu olması için tercih edilmektedir. Gri renk mutfak dolapları oldukça kullanışlı ve en fazla tercih edilen mutfak dolapları arasında bulunmaktadır. Gri renk oldukça şık duran Akrilik mutfak dolaplarında kullanıldığında oldukça modern ve çık durmaktadır.

Gri renk aynı zamanda beyaz kullanmak istemeyen kişiler içinde alternatif bir üründür. Gri renk kullanılan mutfak dolapları açık renk gri kullanıldığında oldukça şık ve ferah bir görüntü oluşacaktır. Özellikle küçük mutfaklarda beyaz renk tercih etmek istemeyenler için oldukça farklı bir alternatif olarak gri renk tercih edilmektedir. Gri renk mobilyalar iki farklı renk olarak kombinlenerek de kullanılmaktadır. Açık ve tonu tonlar da gri ile kombinlenen mutfak dolapları oldukça farklı ve şık durmaktadır. Mutfak dolaplarında bir renk kullanımı sadece grinin tonları arasında sınır değildir. Gri renk aynı zamanda krem ile de oldukça sık kullanılan bir renktir. Krem ile gri renk bütünleşerek oldukça şık ve modern bir mutfak görünümü elde edilebilir. En çok tercih edilen mutfak dolap renkleri arasında yer alan gri oldukça fazla kullanılmaktadır.

Favori Mutfak Dolabı Renkleri

Mutfak dolapları herkese ve her tarza uygun olarak farklılık göstermektedir. Mutfak dolaplarında farklılık arayan kişiler mutfaklarında iki farklı rengi kombin ederek oldukça farklı bir görünüm yakalayabilirler. İki renkli kullanımlarda özellikle tercih edilen renkler aynı rengin açık ev koyu tonları olarak kabul edilmektedir. Özellikle gri açık ve koyu ya da kahverengi açık ve koyu olarak kombinlenebilir. En çok tercih edilen diğer bir ikili renk kullanımı ise krem ile yapılan kombinlemelerdir. Krem ve mor veya krem ve gri oldukça fazla kullanılır. Mor ve krem ile oldukça modern bir görünüm elde edilirken krem ve bir ile oldukça fren bir mutfak sağlanır.

Yeşil ve krem veya mavi ile krem ile kombinlenen mutfaklarda ise retro ön plandadır. Bu retro taze mutfaklar ise genellikle desenli yer karoları ile tezgah arası beyaz fayans arasına siyah derz ile kombinlenerek kullanılmaya son derece uygundur. Tek renk kullanılmak istenen mutfak dolaplarında favori mutfak dolap renkleri gri, kahverengi, kremdir. Retro tarz bir eve sahip olan kişiler ise genellikle mint yeşili ve mavi renk mutfak dolapları tercih edebilirler.

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.Yorum Yap

Yorum Yap