İlginizi Çekebilir
mermer çeşitleri
 1. Ana Sayfa
 2. Sponsor İçerikleri
 3. Basınçlı Hava Çözümlerinde Uzman Marka: Özen Kompresör

Basınçlı Hava Çözümlerinde Uzman Marka: Özen Kompresör

featured


1970 yılında Mehmet Özen tarafından kurulan Özen Kompresör, yarım yüzyıllık endüstriyel tecrübesi ve geniş ürün portföyü ile güvenilir, verimli ve dayanıklı basınçlı hava çözümleri sunuyor. Verimliliği, dayanımı ve hava kalitesi yüksek, karbon ayak izi düşük basınçlı hava ekipmanları üretmeyi kendine vizyon edinen şirket, basınçlı havanın kullanıldığı tüm işletmelerde güvenilir, ulaşılabilir, rekabetçi ve müşterilerinin çözüm ortağı olan basınçlı hava ekipmanları üreten bir marka olma yolunda hızla ilerliyor.

Şirket, yarım asırlık endüstriyel makine imalatı tecrübesine kaynak makinaları üreterek başlamıştır. Günümüzde; güncel teknolojiler ve dünya standartlarında ekipmanlar ile donatılmış fabrikasında, basınçlı hava ekipmanları imalatı ve montajı yapmaya devam ediyor.

İkinci kuşağa aktarılan yarım asırlık endüstriyel tecrübe ile birlikte şirketin yenilikçi ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışması güvenilir, dayanıklı ve verimli ürünleri ortaya çıkarıyor. Özen Kompresör düşük ve orta basınç pistonlu ve vidalı kompresörler, hava kurutucuları, hava tankları ve hava aksesuarları üretimi ile müşterilerinin verimliliklerini artırmasına katkıda bulunuyor.

Yüksek Değerler Üzerine Kurulu Bir Çalışma Anlayışı

Şirket, çalışma prensiplerinin yanı sıra güvenilirlik, ulaşılabilirlik, müşteri memnuniyeti odaklı çalışma anlayışı, sürekli ve sürdürülebilir gelişim, yenilikçilik, verimlilik, dayanıklılık ve çevreyi korumak gibi değerleri ön planda tutuyor.

 •         Güven

Müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensibi, Özen Kompresör ile müşteri arasında firma ve ürünlere duyulan kalıcı güven ve sadakati yaratmıştır.

 •         Güçlü Servis Ağı

Sürdürülebilirlik ilkesini esas alan Özen Kompresör ulaşılabilir, hızlı ve güvenilir servis ağı ile müşterilerinin kesintisiz üretim yapmasını destekler.

 •         Dayanıklılık & Verimlilik

Ürün portföyündeki tüm basınçlı hava ekipmanları en zorlu ortamlarda kalitesini kanıtlamıştır. Tüm bu basınçlı hava ekipmanları dayanıklı yapıları sayesinde kaliteli ve verimli hava üretirler.

 •         Kalite

Yüksek ve daima aynı kalitede ürünler ortaya koymak temel ilkelerinin gereğidir. Bu hedef doğrultusunda kalite politikasını sürekli olarak geliştirmektedir.

 •         Rekabetçilik

Özen Kompresör müşteri memnuniyeti ve onların lehine hareket eder. Müşterileri için avantaj sağlamak firmanın en güçlü yönlerinden biri olmuştur.

 

Üretim Süreçleri

Özen Kompresör, üretimini Konya Organize Sanayi bölgesindeki 25 bin m2 alanda kurulu fabrikasında dünya standartlarındaki üretim hatları ile sürdürmekte ve üretim süreçlerini başlıca üç ana hatta gerçekleştirmektedir;

1)     Sac İşleme ve Boya

 •         Lazer kesim
 •         Punch
 •         Büküm
 •         Kaynak
 •         Boya

2)     CNC İşleme

 •         CNC Dikey İşleme
 •         CNC Yatay İşleme
 •         Cnc Torna

3)     Montaj

 •         Ön Montaj
 •         Pistonlu Kompresör Montaj Hattı
 •         Vidalı Kompresör Montaj Hattı

 

Dünya Standartlarında Kompresör Üretimi ve Satış Ağı

Özen Kompresör ürünleri, hayatın her alanı için (otomotiv, kimya ve petrokimya, tekstil, gıda, enerji, sağlık, lojistik, cam endüstrisi vb.) yapılan üretimin bir parçası olarak, geniş bir sektör yelpazesine hitap etmektedir. Doğu Avrupa ve Orta Doğu bölgesinin önde gelen üreticilerinden biri olan firma, toplam 20 ülkede, 100 distribütör aracılığı ile satış ve servis faaliyetlerini yürütürken. 45 ülkeye yapılan ihracat, tüm satışların yüzde 30’unu oluşturmaktadır.

Özen Kompresör 2018 yılı itibarıyla, yarım asırlık endüstriyel makine üretimi tecrübesini Amerikan iş gücü ve sinerjisi ile birleştirerek, Özen Air Technology şirketi ile Amerika’da montaja başladı.

 

Ürün Portföyü

 

Uzun yıllara dayanan endüstriyel tecrübesi ve geniş ürün yelpazesi ile güvenilir, verimli ve dayanıklı basınçlı hava çözümleri sunan Özen Kompresör’ün portföyünde şu ürünler yer almaktadır:

1)     Vidalı Hava Kompresörleri: Basınçlı hava elde etmek amacıyla kullanılan kompresör türüdür. Verimlilik ve maliyetin önemli olduğu uygulamalar için idealdir.

2)     Booster Hava Kompresörleri:  7-10 bar basınç aralığındaki havayı, 35-40 bar basınca sıkıştırmak için kullanılmaktadır.

 

3)     Pistonlu Hava Kompresörleri: Pistonlu hava kompresörü, havayı sıkıştırmak için krank mili tahrikli bir piston ve silindir kullanan pozitif deplasmanlı bir kompresördür. Hava talebinin çok yüksek olmadığı veya sürekli olarak ihtiyaç duyulmadığı atölyeler ve küçük fabrikalar için pistonlu kompresörler idealdir. Pistonlu kompresörler uygun fiyatlı olması, dayanıklılığı, verimliliği ve uygun şartlarda kullanıldığında düşük bakım maliyeti ile ön plana çıkar.

 

4)     Silobas Hava Kompresörleri: Silobas kompresörler, düşük devir kullanarak yüksek hacimsel debi elde edebilen, düşük basınçlı hava üreten makinelerdir. Çimento, un, kimya sektörünün ihtiyaç duyduğu pnömatik nakliye işlemlerinde kaliteli ve verimli hava kaynağı sağlar.

 

5)     Basınçlı Hava Sistemleri:  Basınçlı hava sistemi, sadece bir hava kompresöründen çok daha fazlasıdır. Hava ile üretim yapan tüm işletmeler için havanın temiz ve kuru olması büyük önem taşır. Son üründe kaliteden ödün vermemek ve kullanılan ekipmanları korozyondan korumak için kompresörden çıkan havada bulunan nem ve kirin filtreler aracılığı ile tutulması gerekir. Çoğu modern basınçlı hava sistemi birçok alt bileşenden oluşur:

Hava Filtreleri, havadaki toz, polen, küf vb. partikülleri kompresöre ulaşmadan önce yakalamak için tasarlanmış lifli malzemelerden oluşan bir cihazdır. Basınçlı, flanşlı ve yüksek basınçlı olmak üzere 3 farklı seçeneğe sahiptir.

 

Hava Kurutucuları, basınçlı hava sistemindeki nemi ve partikülleri emerek, nem emen malzemenin yardımıyla, sürekli olarak sistemden uzaklaştırılmasını sağlar ve üretiminizi garanti altına alır. Soğutmalı, yüksek basınçlı ve kimyasal olmak üzere 3 farklı çeşidi bulunur.

 

Su Seperatörleri, basınçlı hava ve gazlarda yer alan su damlacıklarının ve partiküllerin, havadan ayrıştırılarak tahliye edilmesini sağlar.

 

Sürekli Gelişim Vizyonu ile Sektöre Yön Veriyor

Özen Kompresör; kalite yönetim sistemi kapsamında yer alan tüm faaliyet alanlarında müşteri odaklı çalışmayı ilke edinerek, teknolojisini, insan kaynaklarını ve tedarikçilerini sürekli geliştirmeyi, ürünlerinin ve hizmetlerinin en üst kalite seviyesinde sürekliliğini ve gelişimini sağlamayı temel amaç edinmiştir. Organizasyonunu, bu temel amaç çerçevesinde süreçleri, tarafları ve riskleri tespit etmek ve en aza indirgemek amacıyla kurar.

 

Organizasyonu içinde yer alan çalışanlarının yeteneklerinden, gücünden ve yaratıcılığından faydalanmak üzere verimliliklerini arttırmak, eğitim ve diğer faaliyetlerle gelişmelerine imkân tanımak için, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlayarak memnuniyetlerini ve aidiyetlerini sağlar.

Özen Kompresör’ün Kalite Politikası kapsamında uygulamayı taahhüt ettiği temel ilkeler;

 •         Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımları cesaretlendirilmek, teknik ve davranışsal yetkinlikleri arttıracak eğitimleri gerçekleştirmek.

 

 •         Şirketin hedeflerine uyumu sağlamak için kalite politikasını sürekli gözden geçirmek.

 

 •         Uygulanabilir müşteri şartları ile birlikte yasal mevzuat şartlarını sağlamak.

 

 •         Kalite sisteminin etkin bir şekilde uygulanması ile sürekli aynı kalitede ürünleri ürettiğinin güvencesini vererek müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak.

 

 •         Sürekli iyileştirme yaklaşımı doğrultusunda tüm süreçlerdeki verimliliği uluslararası düzeyde rekabet edebilecek seviyeye yükseltmek.

 

 •         Faaliyet alanına giren her sektörde, iş süreçlerini yapılandırırken çevreyle dost uygulamalar oluşturmak, gerekli önlemleri almak ve sürdürülebilir bir gelecek kurmak için tüm çalışanların ve işbirliği içinde olunan her seviyedeki iş ortağının çevreye duyarlı ve bilinçli bireyler olmasına katkı sağlamak.

 

Kaliteli, dayanıklı ve verimli basınçlı hava çözümleri sunan Özen Kompresör, dünya standartlarında üretim sağlıyor. Profesyonel bir üretim anlayışı ile birçok değeri de ön planda tutarak sektöre yön vermeye ve ülkemizin gurur kaynağı olmaya devam ediyor. Özen Kompresör web sitesini ziyaret ederek firmanıza uygun kompresör çeşitlerine ve detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.Yorum Yap

Yorum Yap