Sponsor 28 0

İkinci El Spot Eşya Alım Satımı

İkinci el eşyalar özellikle maddi açıdan bir tasarruf söz konusu ile kurtarıcı durumunda olabilirler. Bunun nedeni tabii ki alternatiflerine göre daha ucuz ürünler olmalarıdır. İkinci el ürünlerin dışında ise onlar gibi ucuz fiyata fakat bazı farklılıklar ile birlikte satışa sunulan spot eşyalar da bulunmaktadır. Bu iki tür arasında farklılık bulunsa da benzer yanları diğer ürünlere oranla daha ucuz sayılabilecek bir fiyattan satışa çıkmalarıdır.

İkinci El Eşyaların Avantajları

Bu konuyu iki farklı dalda incelememiz daha iyi olacaktır. Bunlardan birincisi ikinci el eşya alım satımı diyebiliriz. İkinci el eşya alıp satarak hem ihtiyaçlarınızı karşılamış olup, hem de satarken kazanacağınız gelir sayesinde bunu olabilecek en ucuz yoldan yapmış olacaksınız. İncelenecek ikinci yol ise sadece ikince el eşya satın almak; Bu yolda tabii ki daha sonra aldığınız eşyayı satabileceğiniz gibi, asıl amaç daha sonra satmak değil, kullanmaktır. İlk paragrafta da belirtildiği gibi ikinci el eşyalar diğerlerine nispeten daha ucuz oldukları için tercih edilirler. Eğer sizler de tasarruf etmek veya ihtiyacınızı ucuza karşılamak istiyor iseniz ikinci el eşyalara bakmak da işinize yarayabilir.

Spot Eşyalar Nelerdir?

Bina-İnşaat-Oyunu-1 İkinci El Spot Eşya Alım Satımı

Bu çok karıştırılan bir konu olsa da ikinci el eşya spot eşya birbirinden farklı şeylerdir. İkinci el eşya daha önce birisi tarafından kullanılmış eşyalardır. Yani bir ikinci el eşya sahibi olduğunuzda satın aldığınız ürünü ilk kullanan kişi siz olmayacaksınız. Diğer yandan ise spot eşya demek herhangi bir firmanın veya türevi iş yerinin satmakta zorlandığı, elinden çıkarmak istediği ürünleri tabiri caizse piyasa altı fiyatlardan satmaları demektir.

Bu farka ikinci el ve spot eşya arasında da bir fark bulunması mümkündür. Bu fark tabii ki spot ürünlerde satın aldığınız eşyanın ilk sahibinin siz olması, yani bir deforme olma veya daha önce kullanım sorunu olmadığından oluşmaktadır.

İkinci El Veya Spot Eşya Alırken 

İkinci el veya spot olarak adlandırılan eşyalardan satın alırken nereden aldığınız büyük önem taşımaktadır. Bu satın almanın gerçekleşeceği internet sitesi veya mağaza güvenilir, daha sonra bir sorun ile karşılaştığınızda iletişimi kolay olursa sizler için de yararlı bir alışveriş olacaktır. Eğer siz de bu tarz bir yerden alışveriş yapmak istiyor ve ikinci el eşya satan yerler veya spot eşya satan yerler arıyor iseniz, www.spotdan.com sitesi tam size göre olabilir. Bu site hakkında daha fazla bilgi için www.spotdan.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu içeriği faydalı bulduysanız, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca eklemek veya düzeltmek istediklerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fayda değeri daha yüksek bir içerik oluşmasına siz de katkı sağlayabilirsiniz.İnşaat Blogu'na Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EYLÜL AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT Architecture Eğitimi - 50 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
Sta4CAD Eğitimi - 40 TL   SATIN AL
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
MS PROJECT Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
İnşaat Proje Okuma Eğitimi - Mimari/Statik/Mekanik/Elektrik - 50 TL   SATIN AL
İnşaat Projelerinde Metraj, Keşif, Bütçe ve Hakediş Eğitimi - 70 TL   SATIN AL
Tüm Aşamalarıyla İnşaat Eğitimi - AUTOCAD/STA4/EXCEL/PROJECT - 50 TL   SATIN AL
Primavera P6 ve Excel ile Planlama ve Bütçe Analizi Eğitimi- 50 TL   SATIN AL

Bir Cevap Yazın

kiralık jeneratör